Dlaczego Twoja historia jest bardzo ważna

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Opowiadanie historii to jeden z najlepszych sposobów komunikacji. Dzięki historiom możemy poprawić komuś humor, przekazać ważne informacje albo czegoś nauczyć.

Powód tego jest taki, że o wiele chętniej słuchamy historii niż suchych faktów i liczb, ponieważ nasze umysły lubią je o wiele bardziej.

Kolejna rzecz to taka, że głównie opowiadamy historie samym sobie i z reguły dotyczą one nas samych, naszych umiejętności oraz potencjału.

O tym jak powstają owe historie, dlaczego są one ważne i co można zrobić aby zmienić negatywną historię na nasz temat, zobaczysz w poniższym video.

Dlaczego Twoja historia jest bardzo ważna

Kliknij Tutaj Aby Pobrać Publikację „KLUCZ Do Szczęścia”

Historie, które opowiadamy samym sobie i które mają ogromny wpływ na to jak wygląda nasze życie, powstają w głównej mierze o to, w co wierzymy na poziomie umysłu.

Mówię o podświadomych przekonaniach, które tworzą się w oparciu o to, co słyszymy, widzimy i czego doświadczamy, i co jednocześnie związane jest z powstaniem silnych emocji.

Owe silne emocje powstają głównie wtedy, kiedy wydana na nasz temat opinia pochodzi od kogoś, kto jest dla nas autorytetem a z racji tego, że większość przekonań powstaje w nas w okresie dzieciństwa, autorytetami dla nas są rodzice, członkowie rodziny oraz nauczyciele. Im ważniejsza w naszych oczach jest konkretna osoba, tym silniejsze przekonanie powstanie w oparciu o jej opinię na nasz temat.

Jeżeli owa opinia jest pozytywna to na jej podstawie powstanie pozytywne przekonanie a te zdeterminuje powstanie pozytywnej historii na nasz własny temat, co odzwierciedli się w tym jakie efekty będziemy osiągać w życiu.

W przypadku, kiedy taka opinia jest negatywna, na jej podstawie powstanie negatywne przekonanie i negatywna historia, co spowoduje powstanie negatywnej historii.

Chodzi więc o to, że osoby, które mają na swój temat różne historie, patrzą na otaczający świat oraz na samego siebie zupełnie inaczej.

Pozytywna Wiadomość

Bardzo ważne jest jednak to, że jeśli posiadamy w sobie negatywną opinię na swój temat to można ją zmienić i pierwszym krokiem ku temu jest świadomość, że nasze umysły działają w oparciu o przekonania, które determinują powstawanie myśli a te prowadzą do konkretnego działania lub jego braku.

Tym więc co warto jest zrobić, to zadbać o to, żeby usunąć przekonania z podświadomości.

Więcej o tym czym owe przekonania są oraz o tym jak się ich pozbyć, możesz dowiedzieć się w darmowej publikacji „KLUCZ Do Szczęścia” a także w tych postach:

Stara i nieaktualna mapa a podświadome przekonania

Bardzo powszechne, podświadomie i ograniczajace przekonanie, które może powstrzymać każdego

5 sposobów na pozbycie się negatywnych podświadomych przekonań na temat bogactwa (i wszystkiego innego)

Niska samoocena – skąd się bierze i jeden ze sposobów aby poradzić z nią sobie

Jak przyspieszyć działanie Prawa Przyciągania

Życzę Ci aby przedstawione tutaj informacje przyczyniły się choć trochę w stworzeniu pozytywnej historii na Twój własny temat. Jeśli uznasz, że warto, podziel się tym postem z innymi i zostaw swoją opinię w komentarzach.

 


Michał Kidziński