Dlaczego warto sobie ODPUŚCIĆ żeby osiągać swoje cele

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Brzmi dziwnie, prawda?

Skoro czegoś chcemy a nawet pragniemy, to dlaczego mamy sobie „odpuszczać”?

Wydaje się, że jedno przeczy drugiemu, prawda?

Ja myślałem dokładnie to samo, kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się o tym w jednej z książek Joe Vitale.

Okazuje się jednak, że za tą wskazówką kryje się coś, na co wcześniej nie zwracałem uwagi.

Jeśli bowiem mamy cel i chcemy bardzo mocno ten cel osiągnąć, i jeśli uzależniamy nasze samopoczucie i nastawienie od tego czy ten cel już osiągnęliśmy czy też nie, to skupiamy się na…

…tak jest. Masz rację. Skupiamy się na braku tego celu a zawsze jest tak, że to na czym skupiamy swoją uwagę, pojawia się w naszym życiu.

Czy tego chcemy czy nie. Tak po prostu jest.

W moim życiu wiele razy już miałem tak, że kiedy czegoś chciałem (czasami było to coś małego a w innych przypadkach coś dużego) ale jednocześnie potrafiłem „żyć dalej nawet jeśli tego nie zdobędę” to w końcu ten cel stawał się moją rzeczywistością.

Czasami nie musiałem nic robić, ponieważ to czego szukałem pojawiło się przed moimi oczami.

Czasami trzeba było podjąć działanie, które na pierwszy rzut oka nie miało nic wspólnego z celem, jaki chciałem osiągnąć.

W innych przypadkach trzeba było poświęcić więcej wysiłku i energii.

Różnie więc bywa z tym jak poważne działanie należy podjąć ale generalizując, zgadzam się z Joe Vitale ponieważ dla mnie „odpuszczenie” sobie to po prostu dobra droga, żeby osiągać swoje cele.

Pozwól, że wyjaśnię Ci ten temat na swoim przykładzie…

Dlaczego warto sobie ODPUŚCIĆ żeby osiągać swoje cele

4 Lata Zajęło Mu Osiągnięcie Pewnego Celu…

Odnoszę się w tym momencie do Jana Pawła Tomaszewskiego.

Jeśli dobrze pamiętam, po raz pierwszy miałem z nim kontakt przez internet w 2010 roku a na żywo mogłem posłuchać go w 2011 roku.

Spotkaliśmy się również w 2015 roku podczas wydarzenia „Życie Bez Ograniczeń”, które odbywało się na stadionie w Poznaniu. Więcej o samym wydarzeniu możesz przeczytać tutaj.

Paweł jest mówcą motywacyjnym i w tym co robi opiera się o fakty. Fakty ze swojego życia, dzięki czemu inspiruje i motywuje innych do robienia tego co nowe i do stawiania kolejnych kroków do przodu.

To (w moich oczach) inteligentny i dobry człowiek, który tym co robi może pomóc wielu ludziom.

4 lata temu Paweł miał pewne marzenie. Marzenie „zrobienia czegoś wspólnie” z Mariuszem Szubą, którego właśnie 4 lata temu spotkał na swojej drodze.

Jak myślisz? Udało się? Poniższe video Pawła daje na to odpowiedź.

Jeśli się nad tym zastanowić, to świadomie Paweł nie byłby w stanie przewidzieć wszystkiego tego co doprowadziło go do poprowadzenia wspólnej konferencji z Mariuszem Szubą i pozostałymi gośćmi.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich okoliczności w drodze do celu.

Paweł jednak „odpuścił” sobie. Nie wiem czy świadomie czy nie ale nie „katował” się myślami odnośnie tego, że musi koniecznie zrobić jakiś projekt z Mariuszem.

Pracował nad sobą przez te 4 lata.

Pracował nad sobą, biegał maratony, występował w filmach i reklamach a także na większych i mniejszych wydarzeniach przed publicznością na żywo.

Organizował swoje warsztaty i wydarzenia, i robi to nadal, i to właśnie praca jaką wykonał doprowadziła go do tego, że marzenie sprzed 4 lat ziściło się.

Nie wiem jakie są Twoje marzenia i cele. Nie wiem kim chcesz być i co chcesz osiągnąć w swoim życiu.

Wiem jednak, że niezależnie od tego co to jest, skupianie uwagi na tym, że jeszcze tego nie masz, nie może w niczym pomóc a jedynie doprowadzić do jeszcze większej frustracji.

Dlatego właśnie tak ważne jest odpuścić sobie i podejmować działanie wtedy, kiedy czujesz i wiesz, że powinieneś je podjąć.

Bardzo chciałbym zagwarantować Ci, że Twoje marzenia i cele spełnią się dzięki temu o czym się tutaj dowiedziałeś ale nie mogę tego zrobić, ponieważ odpowiedzialność za wszystko w Twoim życiu leży po Twojej stronie. Tak samo jak za wszystko w moim leży po mojej.

Życzę Ci jednak, żeby to wszystko czego pragniesz, stało się Twoją rzeczywistością.

Co o tym myślisz? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się tym postem z innymi, jeśli uznasz, że warto i korzystając z „przycisków” umieszczonych poniżej.

Michał Kidziński