Czym jest Ho’oponopono i jak może ono pomóc odmienić życie

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Jeśli spotykasz się ze słowem Ho’oponopono po raz pierwszy to pewnie trudno będzie Ci je wypowiedzieć.

Dla mnie przynajmniej tak było ale nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pochodzi ono z Hawajów, więc podobnie jak mieszkańcy tych wysp mieliby problem z wypowiedzeniem wielu naszych słów, tak samo my mamy problem z wypowiedzeniem ich.

Jak już wspominałem na tym blogu (choćby tutaj), jeden z największych przełomów w moim życiu związany był ze zrozumieniem, że za wszystkim w naszym życiu stoją podświadome przekonania i najbardziej przyczyniła się do tego książka, pt. „Zero Ograniczeń”.

Napisana została przez Joe Vitale oraz doktora Iheleakalę Hew Lena, człowieka, którego historia przedstawiona w tej książce wydaje się być niemożliwa.

Jak niemożliwe stało się faktem…

Wyobraź sobie bowiem, że doktor Hew Len podjął się pracy w szpitalu dla chorych psychicznie więźniów, którzy mieli na swoim koncie bardzo poważne przestępstwa i pomógł im wyleczyć się i wyjść z tego szpitala do tych o mniejszym rygorze.

Na razie nie ma w tym nic nadzwyczajnego, prawda?

Nadzwyczajne jest jednak to, że nie spotykał się z tymi ludźmi w ogóle a jedynie pracował nad sobą.

Tak, wziął pełną odpowiedzialność na siebie, ponieważ zdawał sobie sprawę z tego, że coś co jest w nim (a konkretniej w podświadomości) sprawiło, że w jego życiu pojawiło się takie doświadczenie (praca z psychicznie chorymi przestępcami).

W rzeczywistości więc pracował on nad oczyszczeniem siebie, co zaowocowało zmianami wśród psychicznie chorych przestępców.

Wiem, wiem…

To historia, w którą trudno jest uwierzyć, ponieważ większość z nas rozumie leczenie jako ingerencję z zewnątrz, polegającą głównie na podawaniu różnego rodzaju medykamentów.

Często jednocześnie nie rozumiemy, że wszystko to co pojawia się w naszym życiu jest w pierwszej kolejności zdeterminowane przez dane, jakie posiadamy w swojej podświadomości. Dane, których mamy ogromną ilość, i które składają się na nasze podświadome przekonania.

Tak jak już pisałem również na tym blogu wiele razy, moje zrozumienie podświadomych przekonań jest takie, że są to informacje, w które uwierzyliśmy i które dla nas mogą być prawdą, pomimo tego, że tą prawdą wcale być nie muszą.

Owe zrozumienie wzięło się dzięki wspomnianej książce „Zero Ograniczeń” ale nawet jeśli jej nie czytałeś to większe zrozumienie samej metody Ho’oponopono oraz filozofii jaka za nią stoi może stać się Twoim udziałem dzięki poniższemu materiałowi video…

Wywiad z Dr Hew Len – Ho’oponopono

Temat podświadomych przekonań oraz tego jak wykorzystać Ho’oponopono do ich pozbycia się możesz dowiedzieć się w darmowej publikacji „KLUCZ Do Szczęścia”, którą możesz ściągnąć tutaj.

Dla mnie to o czym mówi doktor Hew Len oraz to czego można dowiedzieć się w książce „Zero Ograniczeń” to przełomowa sprawa.

Nie zakładam jednak, że tak samo będzie dla Ciebie i że zechcesz wykorzystać Ho’oponopono, ponieważ jest to jedna z wielu metod, jakie można wykorzystać w celu pozbycia się „śmieci” z podświadomości (5 takich metod przedstawiłem tutaj).

Jeżeli jednak uznasz te informacje za wartościowe i zechcesz się nimi podzielić, to wykorzystaj do tego celu poniższe „przyciski”. Zostaw także swoją opinię w komentarzach, za co z góry dziękuję.

 


Michał Kidziński