Dlaczego każdy człowiek to dezinformator i jakie ma to znaczenie

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Tytuł tego posta może wywołać u każdego z nas inne uczucia i emocje ale zanim przejdziemy do tematu, pozwól, że coś zaznaczę – ja jak najbardziej również jestem dezinformatorem.

Myślę, że zrozumienie tego jest bardzo ważne i pomocne w wszelkiego rodzaju sytuacjach, gdzie mamy inne zdanie i opinie niż otaczający nas ludzie.

Nie jest bowiem trudno zobaczyć jak różnica w opiniach może wpłynąć na nasze zachowanie oraz jak wiele negatywnych emocji powstaje kiedy do głosu dochodzą np. zwolennicy dwóch przeciwnych sobie partii politycznych albo dwóch odwiecznych rywali np. w świecie piłki nożnej.

Generalnie rzecz biorąc, w każdym temacie możemy mieć zdecydowanie różne opinie i samo to w sobie nie jest ani dobre, ani złe. Ogromnie ważne – przynajmniej w moim zrozumieniu – jest jednak uświadomić sobie z czego wynika owa różnica zdań i że każdy z nas, każdy człowiek, jest w mniejszym lub większym stopniu dezinformatorem.

Dzięki temu o wiele łatwiej jest zrozumieć i uszanować inne punkty widzenia, inne opinie oraz inne racje.

Więcej na ten temat dowiesz się w poniższym video…

Dlaczego każdy człowiek to dezinformator i jakie ma to znaczenie

Kliknij Tutaj Aby Pobrać Ebook’a „KLUCZ Do Szczęścia”

Umysł Jest Podobny Do Komputera

Dla mnie to porównanie jest najbardziej trafne (przynajmniej na ten moment) ponieważ, umysł może być zaprogramowany podobnie jak komputer.

Komputer, na którym teraz czytasz te słowa, ma zainstalowany system operacyjny oraz inne programy, dzięki którym możesz korzystać z internetu, przeglądać strony, publikować teksty, grafiki lub video.

Każdy więc program to zestaw instrukcji, dzięki którym jest to możliwe.

Programowanie umysłu z kolei zaczyna się od dnia naszych narodzin (według niektórych jeszcze wcześniej) i przeważnie głównymi „programistami” są nasi rodzice, którzy wcześniej byli zaprogramowani przez swoich rodziców, a ci przez swoich, itd.

Nie tylko jednak rodzice odgrywają w tej kwestii ważną rolę, ponieważ „programistą” może być każda osoba, która w naszych oczach jest autorytetem. W okresie dzieciństwa, kiedy jeszcze nie potrafimy niczego kwestionować, mogą nimi być inni członkowie rodziny lub np. nauczyciele.

Niezależnie jednak od tego, kto ma na nas wpływ, każda taka osoba jest dezinformatorem.

W życiu dorosłym ludźmi, którzy mają na nas wpływ, mogą być politycy, celebryci, gwiazdy sportu lub różnego rodzaju eksperci w swoich dziedzinach jak np. rozwój osobisty, finanse, biznes, relacje międzyludzkie i zgodnie z moim zrozumieniem każda z tych osób także jest dezinformatorem.

Nie, nie mówię, że ktokolwiek. kto ma na nas wpływ w kształtowaniu naszego sposobu myślenia, jest zły lub dobry. Mówię tylko, że jako ludzie funkcjonujemy przez większość życia „na autopilocie” albo jeszcze inaczej – w transie – i zgodnie z przekonaniami, jakie funkcjonują w naszym umyśle, a konkretniej w podświadomości.

To, jak działa ludzki umysł, wyjaśnił świetnie Robert Smith…

Jak działa umysł oraz kilka prostych wskazówek, które odmienią Twoje życie

Więcej na temat tego jak działa nasz umysł, skąd biorą się problemy i jak można sobie z nimi radzić, zobaczysz w tym poście: Z czego wynikają problemy i co można zrobić, żeby poradzić sobie z nimi w prosty sposób i odmienić swoje życie.

Podsumowując, każdy z nas patrzy na ten świat w indywidualny dla siebie sposób i choć w wielu sprawach możemy mieć podobne zdanie, w wielu innych może ono być zdecydowanie inne, co w głównej mierze wynika z tego, jak zaprogramowany jest nasz umysł.

Świadomość jednak tego pozwala na wzajemny szacunek i na wymianę poglądów bez potrzeby ingerencji negatywnych emocji, co jest zdrowsze dla każdej ze stron.

O tym z kolei, że każdy z nas – niezależnie od tego kim jest i co osiągnął – jest dezinformatorem, warto jest pamiętać także wtedy, kiedy angażujemy się w rozwój osobisty, o czym więcej możesz dowiedzieć się tutaj: Jedna rzecz, o której warto pamiętać, angażując się w rozwój osobisty i ucząc się od innych ludzi.

Mam nadzieję, że to czym podzieliłem się w tym poście, okaże się dla Ciebie wartościowe i pomocne. Jeżeli uznasz, że warto, podziel się nim dalej, korzystając z poniższych „przycisków” i zostaw swoją opinię w komentarzach.

 


Michał Kidziński