3 Rzeczy, Których Ten Człowiek Nauczył Się Podczas Katastrofy Lotniczej

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Mówiąc o katastrofach lotniczych mamy na myśli przeważnie śmierć setek osób, które biorą w nich udział bo tak przeważnie kończą się katastrofy lotnicze.

Tym razem jednak było inaczej. Historia ta miała miejsce 15 stycznia, 2009 roku, kiedy to doszło do zdarzenia określanego jako „Cud na rzece Hudson”, które zostało zekranizowane w filmie, pt. „Sully”…

Nie da się ukryć, że 155 pasażerów, którzy wtedy lecieli tym samolotem, było przerażonych bo każdy wiedział, że zbliża się ten moment… moment śmierci… bo przecież szanse na wyjście cało z takiej katastrofy są niewielkie.

Jedną ze 155 osób, które wtedy leciały z Nowego Jorku do Charlotte i które przeżyły, był Ric Elias.

W czasie kiedy samolot zbliżał się do rzeki Hudson, nauczył się on 3 rzeczy, o który opowiedział w poniższym video…

3 Rzeczy, Których Ten Człowiek Nauczył Się Podczas Katastrofy Lotniczej

Kiedy obejrzałem powyższe video, moje zrozumienie tego o czym powiedział Ric Elias było takie, że tragiczne wydarzenia w naszym życiu albo też takie, które można określić jako negatywne, pojawiają się z jakiegoś powodu.

Trudno tutaj cokolwiek generalizować i wskazywać na to, że każdy ze 155 pasażerów tego samolotu wyciągnął takie same wnioski bo na pewno tak nie było.

Trudno jest również wskazywać na to, że jakiekolwiek negatywne czy też tragiczne wydarzenie spowodowałoby w każdym z nas pojawienie się takich samych wniosków.

Każdy z nas jest wyjątkową indywidualnością i to co wydarza się w naszym życiu dzieje się z jakiegoś powodu, który każdy indywidualnie musi odkryć.

Owszem, często nie dostrzegamy „lekcji” i nie jesteśmy w stanie wyciągnąć właściwych dla siebie wniosków w momencie, kiedy spotyka nas coś przykrego, negatywnego albo tragicznego ale z perspektywy czasu możemy zrozumieć dlaczego te czy inne wydarzenie miało miejsce w naszym życiu.

Słuchając tego o czym mówi Ric Elias, można dojść do wniosku, że tragedie czy też negatywne wydarzenia pomagają nam zwrócić uwagę na to, co naprawdę jest ważne w naszym życiu i przestać skupiać się na tym, co wydaje nam się ważne.

Dla mnie jednym z takich bardzo trudnych momentów był ten, w którym odebrałem telefon od Marka – mojego brata bliźniaka – który powiedział wtedy, że ma guza…

Trudno jest opisać to co wtedy działo się w mojej głowie i jakie emocje pojawiły się. Na podstawie tego wydarzenia jednak mogę śmiało powiedzieć, że takie właśnie momenty, które w czasie kiedy mają miejsce, są dla nas tragiczne, pozwalają zwrócić uwagę na sprawy, które są naprawdę ważne.

Co również istotne, to co do tej pory wydawało się ważne a naprawdę nigdy nie było, samo przestaje ważnym być.

Nikomu naturalnie nie życzę aby w jego rodzinie pojawiła się poważna choroba albo żeby ktokolwiek brał udział w katastrofie samolotu.

Podzieliłem się nimi głównie dlatego bo wiem, że każdy z nas potrzebuje czasem przypomnieć sobie, co jest w jego życiu ważne i tego właśnie życzę Tobie – osobie, które teraz czyta te słowa. Życzę Ci, żebyś uświadomił sobie to, co jest w Twoim życiu naprawdę ważne a jeżeli już to wiesz, to szczerze Ci gratuluję.

Mam nadzieję, że ten post okazał się dla Ciebie wartościowy. Jeżeli tak właśnie było to podziel się nim dalej, korzystając z poniższych „przycisków” i zostaw swoją opinię w komentarzach.

 


Michał Kidziński