Dlaczego nie mamy w życiu tego co chcemy i jak to zmienić

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Każdy z nas ma coś, na czym mu zależy. Może to dotyczyć zdrowia (np. zrzucenie nadwagi), spraw osobistych (np. stworzenie szczęśliwego związku) lub materialnej strony życia (np. zarobienie większych pieniędzy).

Jak więc myślisz? Dlaczego jest tak, że w przypadku niektórych intencji nie jesteśmy w stanie ich zrealizować?

Dlaczego jednym „udaje się” zrzucić zbędne kilogramy i pozostać przy nowej wadze a innym niestety nie?

Dlaczego jedni tworzą szczęśliwe związki a inni spotykają na swojej drodze ludzi, z którymi stworzenie szczęśliwego związku jest niemożliwe?

Dlaczego jednym zdobywanie pieniędzy przychodzi bez większego wysiłku, podczas gdy inni ciągle ponoszą na tym polu porażki?

Widzisz, niezależnie od tego, jaka jest Twoja intencja, jeśli nie możesz jej zrealizować, powód jest zawsze ten sam. Powód, o którym możesz dowiedzieć się w poniższym video.

Dlaczego nie mamy w życiu tego co chcemy i jak to zmienić

Kliknij Tutaj Aby Dowiedzieć Się Jak w PRAKTYCZNY Sposób Zmienić Sposób Myślenia I Tym Samym ODMIENIĆ Swoje Życie

Prawdopodobnie największym odkryciem w moim życiu było to, że to co jest zapisane w podświadomości ma pierwszorzędny wpływ na jakość życia w każdy jego obszarze.

Mówiąc inaczej, każdy z nas i przez większość czasu myśli, podejmuje decyzje oraz działanie w sposób automatyczny i w oparciu o zapisane w umyśle wspomnienia.

Podświadomość bowiem rejestruje wszystko to co dzieje się w naszym życiu od dnia narodzin. Wszystko to, co usłyszeliśmy, zobaczyliśmy i czego doświadczyliśmy oraz czemu towarzyszyły emocje. Na podstawie tych informacji umysł tworzy pewnego rodzaju schemat działania, w oparciu o który chroni nas przez niebezpieczeństwem.

Niebezpieczeństwem takim jak ból fizyczny, upadek z wysokości, oparzenie ciała, kara cielesna, krytyka lub wyśmiewanie ze strony innych ludzi oraz śmierć.

Istotne w tym wszystkim jest jednocześnie to, że podświadomość nie klasyfikuje zgromadzonych informacji na „dobre” i „złe”, „pozytywne” lub „negatywne”. Wszystkie one są po prostu instrukcjami, zgodnie z którymi funkcjonuje.

Nie tylko jednak to… Podświadomość łączy niejako konkretne wspomnienia i dlatego też może się okazać, że wiele instruckji jest nielogicznych dla świadomego umysłu, jak np.:

– utrata wagi równa utraci miłości lub uwagi ze strony innych ludzi
– utrata wagi równa utracie dotychczasowych znajomych
– wydawanie pieniędzy równoznaczne z miłością (mówiłem o tym tutaj)
– bycie niewystarczająco dobrym objawiające się niedostateczną ilością pieniędzy (mówiłem o tym tutaj)
– itd.

To naturalnie jakie wspomnienia zostały połączone i jakie w ten sposób powstają wytyczne w podświadomości, zależy od tego czego każdy z nas doświadczył i z racji tego nie można w tym momencie generalizować i trzeba mieć na uwadze, że owe połączenia mogą się różnić w przypadku każdego z nas.

Tak czy inaczej, jeśli rezultaty jakie osiągamy w życiu nie podobają nam się, to jest to znak, że pierwszym miejscem, w którym należy dokonać zmian jest umysł a mówiąc konkretniej podświadome instrukcje, zgodnie z którymi podświadomość kieruje naszymi myślami, decyzjami i działaniami.

O tym jak działa umysł i jak wprowadzić zmiany na podświadomym poziomie, dowiesz się tutaj.

Dlaczego w podświadomości? Bo jak już wspomniałem, każdy z nas działa w życiu w oparciu o „dane” zapisane właśnie tam i zmiana tych „danych” na takie, które będą zbieżne z naszymi intencjami sprawia, że realizacja tego na czym nam zależy staje się czymś naturalnym.

Ja podchodzę do tego tak, że…

Negatywne i ograniczające przekonania tworzą „oprogramowanie”, które uniemożliwia realizację pozytywnych intencji i dlatego kluczowym jest w pierwszej kolejności zmienić to „oprogramowanie”, ponieważ wtedy zmieni się jakość myśli, decyzji, działań i rezultatów.
Negatywne z naszego punktu widzenia bo dla umysłu nie ma negatywnych i pozytywnych informacji.

Prostym i praktycznym sposobem aby się za to zabrać jest ten przedstawiony w tym poście. Nie jedynym i nie najlepszym dla każdego ale jednym z tych, dzięki którym można zmienić „dane” zapisane w umyśle.

Mam nadzieję, że to czym podzieliłem się w tym poście, okaże się dla Ciebie wartościowe i pomocne, i że wykorzystanie tych informacji pomoże Ci zrealizować to na czym Ci zależy w sposób całkowicie naturalny.

Co o tym wszystkim myślisz? Zostaw proszę swoją opinię w komentarzach poniżej i podziel się tym postem z innymi, jeśli naturalnie uznasz, że to dobry pomysł.

Michał Kidziński

P.S. Więcej o tym czym są podświadome i ograniczające przekonania oraz o innym sposobie na ich pozbycie się, dowiesz się również w darmowym ebook’u, pt. „KLUCZ Do Szczęścia”, który możesz pobrać tutaj.