Bardzo powszechne, podświadomie i ograniczajace przekonanie, które może powstrzymać każdego

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Jednym z moich największych przełomów albo – jeśli wolisz – odkryć jakich dokonałem w swoim życiu było to, że posiadam coś takiego jak podświadome i jednocześnie ograniczające przekonania (wspomniałem o tym tutaj) i że przez to wszystko co robię dzieje się niejako automatycznie.

Tak, automatycznie, ponieważ każda moja reakcja, decyzja czy podjęte działanie jest podyktowane tym, w co na poziomie podświadomym uwierzyłem i co dla podświadomości jednocześnie jest konkretną instrukcją, zgodnie z którą ona funkcjonuje.

Dla mnie to trochę tak jak z komputerem…

Posiada on wgrane programy, żeby można było z niego korzystać i wykonywać konkretną pracę.

Każdy program z kolei jest zestawem instrukcji, który pozwala zrealizować konkretne zadania i osiągnąć zamierzony wynik.

Co równie ważne, każdy wirus komputerowy to także program zawierający zestaw instrukcji, który sam w sobie nie jest ani czymś dobrym, ani złym choć z perspektywy użytkownika komputera wirus to coś negatywnego, ponieważ może on wyrządzić wiele złego.

Podobnie – w mojej ocenie – jest z podświadomymi programami, które same w sobie nie są ani dobre, ani złe.

Z perspektywy człowieka jednak stanowią one zawsze mniejsze lub większe ograniczenie a to powoduje, że mogą one bardzo skutecznie sabotować każdy nasz wysiłek w drodze do upragnionego celu.

Wracając na moment do przykładu z komputerem, wyobraź sobie proszę taką sytuację

Załóżmy, że chcesz napisać obszerny artykuł. Zabierasz się więc do pracy i piszesz przez kilka godzin. Zapisujesz swoją pracę z zamiarem jej kontynuowania na drugi dzień.

Kiedy jednak następnego dnia włączasz komputer, z niedowierzaniem uświadamiasz sobie, że nie ma pliku z Twoją pracą.

Nie wiesz co się stało i starasz się robić co w Twojej mocy aby odzyskać to na co poświęciłeś sporo czasu.

Nic jednak z tego. Zapisanego pliku nie ma a Ty nie wiesz co robić więc prosisz o pomoc dobrego kolegę, który zna się na komputerach.

Diagnoza jest prosta: złośliwy wirus, który zainstalował się na Twoim komputerze działa w taki sposób, że po wyłączeniu komputera usuwa wszystkie zapisane przez Ciebie pliki (nie wiem czy taki wirus istnieje ale to w tym momencie nie ma znaczenia).

Kolega pomaga Ci go usunąć i kiedy wszystko jest już w porządku, Ty zabierasz się do pracy od nowa ze świadomością, że teraz nie utracisz tego co stworzyłeś.

Zauważ proszę jedną rzecz:

Miałeś wszystko co potrzebne, żeby napisać artykuł (komputer, program do tworzenia treści, chęć do pracy) ale nie byłeś świadomy tego, że na Twoim komputerze zainstalował się wirus.

Bardzo podobnie jest z naszymi podświadomymi i ograniczającymi przekonaniami.

Często jest tak, że mamy wszystko co potrzeba, żeby osiągnąć jakiś cel ale nie jesteśmy świadomi tego, że podświadome przekonania, które stworzyły się w naszym umyśle mogą sabotować nasze wysiłki.

Wydaje nam się, że wiemy to co powinniśmy wiedzieć i robimy wszystko tak jak potrzeba ale z jakiegoś powodu rezultaty są dalekie od oczekiwanych.

W tym momencie nie ma znaczenia czy chodzi o zdrowie, związek, szczęście, pieniądze czy np. o biznes.

Jeśli bowiem nasze świadome intencje osiągnięcia czegoś będą sprzeczne z podświadomymi przekonaniami na ten temat to przekonania zawsze wygrają.

Owych przekonań jest bardzo wiele ale w poniższym video chciałbym podzielić się jednym z nich, które pojawia się bardzo często i bardzo skutecznie powstrzymuje nas przed osiągnięciem tego co chcemy osiągnąć w życiu.

Kliknij więc PLAY i zobacz video do końca…

Bardzo powszechne, podświadomie i ograniczające przekonanie

Kliknij Tutaj Aby Pobrać Pulbikację „KLUCZ Do Szczęścia”

Nie wiem czy to o czym powiedziałem w powyższym video dotyczy Ciebie, czy też nie. Wiem jednak, że każde przekonanie to tylko opinia, w którą uwierzyliśmy a więc coś, co przeważnie nie ma nic wspólnego z prawdą.

Owszem, dla nas jest to prawda a jeśli w życiu kierujemy się umysłem (większość z nas tak właśnie robi) to wszystko to co w życiu osiągamy będzie zgodne z tą opinią.

Pani Nelly Rawdanowska mówi o tym, że umysł to idiota i dla mnie jest to trafne spostrzeżenie, ponieważ pomimo niesamowitych możliwości jakie umysł posiada, kieruje się zdobytymi informacjami, traktując wszystkie jako prawdziwe.

Ktoś kiedyś powiedział, że „kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą” ale tą prawdą staje się dla naszego umysłu, ponieważ prawda jako taka pozostaje niezmienna.

Dlatego właśnie w powyższym video powiedziałem, że umysł nie może być naszym „panem” ale „sługą” a o tym jak można to zrobić opowiada wspomniana wyżej Pani Nelly Radwanowska.

Świadoma nawigacja poza Matriks Umysłu

Wspomniałem wcześniej o tym, że sposób na pozbycie się ograniczających przekonań z podświadomości, którym podzieliłem się w publikacji „KLUCZ Do Szczęścia” nie jest ani najlepszym dla każdego, ani też jedynym.

Dlatego też w artykule, pt. „5 sposobów na pozbycie się negatywnych podświadomych przekonań na temat bogactwa (i wszystkiego innego)” możesz poznać ich więcej.

Mam nadzieję, że to czym podzieliłem się w tym poście będzie dla Ciebie wartościowe i pomocne, i że wpłynie pozytywnie na jakość Twojego życia.

Jeśli uznasz, że warto, podziel się tym postem z innymi, wykorzystując do tego celu poniższe „przyciski” i zostaw swoją opinię w komentarzach.

 


Michał Kidziński