„Co jest ze mną nie tak?”

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytania typu:

  • „Co jest ze mną nie tak?”
  • „Dlaczego ciągle to mi się przytrafia?”
  • „Dlaczego nie mogę tego osiągnąć?”

Jeżeli tak właśnie jest w Twoim przypadku i jeśli zastanawiasz się nad tym dlaczego coś nie dzieje się tak jakbyś sobie tego życzył, to mam dobrą wiadomość: wszystko jest z Tobą w najlepszym porządku.

Wiem, wiem…

Możesz teraz myśleć, że przecież masz wiele problemów, które starasz się rozwiązać ale niewiele z tego wynika. Możesz też myśleć, że miałeś szczere chęci żeby coś w swoim życiu zmienić na lepsze ale nic z tego do tej pory nie wyszło. Możesz w końcu myśleć, że te wszystkie dowody świadczą o tym, że coś jest z Tobą nie tak.

Nie jesteś w tym osamotniony. Ja sam nie raz tak właśnie myślałem. Ja sam, nie mogąc osiągnąć czegoś na czym mi zależy, nie raz myślałem o tym, że coś jest ze mną nie tak, że może nie jestem wystarczająco dobry albo że być może na coś nie zasługuję lub że widocznie tak już musi być, że nie jestem w stanie zdobyć czegoś, na czym mi zależy.

Wszystko jednak zmieniło się wraz ze zrozumieniem tego jak działa ludzki umysł i jaki jest tego wpływ na jakość życia.

Mówiąc inaczej…

Każdy rezultat osiągany w życiu jest zdeterminowany „oprogramowaniem” jakie posiada umysł.

Pozwól, że krótko wyjaśnię…

Umysł każdego z nas działa w taki sposób aby ustrzec nas przed niebezpieczeństwem i robi to na podstawie danych jakie do tej pory zgromadził a więc na podstawie wspomnień. Bardzo ważne jest przy tym jednocześnie to, że dla umysłu nie ma „dobrych” i „złych” wspomnień lub „pozytywnych” i „negatywnych” informacji. Wszystko to co do niego trafia jest niczym innym jak instrukcjami, na podstawie których działa.

W związku też z tym może się zdarzyć, że…

…ktoś z nadwagą nie może zrzucić zbędnych kilogramów, ponieważ „dane” w umyślę mówią o tym, że „jeśli nie zje wszystkiego co ma na talerzu to zostanie ukarany”.

…ktoś kto chce poprawić jakość swojego życia, nie może zarobić więcej pieniędzy bo „dane” w umyślę mówią o tym, że „każdy kto ma więcej pieniędzy jest złym człowiekiem”.

Tak, wiele danych, na podstawie których działa nasz umysł, zostało zapisane w umyśle w czasie, kiedy byliśmy dziećmi ale nie oznacza to wcale, że inne nie mogą zostać zapisane w życiu dorosłym bo to jest również możliwe.

Żeby lepiej zobrazować Ci jak działa umysł, zaopatrzony w zdobyte informacje, pozwól, że posłużę się przykładem…

Błędy W Wydrukowanym Dokumencie

Załóżmy, że musisz napisać ważną treść, która dotyczy bardzo ważnej sprawy. Niech to będzie cokolwiek, co przyjdzie Ci do głowy. Masz? Dobrze.

Przyjmijmy, że pracowałeś nad tym kilkanaście godzin i zaraz po zakończeniu pracy, drukujesz stworzony dokument. Dumny z siebie zaczynasz czytać to co wyrzuciła z siebie drukarka i odkrywasz, że w tekście znajdują się błędy ortograficzne. Trudno Ci w to uwierzyć ale tak właśnie jest. Dokument nie nadaje się więc do wysłania i trzeba go natychmiast poprawić.

Pozwól teraz, że o coś zapytam:

Czy błędy, które pojawiły się na wydruku świadczą o tym, że komputer lub drukarka są wadliwe? Czy próby „naprawienia” komputera lub drukarki cokolwiek zmienią w wydrukowanym tekście? A może zmienią coś przy kolejnej próbie wydrukowania tego samego dokumentu?

Z całą pewnością nie. Błędy w dokumencie oznaczają tyle, że trzeba wrócić do jego edycji i poprawić je.

Podobnie jest z nami. To, że osiągamy w życiu negatywne dla nas wyniki (błędy ortograficzne w wydrukowanym dokumencie) oznacza jedynie to, że stały się one rzeczywistością, ponieważ w podświadomym umyśle (komputer) mamy zapisane odpowiadające im dane.

Każdy z nas myśli, decyduje oraz działa w oparciu o to, co jest zapisane w podświadomym umyśle.

Wracając więc do przykładu z drukowaniem dokumentu, próby „naprawy” komputera i drukarki nic nie wniosą i każdy kolejny wydruk dokumentu zakończy się tym samym – błędami ortograficznymi w tekście.

Odnosząc to do życia każdego z nas, próby osiągnięcia czegokolwiek bez zmiany odpowiednich danych w podświadomości będą kończyć się zawsze tym samym rezultatem – pozytywnym lub negatywnym – dla nas.

Z tego też względu…

…ktoś kto chce zrzucić nadwagę, może nigdy tego nie osiągnąć, pomimo najróżniejszych diet, suplementów czy ćwiczeń.

…ktoś, kto chce stworzyć szczęśliwy związek, będzie ciągle trafiać na ludzi, z którymi nie będzie to możliwe.

…ktoś, kto chce zarabiać więcej pieniędzy, będzie stale ponosił porażkę na tym polu, niezależnie od tego czy będzie chodzić o zmianę pracy, czy o np. zbudowanie dochodowego biznesu.

