Dlaczego trudno jest zrealizować noworoczne postanowienia

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Nowy rok wiąże się m.in. z noworocznymi postanowieniami, które chcemy w nim zrealizować aby zmienić coś w życiu na lepsze.

Chyba każdy przynajmniej w myślach zakłada sobie co będzie chciał zmienić i co osiągnąć po tym jak zegarek wskaże godzinę 0:00 a wraz z nią nastanie nowy dzień, czyli 1 stycznia.

Tym co z kolei wiąże się z noworocznymi postanowieniami to fakt, że większość z nas nie realizuje ich.

W moich oczach nie jest tak dlatego, że nie chcemy ich zrealizować. Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest pewien „przeciwnik”, o którym często nie mamy pojęcia i który „z ukrycia” sabotuje nasze wysiłki.

O tym „przeciwniku” dowiesz się w poniższym video…

Dlaczego trudno jest zrealizować noworoczne postanowienia

Kliknij tutaj aby pobrać publikację „KLUCZ Do Szczęścia”

3-etapowy proces osiągania sukcesu według Joe Vitale

W video wspomniałem o tym, że Joe Vitale to jeden z moich ulubionych autorów książek i że to dzięki niemu dowiedziałem się o kontr-intencjach, które są owym „przeciwnikiem”.

W jednym z postów na blogu Joe Vitale przeczytałem o tym jaki jest według niego proces osiągania sukcesu (cokolwiek to słowo dla Ciebie oznacza). Oto on:

1. Ustal czego chcesz – tym są noworoczne postanowienia, które pozwalają ustalić cel, co w dalszej kolejności pozwala naszemu umysłowi na poszukiwanie możliwych dróg do niego. Jeśli nie wiemy dokąd zmierzamy, trudno jest cokolwiek zmienić na lepsze w życiu.

Dlatego ustalenie swoich celów jest tak ważne a ta formuła może w tym pomóc: 6-stopniowa formuła wyznaczania jasnych celów.

2. Ustal kontr-intencje – kiedy piszesz swoje cele, natychmiast w głowie pojawiają się różnego rodzaju wątpliwości, jeśli w Twojej podświadomości istnieją przekonania stojące z nimi w sprzeczności.

Z tego też względu warto jest je sobie uświadomić i pozbyć się ich. W video wspomniałem o tym, że w jednej z książek autorstwa Joe Vitale, pt. „Klucz do sekretu” ten temat został omówiony szczegółowo i dlatego też polecam Ci tę książkę.

3. Podejmij działanie – samo spisanie celów czy też noworocznych postanowień i ustalenie kontr-intencji oraz praca nad ich usunięciem, to jeszcze nie wszystko. Dopiero bowiem działanie może przynieść jakiekolwiek rezultaty.

Postanowienie zrzucenia X kilogramów może zostać zrealizowane pod warunkiem, że systematycznie trenujemy.

Postanowienie rzucenia nałogu stanie się możliwe, jeśli faktycznie i świadomie podejmiemy odpowiednie działania.

Postanowienie osiągnięcia np. celu finansowego jest możliwe, jeśli wybierzemy ku temu sposób i wykorzystamy go.

Wszystko, każdy rezultat jest możliwy, jeśli myślimy i działamy we właściwy sposób a więcej o tym czym owe właściwe myślenie i działanie jest zwłaszcza w odniesieniu do bogactwa (chociaż także w każdej innej dziedzinie życia) możesz dowiedzieć się w książce, pt. „Naukowa metoda wzbogacania się”, którą możesz pobrać tutaj.

Mam nadzieję, że to o czym dowiedziałeś się w tym poście, okaże się dla Ciebie wartościowe i pomocne, i życzę Ci realizacji wszystkich noworocznych postanowień.

Co o tym myślisz? Zgadzasz się z tym, o czym dowiedziałeś się tutaj czy masz zupełnie odmienne zdanie? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się tym postem z innymi, jeżeli uważasz, że warto to zrobić.


Michał Kidziński