Dlaczego przez większość czasu jesteśmy w transie i jaki to ma wpływ na nasze życie

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Istnieje spora szansa, że słysząc słowo „trans” lub „hipnoza”, myślisz o sytuacji, w której hipnotyzer wprowadza kogoś z publiczności w stan hipnozy.

Okazuje się jednak, że w takim stanie jest każdy z nas przez większą część każdego dnia a więc także przez większość swojego życia.

Nie, nie mówię o tym, że jest tak dlatego, że ktoś wprowadza nas w stan hipnozy. Mówię o tym, że nasz umysł i zapisane w nim dane sprawiają, że widzimy otaczający nas świat oraz reagujemy na otaczający nas świat zgodnie z tymi danymi.

Innymi słowy, jesteśmy w stanie transu, gdzie większość naszych myśli, reakcji i powiązanych z nimi emocji pojawia się bez naszej świadomości – automatycznie.

Więcej na ten temat opowiedziałem w poniższym video…

Dlaczego przez większość czasu jesteśmy w transie i jaki to ma wpływ na nasze życie

Kliknij Tutaj Aby Pobrać Ebook’a „KLUCZ Do Szczęścia”

Kliknij Tutaj Aby Dowiedzieć Się W Większych Szczegółach Z Czego Wynikają Problemy I Jak Można Poradzić Sobie Z Nimi W Prosty Sposób I Odmienić Swoje Życie

Pisałem i mówiłem na tym blogu o tym już wiele razy i powtórzę to raz jeszcze…

Nasz umysł funkcjonuje bardzo podobnie do komputera, na którym zapisane są konkretne programy czyli zestawy konkretnych instrukcji. W takim komputerze może również pojawić się wirus, który również jest programem a więc zestawem instrukcji, zgodnie z którymi będzie pracować ten komputer.

Czy jakikolwiek program – także wirus komputerowy – jest zły?

My, jako użytkownicy komputera będziemy naturalnie osądzać i oceniać każdy program oraz wirus ale żaden program nie jest sam w sobie ani dobry, ani zły. Jest on niczym innym jak zestawem instrukcji, na podstawie których komputer będzie działać.

Owszem, działanie wirusa komputerowego może prowadzić do negatywnych dla nas skutków a więc do problemów ale patrząc z patrząc na to w ten sposób, że konkretny problem jest efektem działania konkretnego programu (wirusa) to jego pojawienie się można określić jako sukces (więcej na ten temat możesz zobaczyć w tym artykule: Dlaczego Każdy Problem I Niepowodzenie To W Rzeczywistości SUKCES).

Zauważ jednak proszę, że w przypadku komputera, to nie on jest tym, który kieruje naszymi działaniami ale to my decydujemy co chcemy dzięki niemu zrobić. Owszem, nie mamy zielonego pojęcia o większości procesów, które mają miejsce w komputerze, podczas gdy my oglądamy na nim film, słuchamy muzyki, przeglądamy internet czy piszemy jakąś pracę albo kiedy tworzymy prezentację.

Nie wiemy co konkretnie dzieje się w jego wnętrzu ale ostatecznie to my decydujemy, co chcemy na tym komputerze zrobić. Do tego celu właśnie potrzebujemy odpowiednich programów, natomiast pojawienie się programu nazywanego przez nas wirusem komputerowym może skutkować tym, że korzystanie z komputera będzie niemożliwe.

Z naszym umysłem jest bardzo podobnie. Działa on w oparciu o dane czyli wspomnienia, które można również nazwać przekonaniami i bez oceniania jakiegokolwiek.

Ma dane i z nimi działa, co w rezultacie wiąże się np. z tym, że nie wiemy jaka będzie nasza kolejna myśl ale może się okazać, że kiedy już się pojawi, to zaczynamy odczuwać stres, strach albo złość w obliczu konkretnych okoliczności.

Dlatego też w moim zrozumieniu umysł – pomimo swojej wyjątkowości – nie może być naszym „panem” ale „sługą”, o czym więcej napisałem tutaj: Dlaczego umysł nie powinien być „panem” tylko „sługą” [2 powody].

Świadomość Tego, Że Jesteśmy W Transie Pomaga W Relacji Z Innymi Ludźmi (Także Z Tymi, Którzy Mają Inne Zdanie)

Mając na uwadze to, że każdy z nas funkcjonuje na „autopilocie” czyli, że jesteśmy w stanie transu lub jeśli wolisz – hipnozy – o wiele lepiej jest zrozumieć drugiego człowieka, nawet jeśli to jak widzi on świat jest zupełną odwrotnością naszego postrzegania rzeczywistości.

Jest jasne, że każdy z nas jest kimś wyjątkowym i indywidualnym a więc każdy też z nas ma swoją opinię na każdy temat.

Z tego też względu można powiedzieć, że…

… każdy z nas ma rację i jednocześnie nikt jej nie ma.

Chcę przez to powiedzieć, że każdy z nas uważa, że to jak postrzega świat jest właściwe i że opinie innych, które nie są zgodne z naszymi, traktujemy jako niewłaściwe.

Kiedy jednak uświadomimy sobie, że owe opinie to nic innego jak rezultaty konkretnego programu w umyśle, zdecydowanie łatwiej jest nam zrozumieć inne punkty widzenia, choć naturalnie nie musimy się z nimi zgadzać. Tak czy inaczej, nasza reakcja na inną opinię nie będzie już wiązać się z dawką negatywnych emocji a jeśli już takowe się pojawią to jest to sygnał, że możemy coś z tym zrobić.

O tym co konkretnie można zrobić, możesz dowiedzieć się w ebook’u „KLUCZ Do Szczęścia” oraz w tym poście: Z Czego Wynikają Problemy I Jak Można Poradzić Sobie Z Nimi W Prosty Sposób I Odmienić Swoje Życie.

Mam nadzieję, że przedstawione w tym poście informacje okażą się dla Ciebie wartościowe i pomocne, i że ich wykorzystanie wpłynie pozytywnie na jakość Twojego życia.

Jeżeli uznasz, że warto, podziel się nimi dalej i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej.

Michał Kidziński