Dziwny sposób aby zdobyć więcej pieniędzy

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Niezależnie od tego czym się w życiu zajmujemy, jakie są nasze marzenia, cele i wizja naszego życia, pieniądze odgrywają w nim istotną rolę.

Nie, nie mówię, że pieniądze są najważniejsze bo nie są.

Nie mówię również, że pieniądze są ważniejsze niż np. zdrowie, szczęście, miłość czy rodzina.

Dla mnie tego typu porównania nie należą do najmądrzejszych bo to trochę tak, jakby powiedzieć, że serce jest ważniejsze niż żołądek.

Albo, że prawa ręka jest ważniejsza niż lewa noga lub że mózg jest ważniejszy od wątroby.

Przyznasz, że tego typu porównywanie nie ma żadnego sensu, prawda?

Jednym z najlepszych określeń na to jak ważne są pieniądze jest te, jakie można znaleźć w książce T. Harva Ekera, pt. „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie”:

Pieniądze są szalenie ważne w obszarach, w których coś dają i szalenie nieważne w obszarach, w których nie dają niczego.

Żyjemy w takim a nie innym świecie, gdzie wiele rzeczy możemy zrealizować dzięki temu, że posiadamy pieniądze i dlatego jest sprawą naturalną, że chcemy tych pieniędzy mieć więcej.

Tak się jednak składa, że większość z nas nie ma ich tyle ile chcielibyśmy mieć.

O tym dlaczego tak jest i jak można sprawić, żeby przyciągnąć więcej pieniędzy, dowiesz się w poniższym video.

Dziwny sposób aby zdobyć więcej pieniędzy

 

Kliknij Tutaj I Pobierz Ebooka „KLUCZ Do Szczęścia”

W pierwszej kolejności więc wszystko zależy od tego na czym skupiamy swoją uwagę i jakie są nasze przekonania na temat pieniędzy.

To może wydawać się dziwne ale większość z nas ma negatywne myśli o pieniądzach i bogactwie, czego efektem mogą być np. tego typu opinie:

– „pieniądze są brudne…”
– „zdrowie jest ważniejsze od pieniędzy…”
– „wszyscy bogaci to źli ludzie…”
– „źródłem wszelkiego zła są pieniądze…”

Zauważ proszę, że nikt z nas nie formułuje tego typu opinii samemu ale przejmujemy je od rodziców, nauczycieli, znajomych i innych autorytetów, które pojawiają się w naszym życiu i co bardzo ważne – ci ludzie również przejęli tego typu przekonania od innych ludzi.

To Tylko Program

Z jednej więc strony to tylko program, który osadzony w podświadomości, sam z siebie nie jest ani dobry ani zły a jeśli efekty, jakie dzięki niemu osiągamy nie odpowiadają nam, to zawsze możemy go zmienić.

Możemy go usunąć, tak aby nie przeszkadzał nam w zdobyciu np. większej ilości pieniędzy.

O tym jak można usuwać podświadome przekonania na temat pieniędzy (ale również zdrowia, szczęścia, miłości, bogactwa, i każdej innej sfery życia) możesz dowiedzieć się m.in. w publikacji „KLUCZ Do Szczęścia”, którą możesz pobrać tutaj.

Po Co Sobie „Odpuszczać”?

Tak jak powiedziałem w powyższym video, kiedy mamy już jakiś cel, np. chcemy zdobyć 100.000zł albo powiększyć miesięczny przepływ pieniężny do powiedzmy 10.000zł, to w rzeczywistości możemy zrobić dwie rzeczy:

– wykorzystać świadomość aby ustalić wszystko w sposób logiczny i zgodny z tym, co dla nas jest możliwe
– nie przywiązywać się emocjonalnie do celu i nie uzależniać swojego nastawienia od tego, czy już ten cel osiągnęliśmy czy nie

W pierwszym przypadku tak naprawdę bardzo mocno się ograniczamy, ponieważ to co dla nas jest niemożliwe, może być czymś zupełnie normalnym dla innej osoby. Nasza świadomość jest w rzeczywistości bardzo ograniczona i pomimo tego, że odgrywa w naszym życiu niesamowicie ważną rolę, to jednak określenie wszystkich możliwości jakie pozwalają osiągnąć dowolny cel nie jest zadaniem, któremu potrafi sprostać.

