Dlaczego kryzys w życiu jest czymś dobrym – Colin P. Sisson

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Mówiąc „kryzys” mam na myśli takie sytuacje jak np.: poważna choroba, rozstanie z partnerem czy negatywna sytuacja finansowa.

Prawie wszyscy zgodzimy się, że tego typu momenty są czymś złym i że za wszelką cenę trzeba ich unikać.

Nie tylko jednak to…

Kiedy już znajdujemy się w takich momentach, szukamy rozwiązania … natychmiastowego, co finalnie okazuje się rozwiązaniem „na chwilę”.

Zanim przejdziemy do tematu, sprawdźmy najpierw…

Czym jest kryzys?

Zgodnie z serwisem Wikipedia:

Kryzys – termin pochodzi z greckiego stgr. ?????? „krisis” i oznacza, w sensie ogólnym, wybór, decydowanie, zmaganie się, walkę, w której konieczne jest działanie pod presją czasu. Kryzys poszerza znaczenie o takie cechy, jak nagłość, urazowość i subiektywne konsekwencje urazu w postaci przeżyć negatywnych.

Mówiąc więc inaczej, moment kryzysu to moment wyboru, gdzie to my musimy zdecydować co zrobić dalej, ponieważ to co robiliśmy do tej pory doprowadziło do takiej a nie innej sytuacji.

WAŻNE: Nie chodzi w tym wszystkim o to, że naszą winą jest to, że znaleźliśmy się w sytuacji kryzysowej, ponieważ nie jest to nasza wina.

No dobrze ale dlaczego kryzys to coś dobrego?

Tego dowiesz się już w poniższym video…

Kryzysy w życiu są naszym największym błogosławieństwem – Colin P. Sisson

Źródło: http://porozmawiajmy.tv/kryzysy-w-zyciu-sa-naszym-najwiekszym-blogoslawienstwem-colin-p-sisson/

Kim jest Colin P. Sisson?

Światowej sławy pisarz i nauczyciel świadomego życia z wieloletnim doświadczeniem w inspirowaniu ludzi do poszerzania swej świadomości i realizowania swego pełnego potencjału. Jego głównym przesłaniem jest inspirowanie do wewnętrznego przebudzenia poprzez bycie obecnym w sobie, z tym co się dzieje w nas i na zewnątrz nas. Gdy odkrywamy moment teraźniejszy nie tylko jako teorię, ale gdy naprawdę doświadczamy bycia Tu i Teraz prowadzi nas to bezpośrednio do miłości, radości i wolności.

Colin urodził się w Nowej Zelandii i przeszedł długą drogę, od wiejskiego chłopca, którego ojciec przygotowywał do pracy na farmie, poprzez wojnę w Wietnamie, aż po powojenną traumę. Po powrocie z Wietnamu, psychicznie i emocjonalnie wyczerpany, zainteresował się psychologią, by kontynuować poszukiwania samego siebie, które rozpoczął oglądając szaleństwo wojny. Zaczął szukać odpowiedzi na odwieczne pytania ludzkości o cel życia, przyczynę cierpienia i źródło szczęścia. Odkrył, że istnieje wiele dróg do „oświecenia”, a mądrość tkwi w mocy i prostocie bycia Tu i Teraz. To doprowadziło do odkrycia i stworzenia Integracji Oddechem, która w ostatnich latach w rozwinęła się w Integrującą Obecność – praktykę bycia obecnym.

Colin jest żyjącym dowodem, że żadna trauma z przeszłości ani trudności życiowe nie są w stanie powstrzymać nas od osiągnięcia poczucia szczęścia i sukcesu, gdy zaczynamy łączyć się z naszą prawdziwą naturą. Więcej na jego temat dowiesz się tutaj…

Moja Interpretacja

Tym co dla mnie jest najbardziej istotne w wypowiedzi w powyższym video to fakt, że…

…każdy z nas jest doskonały ale ze względu na różnego rodzaju „programy”, które funkcjonują w społeczeństwie i które przyswajamy w procesie dorastania, „zapominamy” o tym i z tego też względu stale żyjemy albo w przeszłości lub w przyszłości.

To właśnie na temat podświadomych, negatywnych i ograniczających przekonań stworzyłem krótką publikację, którą nazwałem „KLUCZ Do Szczęścia” (tutaj można ją pobrać na dysk komputera).

Dla mnie osobiście zrozumienie tego czym są owe przekonania i dlaczego mają tak ogromne znaczenie w naszym życiu, pozwoliło zrozumieć dlaczego w tym życiu dzieje się to co się dzieje i że tak naprawdę każde wydarzenie czy osoba, którą spotykamy jest „tylko” z nimi (przekonaniami) zgodna.

Finalnie bowiem nie ma rzeczy „dobrych” i „złych” a to, że dla nas takie właśnie są, jest efektem tego, że oceniamy je zgodnie z naszymi podświadomymi programami.

Świetnie – w mojej subiektywnej ocenie – wyjaśnia to również Pani Nelly Radwanowska w poniższym video…

Aroganckie strategie duchowego ego – Nelly Radwanowska

Źródło: http://porozmawiajmy.tv/aroganckie-strategie-duchowego-ego-nelly-radwanowska/

Co o tym myślisz? Czy przedstawione powyżej informacje są dla Ciebie wartościowe i pomocne czy masz inne zdanie na powyższe tematy? Zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej a JEŚLI uznasz, że warto, podziel się tym wpisem z innymi, korzystając z poniższych „przycisków”.


Michał Kidziński