W każdym przypadku jakość naszych myśli, decyzji i działań jest zdeterminowana tym jakie wspomnienia i tym samym na podstawie jakich instrukcji działa podświadomy umysł każdego z nas.

Można powiedzieć, że na podstawie podświadomych danych każdy z nas „drukuje” swoją rzeczywistość.

Chcąc więc naprawdę zmienić osiągane rezultaty, pierwszym krokiem jest zmienić „oprogramowanie” na podstawie którego działa umysł. Pytanie zasadnicze to:Wszystko jest z Tobą w najlepszym porządku. Jeśli jednak Twoje życie i osiągane w nim rezultaty nie podobają Ci się to nie jest to Twoja wina i zmienić to możesz wtedy, kiedy zmienisz „dane” w oparciu o które myślisz, decydujesz i działasz.Chcąc więc naprawdę zmienić osiągane rezultaty, pierwszym krokiem jest zmienić „oprogramowanie” na podstawie którego działa umysł. Pytanie zasadnicze to:

Jak wprowadzić prawdziwe zmiany?

Wróćmy na moment do przykładu z drukowaniem dokumentu.

Przyjmijmy teraz, że drukarka jest na Twoim biurku ale komputer, na którym można dokonać zmian w tekście jest gdzie indziej i obsługuje go ktoś, kto mówi w języku, którym Ty nie mówisz i nie rozumiesz. Potrafi jednak zrozumieć Twój język ale nie potrafi nim mówić.

Z drukarki wychodzi dokument, który ma błędy. Potrzebujesz więc wprowadzić zmiany.

Nie siedzisz jednak przed komputerem. Nie widzisz błędów na ekranie. Dzwonisz więc do osoby, która ma przed sobą komputer z otwartym dokumentem i wyjaśniasz jej co potrzeba zmienić. W związku z tym, że osoba obsługująca komputer rozumie Cię, zaczyna wprowadzać zmiany i po zakończeniu jej pracy, nowo wydrukowany dokument nie ma już błędów.

W związku z tym, że nie rozumiesz języka osoby, która obsługuje komputer, nie może Ci ona powiedzieć, dlaczego te błędy znalazły się w dokumencie lub kto je tam wprowadził ale ostatecznie nie ma to znaczenia, ponieważ zmiany mimo to zostały wprowadzone i teraz już dokument nie ma błędów.

Czasami osoba, która obsługuje komputer może wysłać do Ciebie e-mail z fotografią, która może zawierać wskazówki odnośnie tego jakie inne informacje  mgły zostać wprowadzone do dokumentów lub programów, które są powiązane ze stronami, które widzisz po tym jak „wyjdą” z drukarki i które wymagają zmian.

Dzięki temu możesz poprosić o wprowadzenie potrzebnych zmian.

Owe maile z załączonymi zdjęciami to w przypadku umysłu wspomnienia i myśli, które przychodzą do Ciebie z podświadomości, które mogą być związane z problemami, z którymi aktualnie masz do czynienia.

Przedstawiona analogia wyjaśnia:

  • dlaczego doświadczamy problemów
  • dlaczego mimo starań rezultaty się nie zmieniają
  • jak wprowadzić zmiany w danych, które przechowuje podświadomość
  • jak dzięki tym zmianom zmieniają się wyniki

Skoro wiesz już, że prawdziwa zmiana zaczyna się w podświadomości, przejdźmy teraz do tego…

Jak PRAKTYCZNIE Wprowadzić Zmiany W Umyśle I Tym Samym Zmienić Osiągane Wyniki

Jeśli chodzi o mnie to osobiście poznałem i testowałem na sobie wiele różnych sposobów. Nie oznacza to rzecz jasna, że to o czym za chwilę powiem jest najlepsze dla każdego i że absolutnie musisz wykorzystać sposób, o którym powiem.

Technika, o której jednak chcę powiedzieć to coś, co w moich oczach:

  • jest proste
  • jest efektywne
  • każdy może zastosować

Faster EFT – bo tak się ona nazywa – to sposób pracy z umysłem, który stworzył Robert Gene Smith. Człowiek ten pomógł pomógł wielu ludziom rozwiązać bardzo poważne problemy, które za każdym razem miały związek z przeszłością i z zapisanymi w umyśle wspomnieniami.

Nie chcę samemu wyjaśniać czym jest Faster EFT, na czym polega i jak się to stosuje bo najlepiej będzie jeśli dowiesz się o wszystkim ze źródła czyli właśnie od Roberta. W poniższym poście znajdziesz 13 video, w których wyjaśnia on w większych szczegółach, jak działa umysł, w oparciu o co i jak wprowadzić zmiany aby osiągane rezultaty również zmieniły się na takie, na jakich nam zależy.

Podsumowując…

Wszystko jest z Tobą w najlepszym porządku. Jeśli jednak Twoje życie i osiągane w nim rezultaty nie podobają Ci się to nie jest to Twoja wina i zmienić to możesz wtedy, kiedy zmienisz „dane” w oparciu o które myślisz, decydujesz i działasz.

Myślę, że świetnym podsumowaniem tego posta mogą być słowa wspomnianego Roberta Smith’a…

Mam nadzieję, że to o czym tutaj napisałem, okaże się dla Ciebie wartościowe i pomocne, i że wykorzystanie tych informacji pomoże Ci dokonać takich zmian w Twoim życiu, na jakich Ci zależy. Jeśli ten post Ci się podoba, to podziel się nim dalej, korzystając z odpowiednich „przycisków” i zostaw swoją opinię na ten temat w komentarzach poniżej.

Michał Kidziński

P.S. Kliknij tutaj aby w większych szczegółach zrozumieć czym są Twoje problemy i jak można je rozwiązywać w efektywny sposób.