10 Wyjątkowych Cytatów Na Temat Wiary

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Wiara jest niesamowicie istotna w naszym życiu, ponieważ niezależnie od religii, wyznawanych przekonań, stanu posiadania, płci, pochodzenia i czegokolwiek jeszcze innego, wszyscy w coś wierzymy.

Wiara pomaga nam wstawać każdego dnia z łóżka i stawiać czoła kolejnym wyzwaniom, jakie stawia przed nami życie, ponieważ wierzymy w to, że poradzimy sobie z nimi i że to do czego dążymy (cokolwiek to jest) stanie się naszą rzeczywistością.

Bez wiary nie podejmowalibyśmy w życiu żadnego działania i stąd też ma ona tak ogromne znaczenie.

Czasami jednak może się zdarzyć, że różnego rodzaju negatywne okoliczności oraz poniesione w życiu porażki podkopują najważniejszą w moich oczach wiarę – wiarę w samego siebie.

To może zdarzyć się każdemu. Każdy może znaleźć się w sytuacji, w której przestaje w siebie wierzyć.

Nie zakładam, że tak jest w Twoim przypadku. Wierzę jednak, że niezależnie od tego jaka jest Twoja sytuacja, 10 poniższych cytatów pomoże Ci podnieść poziom Twojej wiary w siebie o przynajmniej jeden poziom.

 

„Wiara nie jest czymś, co można pojąć – to stan, do którego się dorasta.” – Mahatma Gandhi

 

„Wiara przypomina sytuację, w której pędzimy w ciemnościach na złamanie karku. Gdybyśmy znali wcześniej odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące sensu życia, natury Boga oraz przyszłych losów naszych dusz, nasze przekonania nie byłyby aktem wiary ani odważnym przejawem człowieczeństwa – byłaby to po prostu zawarta przez wzgląd na rozwagę polisa ubezpieczeniowa.” – Elizabeth Gilbert

 

„Zamartwianie się to duchowa krótkowzroczność – lekarstwem na tę przypadłość jest pełna rozsądku wiara.” – Paul Brunton

 

„Kiedy pozwalasz, by Twój strach osiągnął większe rozmiary niż Twoja wiara, uniemożliwiasz realizację własnych marzeń” – Mary Manin Morrissey

 

„Wiara to ptak, który wyczuwa światło nawet wtedy, kiedy jeszcze nie zaczęło światać.” – Rabindranath Tagore

 

„To prawda, że dzięki wierze dostrzegamy to, czego nie jesteśmy w stanie zobaczyć, jeśli zdamy się na zmysły, nie są to jednak rzeczy niezgodne z tym, co dostrzegamy. Wiara nie pozostaje w sprzeczności ze zmysłami, gdyż znajduje się ponad nimi.” – Blaise Pascal

 

„Każdy nadchodzący dzień przypomina kij mający dwa końce. Możemy wybrać koniec odpowiadający zwątpieniu lub przeciwną stronę, która związana jest z wiarą.” – Henry Ward Beecher

 

„Zwątpienie to ból zbyt samotny, by wiedzieć, że wiara jest jego bliźniaczym rodzeństwem.” – Khalil Gibran

 

„Wiara – to wejście na pierwszy stopień nawet wówczas, gdy nie ogarniasz wzrokiem całych schodów.” – Martin Luther King Jr.

 

„Kiedy Twoja wiara będzie stawać się coraz mocniejsza, odkryjesz, że poczucie posiadania kontroli nie jest Ci już potrzebne. Wydarzenia będą mogły płynąć swoim torem, a Ty przyłączysz się do tego nurtu, czerpiąc z tego przyjemności i korzyści.” – Emmanuel Teney

 

Cytatów odnoszących się do wiary jest cała masa. Jeżeli więc znasz takie, którymi chciałbyś się podzielić, zrób to w komentarzach poniżej.

Ja powyższe dziesięć zaczerpnąłem z książki, pt. „Wiara. Siła napędowa sukcesu.” autorstwa Joe Vitale.

Jest w niej „trochę” więcej cytatów ale także wiele informacji, które pomagają zrozumieć jak ważna jest wiara w siebie, w innych ludzi oraz w otaczający nas świat.

Szczerze Ci ją polecam a tutaj możesz zobaczyć gdzie aktualnie możesz ją kupić po najlepszej dla siebie cenie.

Co o tym myślisz? Uważasz powyższe informacje za wartościowe i pomocne? Podziel się więc tym postem z innymi, korzystając z poniższych „przycisków” i zostaw swoją opinię w komentarzach (nie zapomnij o podzieleniu się swoimi ulubionymi cytatami na temat wiary).

 


Michał Kidziński