Czy chęć zarabiania pieniędzy to coś złego?

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

O pieniądzach można mówić bardzo wiele dobrych i złych rzeczy ale nie zmienia to i tak faktu, że w aktualnym systemie, w którym żyjemy, pieniądze mają po prostu znaczenie.

W jednej z książek (jeśli dobrze pamiętam, chodzi o książkę T. Harva Ekera, pt. „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie”) przeczytałem kiedyś, że…

…pieniądze mają ogromne znaczenie w miejscach, w których coś dają i są ogromnie nieważne w miejscach, w których nie dają niczego.

Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie te słowa mają sens.

Jak jednak myślisz? Czy chęć zarabiania pieniędzy jest zła? Albo chęć zarabiania większych pieniędzy niż zarabiamy aktualnie?

Te pytanie mogą wydawać się dziwne lub niedorzeczne ale w rzeczywistości jest tak, że często właśnie tak podchodzimy do tematu pieniędzy.

Nie, nie mówię, że świadomie myślimy, że pieniądze są złe. Myślimy tak w sposób podświadomy, ponieważ przyjęliśmy za prawdę to, że zarabianie pieniędzy, gromadzenie majątku czy ogólnie bogactwo materialne jest złe.

Jeżeli więc mamy takie właśnie myśli o pieniądzach a jednocześnie chcielibyśmy zarabiać ich więcej, to najpewniej nie będzie to możliwe, ponieważ podświadome myśli stoją w konflikcie ze świadomymi intencjami a w takiej sytuacji zawsze górą jest … podświadomość.

Tutaj nie chodzi o pieniądze

Dlatego też warto jest zrobić coś w kierunku usunięcia tych podświadomych ograniczeń i jednym z kroków ku temu jest uświadomienie sobie tego, że chęć zarabiania większych ilości pieniędzy nie wiąże się z samą chęcią ich posiadania.

W video poniżej zrozumiesz o co mi chodzi…

Czy chęć zarabiania pieniędzy to coś złego?

Chcemy zarabiać więcej pieniędzy nie po to, żeby je posiadać ale żeby zrealizować swoje marzenia i pasje.

Owszem, każdy z nas ma te marzenia i zainteresowania inne ale nie chodzi tutaj o porównywanie tego czyje marzenie jest lepsze czy też bardziej „godne” spełnienia.

Znaczenie ma to, czy chęć jego realizacji jest prawdziwa.

Cokolwiek więc jest Twoim marzeniem, życzę Ci abyś mógł przyciągnąć do siebie taką ilość pieniędzy, która pozwoli Ci je spełnić.

Inne posty na temat pieniędzy

Na tym blogu podejmowałem już temat pieniędzy więc jeśli Cię on interesuje, oto linki do postów właśnie o pieniądzach:

Jak PRAKTYCZNIE zdobyć więcej pieniędzy – część #1

Jak PRAKTYCZNIE zdobyć więcej pieniędzy – część #2

Jak PRAKTYCZNIE zdobyć więcej pieniędzy – część #3

Mama, tato i pieniądze czyli o tym jaki wpływ mają nasi rodzice na to ile pieniędzy zarabiamy

Jak usuwać podświadome przekonania na temat pieniędzy?

To bardzo ważne pytanie i ja sam poznałem kilka różnych metod ku temu więc na pewno jest ich zdecydowanie więcej.

Żeby jednak sprawę uprościć, chcę podzielić się z Tobą zaledwie dwiema metodami, które służą temu aby oczyszczać swoją podświadomość z negatywnych i ograniczających przekonań.

Pierwszą metodę przedstawiłem w darmowej i krótkiej publikacji „KLUCZ do szczęścia”, którą możesz ściągnąć tutaj.

Drugą metodę przedstawiłem w osobnym wpisie na blogu: Jak przyspieszyć działanie Prawa Przyciągania.

W mojej ocenie pieniądze i chęć i ich zarabiania nie jest ani dobra ani zła. To my bowiem nadajemy znaczenie wszystkiemu w naszym życiu i tylko my możemy zdecydować czy chcemy:

– zarabiać pieniądze w sposób etyczny i uczciwy, nie krzywdząc innych po drodze
– przeznaczać zarobione pieniądze w taki sposób aby czynić dobre rzeczy dla siebie i innych

Kilka lat temu przeczytałem coś, co bardzo mi się spodobało a mianowicie to, że…

…pieniądze są jak młotek – można je wykorzystać do tego żeby budować lub niszczyć.

Wybór więc należy do każdego z nas a nasze nastawienie do pieniędzy to przede wszystkim nasze przekonania na ich temat, które będą nas albo wspierać, albo blokować nas przed zarabianiem pieniędzy.

Mam więc nadzieję, że ten post pozwoli Ci spojrzeć na pieniądze jeszcze lepiej i że otworzyć się jeszcze bardziej na ich przyjmowanie.

Co o tym myślisz? Zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej i podziel się tym wpisem z innymi, jeżeli naturalnie uznasz, że warto.


Michał Kidziński