Jak być pewnym siebie

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Dla jednych kojarzy się to negatywnie, z byciem nieuprzejmym, przemądrzałym i lekceważącym innych ale drudzy utożsamiają pewność siebie z czymś pozytywnym jak np.: szacunek do siebie, wiara w swoje możliwości oraz w swoje powodzenie na drodze do realizacji dowolnego celu.

Niezależnie jednak od tego co sobie pomyślałeś, czytając tytuł tego posta, bardzo ważna sprawa to taka, że każda myśl wypływa z Twoich podświadomych przekonań a tak się jakoś składa, że bardzo często nasze przekonania mają charakter negatywny.

Bardzo powszechnym przekonaniem, które ma związek z pewnością siebie jest „Nie jestem wystarczająco dobry” (mówiłem o nim więcej tutaj).

W moim zrozumieniu więc to jak oceniamy siebie i czy wierzymy w siebie, wynika z tego w co wierzymy na podświadomym poziomie.

Jeśli w dzieciństwie słyszeliśmy wiele nieprzychylnych opinii na swój temat lub że nie jest dobrze być pewnym siebie i wierzyć w swoje możliwości i umiejętności to istnieje spora szansa, że nasza pewność siebie będzie na bardzo niskim poziomie kiedy będziemy już dorośli.

O tym jednak jak to jest z pewnością siebie, świetnie opowiedział Marcin Moza w poniższym video…

Jak być pewnym siebie

www.MozaMarcin.pl

Jakiś czas temu (nie wiem dokładnie ile) miałem okazję i przyjemność rozmawiać z Marcinem i po tym, jak opowiedział mi on trochę o sobie, mogłem powiedzieć tylko jedno: „ŁAŁ!!!”.

Z mojej perspektywy to człowiek z ogromnym życiowym doświadczeniem, który zainwestował ogromną ilość swojego czasu (a także pieniędzy) we własny rozwój.

To natomiast co powiedział on w powyższym video na temat pewności siebie to w moich oczach cała prawda.

Nikt, absolutnie nikt nie ma na nas samych większego wpływu niż my sami. W moich oczach…

…to jak oceniają nas inni ludzie jest niczym w porównaniu z tym jak my oceniamy siebie.

Właściwie to dla mnie fakt, że spotykamy na swojej drodze ludzi, którzy oceniają nas negatywnie, jest w pierwszej kolejności spowodowane tym jakie posiadamy przekonania na swój temat.

Tak, możesz mówić o sobie w samych superlatywach ale jeśli na poziomie podświadomym Twoje przekonania będą negatywne, to te drugie zawsze „będą górą”.

Nie wiem czy Ty sam masz problem z pewnością siebie. Być może wierzysz w siebie a być może nie. Niezależnie jednak od tego, mam nadzieję, że powyższe video okaże się dla Ciebie wartościowe i pomocne.

Podziel się nim więc z innymi i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej.

 


Michał Kidziński