Jak Działa Umysł I Jak Wykorzystać Tę Wiedzę Aby Odmienić Swoje Życie

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Zanim przejdziemy do tematu, warto jest przede wszystkim zaznaczyć, dlaczego w ogóle ta wiedza jest ważna czyli dlaczego zrozumienie tego jak działa umysł ma znaczenie.

Moje zrozumienie funkcjonowania ludzkiego umysłu jest takie, że to co nazywamy swoją rzeczywistością jest determinowane tym co mieści się właśnie w umyśle.

Jakość naszego życia, zdrowia, relacji oraz to czy osiągamy to na czym nam zależy ma bezpośredni związek z tym, czy zapisane w umyśle dane są właściwe czy też stanowią dokładną odwrotność tego, co utożsamiamy ze zdrowym, szczęśliwym i bogatym w każdym aspekcie życiem.

Mówiąc o zapisanych danych w umyśle mam na myśli dane zapisane w podświadomości, zgodnie z którymi reagujemy na otaczający nas świat a mówiąc jeszcze inaczej – które powodują, że przez większą część czasu jesteśmy w transie.

Jeżeli więc nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak działa umysł to w naszym życiu mogą dziać się stale te same rzeczy a my nie będziemy w stanie zrozumieć dlaczego np. nie możemy stworzyć szczęśliwego związku, zrzucić zbędnych kilogramów, zarobić więcej pieniędzy, itd.

Niezależnie więc od tego, czego dotyczy problem, z którym się borykamy, kluczowym jest zrozumieć, że jest on konsekwencją konkretnych danych zapisanych w umyśle a więc można powiedzieć, że samo pojawienie się i powtarzanie podobnego problemu to sukces, gdyż wynika z konkretnych instrukcji w umyśle.

Rozwiązanie każdego problemu u jego źródeł to praca ze swoim umysłem i z tego właśnie względu zrozumienie tego jak on działa jest w moich oczach tak istotne a w poniższym video możesz się tego dowiedzieć…

Jak działa umysł oraz kilka prostych wskazówek, które odmienią Twoje życie

Powyższe video jest jednym z 13, które możesz zobaczyć tutaj.

Oglądając wiele materiałów Roberta Smitha a także czytając na ten temat w innych źródłach, doszedłem do wniosku, że…

…bardzo ważną rzeczą w zmianie zapisanych w umyśle danych (i tym samym zmianie swojego życia) jest przerwanie transu, w który wpadamy w obliczu konkretnych okoliczności.

Zauważ bowiem proszę, że kiedy z kimś rozmawiamy, kiedy czegoś słuchamy, kiedy coś oglądamy lub czytamy, często wpadamy właśnie w trans, podczas którego wracamy do przeszłości i odgrywamy „tę samą melodię” ponownie i ponownie.

Informacje, okoliczności lub spotkane osoby stanowią pewnego rodzaju „zapalnik” aby umysł w mgnieniu oka „przeskoczył” do przeszłych wydarzeń i jeśli są one negatywne, możemy w jednym momencie poczuć smutek, gniew, żal lub stres, co przełoży się także na reakcje w ciele (np. „ściśnięty” żołądek lub „płytki” oddech). Jeśli owe wspomnienia są pozytywne to automatyczna reakcja, czyli pojawiające się myśli oraz emocje także będą pozytywne.

Problem jednak polega na tym, że przeważnie mówimy o negatywnych wspomnieniach i być może wynika to z tego, że jako ludzie jesteśmy w stanie uwierzyć w negatywną informację 16 razy szybciej niż w pozytywną.

Tak czy inaczej, każdy z nas może zauważyć (jeśli tylko zechce), że w obliczu konkretnych okoliczności lub informacji, jakie do nas docierają, pojawia się w nas konkretna reakcja a więc konkretne myśli oraz emocje i za każdym razem ma to związek ze wspomnieniami zapisanymi w umyśle.

To z kolei powoduje, że pojawiają się w nas konkretne myśli, emocje oraz działania i jeśli rezultaty, jakie w konsekwencji osiągamy nie są takie, na jakich nam zależy to w pierwszej kolejności należy zająć się swoim umysłem i „zrobić w nim porządek”.

Jak to zrobić? W tym poście znajdziesz 13 materiałów video, w których Robert Smith wyjaśnia wszystko to co jest potrzebne aby:

– lepiej zrozumieć jak działa umysł i jaki jest jego wpływ na jakość życia
– w prosty sposób zmienić dane zapisane w podświadomości

Mam nadzieję, że wykorzystanie tych informacji w praktyce pomoże Ci wprowadzić pozytywne zmiany na podświadomym poziomie Twojego umysłu i tym samym odmienić na lepsze Twoje życie.

Co o tym wszystkim myślisz? Uważasz przedstawione tutaj informacje za wartościowe i pomocne? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się tym postem z innymi, jeżeli naturalnie uznasz, że warto to zrobić.

Michał Kidziński

P.S. Istnieje jeszcze inny sposób na usunięcie negatywnych wspomnień z podświadomości. Kliknij tutaj aby go poznać.