Chcesz być szczęśliwy? Oto 10 rzeczy, które trzeba odpuścić

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Szczęście jest stanem, do którego każdy z nas dąży i każdy z nas również utożsamia je z czymś innym.

Często utożsamiamy je z posiadaniem czegoś lub ze zdobywaniem materialnych dóbr albo statusu.

Tym jednak, o czym często zapominamy to to, że szczęście związane jest również z odpuszczeniem sobie pewnych rzeczy. Z uwolnieniem się od tego co niejako „blokuje” nas od osiągnięcia tego stanu.

Co to za rzeczy?

Poniższe krótkie video przedstawia ich 10 (choć jest ich pewnie więcej).

10 rzeczy, które trzeba odpuścić by być szczęśliwym

Dla mnie osobiście ważne w tym wszystkim jest również coś jeszcze a mianowicie to, że…

Za wszystko w swoim życiu jesteśmy odpowiedzialni

Wiem, że dla mnie zrozumienie tego nie było łatwe. Trudno jest bowiem zrozumieć, że to ja jestem odpowiedzialny za to, że w moim życiu istnieją „toksyczni” ludzie.

Trudno jest również zrozumieć, że moją odpowiedzialnością jest to, że w moim życiu mogą mieć miejsce przykre i negatywne dla mnie wydarzenia, co w dalszej kolejności może spowodować u mnie strach przed przyszłością.

Kwestia jest jednak taka, że nic w naszym życiu nie jest dziełem przypadku.

Nie, nie mówię, że ktokolwiek jest czemukolwiek winny bo nie jest. Jeśli mówimy już o winie to dla mnie winne są przekonania, jakie kreują się w naszej podświadomości od dziecka i zwłaszcza wtedy kiedy jesteśmy dziećmi.

Często nie zdajemy sobie z nich sprawy i dlatego również nie potrafimy często zrozumieć dlaczego pewne rzeczy przytrafiają się właśnie nam.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ podświadome i ograniczające przekonania determinują powstawanie myśli i podejmowanie przez nas świadomych decyzji oraz działań.

Zauważ proszę, że w obliczu konkretnej sytuacji, konkretnej rozmowy, konkretnego przekazu (jak np. powyższe video) pojawiają się w Tobie konkretne myśli i dzieje się to automatycznie.

Dlaczego?

W moim zrozumieniu dlatego, że mamy w swoim umyśle konkretne „oprogramowanie” a więc zestaw przekonań na każdy temat: swojej wartości, szczęścia, zdrowia, bogactwa, itd.

To z kolei powoduje, że każdy z nas inaczej zareaguje np. na powyższe video…

Jedni mogą powiedzieć, że jest ono nic nie warte.

Inni określą je jako ciekawe ale nie na tyle, żeby cokolwiek zrobić z tym przekazem.

Dla jeszcze innych ludzi będzie to coś, co spowoduje chęć zmiany i faktycznie odpuszczą to z czym dzisiaj mają do czynienia.

Nie wiem co zrobisz Ty. Mam jednak nadzieję, że będzie to coś, będzie mieć pozytywny wpływ na Ciebie i Twoje życie.

Co o tym myślisz? Uważasz, że ten wpis jest wartościowy i może okazać się pomocny? Jeśli tak, to podziel się nim z innymi, korzystając z poniższych „przycisków” i zostaw swoją opinię w komentarzach.

Michał Kidziński