O wiele lepiej radzi sobie z tym nasza podświadomość, pod warunkiem, że jest oczyszczona z negatywnych i ograniczających przekonań, ponieważ wtedy możemy zwrócić uwagę na możliwości i rozwiązania, które mogły być „koło nas” ciągle i które jednocześnie pozwalają nam osiągnąć cel.

Powód, dla którego warto jest sobie odpuścić, to przede wszystkim taki, że…

…to na czym skupiamy swoją uwagę, pojawia się w naszym życiu.

Jeżeli więc denerwujemy się tym, że jeszcze nie mamy takiej ilości pieniędzy, na jakiej nam zależy to w rzeczywistości skupiamy się na ich braku a skoro tak, to nieświadomie przyciągamy do siebie rzeczywistość, w której owy brak będzie obecny.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc przestać się denerwować, zamartwiać i stresować, i zamiast tego podejmować działanie w momencie, kiedy pojawi się w naszej głowie pomysł.

Działanie Zawsze Jest Konieczne

To, że podzieliłem się tym, jak podejść do kwestii pieniędzy głównie ze strony mentalnej, nie oznacza, że nie trzeba tutaj nic robić aby zdobyć takie pieniądze na jakich nam zależy.

Owszem, na początku dobrze jest wiedzieć ile tych pieniędzy chcemy.

Później dobrze jest odpuścić sobie czyli nie uzależniać się emocjonalnie od tego czy swój cel osiągnęliśmy.

Kolejny krok to naturalnie podjęcie działania w obliczu pomysłu, jaki pojawi się w naszej głowie.

Nie jestem w stanie powiedzieć jakie to będzie działanie w Twoim przypadku, ponieważ nie wiem w jaki sposób chcesz zdobyć więcej pieniędzy.

Myślę jednak, że niezależnie od niego, coś zawsze trzeba zrobić. Czasami jest to drobiazg a czasami działanie, które wymaga od nas więcej wysiłku.

Joe Vitale, autor wielu książek na temat rozwoju osobistego oraz marketingu i sprzedaży lubi mówić, że…

„Pieniądze lubią szybkość…”

Ja się z tym zgadzam i na dowód tego, chciałbym podzielić się z Tobą jedną ze swoich historii, która to potwierdza…

 

2.000zł za tydzień pracy…

Kilka lat temu, kiedy moja przygoda z marketingiem internetowym dopiero się zaczynała, pomyślałem, że „fajnie byłoby” stworzyć wartościowy dla ludzi produkt informacyjny i zarobić dzięki temu pieniądze.

Po upływie kilku dni, podczas czytania książki, wpadł do mojej głowy pomysł na ten produkt.

Możesz mi wierzyć lub nie ale zacząłem go tworzyć w tym samym jeszcze dniu.

W międzyczasie również znalazłem kogoś, kto miał już listę adresową składającą się z osób, które tego typu info-produktem mogłyby być zainteresowane.

Ustaliliśmy, że zyskiem podzielimy się 50%/50%.

Ja stworzyłem ten produkt w przeciągu 7 dni a mój wspólnik zajął się techniczną częścią całego przedsięwzięcia.

Cała sprzedaż trwała również tydzień (wcześniej przygotowaliśmy się do niej przez około 10 dni, informując ludzi na liście adresowej o tym, że będą mogli kupić ten produkt).

Efekt?

4.000zł do podziału więc zarobiłem 2.000zł w przeciągu 7 dni.

Wiem, że nie jest to powalająca kwota ale ten przykład pokazuje kilka rzeczy, o których mówiłem w video a mianowicie o tym, że:

miałem intencję (stworzyć wartościowy produkt i zarobić pieniądze)
nie uzależniałem swojego nastawienia od osiągnięcia tego celu („fajnie byłby” stworzyć produkt i zarobić pieniądze)
podjąłem działanie w tym samym dniu kiedy pojawił się pomysł

Tego typu sytuacji, gdzie „odpuszczenie sobie” pozwalało mi osiągnąć pozytywne wyniki (czasami coś lepszego niż to czego chciałem) mam naturalnie więcej.

Myślę, że Ty również mógłbyś takie znaleźć w swoim życiu a ja życzę Ci, żeby było ich w przyszłości jak najwięcej.

Co o tym myślisz? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się tym artykułem z innymi, jeśli naturalnie uznasz, że warto.

 


Michał Kidziński

P.S. Jeśli marketing internetowy jest miejscem, w którym chcesz zdobyć więcej pieniędzy, kliknij tutaj i poznaj ku temu prawdopodobnie najlepszy sposób.