Jak Okres Ciąży I Wczesne Dzieciństwo Wpływa Na Nasze Szczęście

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Szczęście to stan, do którego wszyscy dążymy i jest to jak najbardziej właściwe choć każdy z nas utożsamia czy też rozumie owe szczęście inaczej.

Dużo mówi się o tym, że to jak widzimy otaczający nas świat, zależy w ogromnej mierze od tego jak wygląda pierwsze 8-10 lat naszego życia, kiedy to buduje się w naszej podświadomości większość przekonań, które dla naszego umysłu stanowią prawdę i są niejako instrukcjami, zgodnie z którymi nasz umysł funkcjonuje.

Najważniejszymi nauczycielami w tym okresie naszego życia są przeważnie nasi rodzice, którzy … sami również widzą świat zgodnie z ich systemem przekonań, który zbudował się w ich okresie dzieciństwa. Tym samym więc wychowują oni swoje dzieci w sposób, który jest bardzo podobny do tego, jak oni zostali wychowani.

Co jednak z okresem, kiedy jeszcze jesteśmy w łonie swojej Mamy? Czy okres 280 dni ciąży oraz to jakie emocje przeżywa nasza Mama, mają wpływ na nasz rozwój oraz na poczucie szczęścia?

O tym opowiada poniższe video…

Dlaczego nie jesteśmy szczęśliwi – okres ciąży i wczesne dzieciństwo

Jak widać, wszystko od momentu poczęcia ma na nas ogromny wpływ choć przeważnie nie jesteśmy tego świadomi.

Rodzice przeważnie nie mają świadomości tego, o czym zostało powiedziane w powyższym video a poza tym i jak wspomniałem już wyżej, każdy z nas ma również swój system przekonań.

Oznacza to tyle, że…

… każdy rodzic jest najlepszy jaki może być i wychowuje swoje dziecko zgodnie z „programem”, jaki sam posiada w swoim umyśle.

O tym mówi m.in. Robert Smith, twórca metody FasterEFT, która pozwala usunąć negatywne wspomnienia z umysłu i tym samym dotrzeć do głównych powodów naszych problemów (więcej o samej metodzie możesz dowiedzieć się w tym wpisie: Z czego wynikają problemy i co można zrobić, żeby poradzić sobie z nimi w prosty sposób i odmienić swoje życie).

Według niego wszyscy i przez zdecydowaną większość swojego życia funkcjonujemy w transie. Tak, w transie i konkretne sytuacje, okoliczności bądź osoby są niczym cyngle w pistolecie, które „odpalają” w nas automatyczną reakcję, jaką może być stres, złość bądź uczucie smutku.

Generalnie rzecz biorąc, nie wiemy dlaczego ta bądź inna sytuacja sprawia, że budzą się w nas negatywne emocje, podczas gdy to właśnie nasze wspomnienia albo inaczej – przekonania zakorzenione w umyśle – stanowią podstawę do konkretnych reakcji.

To dlatego właśnie żyjemy w pewnego rodzaju transie.

Finalnie więc każdy problem i niepowodzenie w naszym życiu to ostatecznie sukces, ponieważ wszystko co wydarza się w naszym życiu jest w pierwszej kolejności podyktowane tym co jest w naszym umyśle.

Konkretne wspomnienia są źródłem konkretnych myśli i odpowiadających im działań:

Wspomnienia -> Myśli -> Działania -> Rezultaty

Negatywne wspomnienie z okresu ciąży lub dzieciństwa będzie więc stanowić podstawę do konkretnych reakcji w konkretnych okolicznościach co ostatecznie będzie skutkować pojawieniem się konkretnych rezultatów.

Niepowodzenie czy problem jest więc owym rezultatem i choć z naszej perspektywy jest to rezultat negatywny, to jednak patrząc na całość jako przyczynę i skutek, każdy rezultat jest sukcesem.

Jeżeli jednak nie podobają nam się rezultaty jakie osiągamy w życiu, pierwszą rzeczą, o którą należy zadbać jest nasz system przekonań, natomiast jednym ze sposobów aby to zrobić, jest metoda FasterEFT, którą w większych szczegółach możesz poznać tutaj.

Każdy na podstawie wyżej wymienionych informacji wyciągnie swoje wnioski. Mój wniosek jest taki, że…

…niesamowicie ważnym czynnikiem dla właściwego rozwoju dziecka są rodzice, którzy mają świadomość tego, że nasze umysły działają w oparciu o instrukcje, które dla nich oraz dla ich dziecka mogą być negatywne i którzy podejmują działanie, dzięki któremu można usunąć je z umysłu.

Metoda FasterEFT jest jednym ze sposobów ku temu ale z całą pewnością nie jedynym i nie najlepszym dla każdego. O innym napisałem w darmowym ebook’u, pt. „KLUCZ Do Szczęścia”, którego możesz pobrać tutaj.

Co o tym myślisz? Uważasz, że te informacje są wartościowe i pomocne? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się tym wpisem z innymi, jeżeli naturalnie uznasz, że warto.

Michał Kidziński