3 Proste Kroki Do Szczęścia – David Steindl Rast

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Niezależnie od tego gdzie się urodziliśmy, czym się zajmujemy i jakie są nasze marzenia, coś co nas łączy to chęć bycia szczęśliwym.

Owszem, utożsamiamy to szczęście z różnymi rzeczami, okolicznościami i osiągnięciami.

Finalnie jednak chodzi o uczucie szczęścia.

Gdyby zapytać każdego z nas jak owe szczęście osiągnąć, uzyskalibyśmy wiele różnych odpowiedzi.

Ja sam miałem okazję i przywilej przeczytać wiele książek traktujących o szczęściu oraz wysłuchać wielu różnych wypowiedzi na ten temat i z mojej perspektywy oraz na podstawie tego co wiem, David Steindl Rast w poniższym video omawia tę kwestię wyjątkowo trafnie.

Nie, nie mówię, że musisz się z nim zgadzać. Nie mówię, że musisz myśleć tak jak on. Mówię tylko, że trafia do mnie to o czym mówi.

Czy trafi do Ciebie? Przekonaj się samemu, oglądając poniższy materiał…

Często uważamy, że wdzięczni możemy być wtedy, kiedy jesteśmy szczęśliwi, podczas gdy – jak mówi David Steindl Rast – to właśnie wdzięczność powoduje uczucie szczęścia.

Jak sam również mogłeś się przekonać, metoda na to aby być wdzięcznym (i jednocześnie szczęśliwym) oparta jest o 3 proste kroki:

Zatrzymaj się, popatrz, idź

Kluczową – w moich oczach – kwestią jest tutaj umiejętność „zatrzymania się” (o czym opowiada również Andy Puddicombe tutaj: Jak 10 minut „nic nie robienia” może Ci pomóc w życiu).

Dlaczego kluczową? Ponieważ w dzisiejszym coraz bardziej zabieganym i coraz „szybszym” świecie nie jest to takie łatwe 🙂

Mam nadzieję, że to o czym dowiedziałeś się w powyższym video będzie dla Ciebie wartościowe i pomocne.

Jeśli uznasz, że warto, podziel się tym postem z innymi, korzystając z poniższych „przycisków” i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej.

Michał Kidziński