Dlaczego Każdy Problem I Niepowodzenie To W Rzeczywistości SUKCES

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Wiem, że tytuł tego posta może brzmieć niedorzecznie, bo przecież każdy z nas kojarzy sukces z czymś pozytywnym, natomiast problemy i niepowodzenia wiążą się z negatywnymi uczuciami.

Zanim jednak opowiem o tym dlaczego problemy i niepowodzenia to w rzeczywistości sukcesy, pozwól, że odniosę się do komputera, na którym najprawdopodobniej czytasz teraz te słowa.

Osobiście lubię porównywać umysł właśnie do komputera, na którym zainstalowane są różnego rodzaju programy, których potrzebujemy np. do obróbki video, tworzenia grafiki lub prezentacji, pisania tekstów, itd. Wszystkie one mają pozytywny charakter, ponieważ pomagają nam coś stworzyć na komputerze.

Może się jednak zdarzyć, że na tym samym komputerze zainstaluje się program o charakterze negatywnym, który nazywamy wirusem. Tak, wirusy komputerowe to programy czyli zestawy instrukcji, których działanie może okazać się dla nas negatywne w skutkach.

Patrząc jednak na wirusy z „ich poziomu”, trzeba przyznać, że same w sobie nie są one ani dobre, ani złe a osiągnięty przez nie cel jest sukcesem, choć dla nas może to być problem.

Z nami, ludźmi, jest bardzo podobnie a przynajmniej tak wynika z mojego zrozumienia tego tematu, ponieważ każdy z nas ma w swoim umyśle zainstalowane pozytywne jak i negatywne programy, i to w pierwszej kolejności od nich zależy jak radzimy sobie w życiu, w każdym jego aspekcie.

O tym czym są owe wirusy w umyśle i co można zrobić, żeby je usunąć, zobaczysz w poniższym video.

Dlaczego Każdy Problem I Niepowodzenie To W Rzeczywistości SUKCES

Kliknij Tutaj Aby Dowiedzieć Się W Większych Szczegółach Z Czego Wynikają Problemy I Jak Można Poradzić Sobie Z Nimi W Prosty Sposób I Odmienić Swoje Życie

Każdy problem, niezależnie od tego, czy mówimy o relacjach z innymi ludźmi, dolegliwości, chorobie czy o finansach, ma swój początek w naszym umyśle a konkretniej w negatywnych wspomnieniach, które funkcjonują na poziomie podświadomości.

Bardzo często owe negatywne wspomnienia pochodzą z czasów, kiedy byliśmy dziećmi co dodatkowo jeszcze sprawia, że będąc już dorosłymi, nie pamiętamy ich. To jednak nie stanowi żadnej przeszkody aby owe negatywne wspomnienia miały wpływ na nasze życie.

Oznacza to tyle, że możemy np.:

– obawiać się latania samolotem,
– mieć uciążliwy ból nogi, ręki albo pleców
– mieć problemy z oddychaniem
– nie radzić sobie finansowo
– angażować się w związki, w których cierpimy

i nie będziemy wiedzieć dlaczego owe problemy i niepowodzenia spotykają właśnie nas.

Najważniejsze z mojej perspektywy, to uświadomić sobie, że to nie jest nasza wina i że nie jesteśmy w żaden sposób gorsi od kogoś, kto radzi sobie w życiu lepiej niż my.

Powodem, dla którego mamy do czynienia z problemami i niepowodzeniami jest w pierwszej kolejności nasze „oprogramowanie” czyli instrukcje, w oparciu o które funkcjonujemy w życiu i które swój początek biorą właśnie w negatywnych wspomnieniach.

W ten sposób docieramy do kolejnej, bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie takiej, że…

…przez większość swojego życia jesteśmy w transie.

Mówiąc inaczej, reagujemy w sposób automatyczny na to co dzieje się wokół nas i zgodnie z tym, co posiadamy w podświadomości.

Jeśli w naszej podświadomości funkcjonują negatywne wspomnienia to nasze myśli i idące za nimi działania także będą negatywne ale pomimo tego, że dadzą one negatywny dla nas rezultat, będzie on i tak sukcesem.

Podobnie bowiem jak w przypadku wirusa komputerowego, również negatywne wspomnienia są programami składającymi się z zestawu instrukcji, które prowadzą do konkretnych rezultatów więc negatywny dla nas rezultat działania negatywnego wspomnienia sam w sobie jest sukcesem.

Dla naszego umysłu negatywne wspomnienie nie jest ani dobre, ani złe. Jest instrukcją i dopóki nie podejmiemy działania aby taką instrukcję usunąć, będzie ona nadal funkcjonować w naszym umyśle a skoro tak, osiągane przez nas rezultaty nadal nie będą dla nas zadowalające albo pewne problemy będą pojawiać się ponownie.

O tym jak działa nasz umysł, skąd biorą się problemy i co można w związku z tym zrobić, zobaczysz tutaj.

Mam nadzieję, że te informacje okażą się dla Ciebie wartościowe i pomocne. Jeżeli uznasz, że warto, podziel się nimi dalej i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej.

Michał Kidziński