Jak powstają przekonania i jaki jest ich wpływ na jakość życia

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Przekonania, zwłaszcza te na podświadomym poziomie umysłu, mają pierwszorzędny wpływ na to jak wygląda nasze życie.

To właśnie przekonania sprawiają, że każdy z nas może w różny sposób zareagować na konkretną sytuację, osobę, czy wyzwanie, z jakim przyszło nam się zmierzyć.

Nieśmiałość, brak wiary w swoje możliwości, niska samoocena i z drugiej strony pewność siebie, wiara w swoje możliwości oraz wysoka samoocena są zdeterminowane przez przekonania, które nosimy w sobie.

Zasadnicza sprawa w tym momencie jest taka, że wszystkie przekonania powstają a także ulegają zmianie w jakiś sposób a konkretniej na 3 sposoby, które będziesz mógł poznać w poniższym materiale video.

3 sposoby w jakie tworzą i zmieniają się Twoje przekonania

Więcej na temat konsolidacji przekonań, o których była mowa w powyższym video, będziesz mógł dowiedzieć się tutaj.

Dzieciństwo a przekonania

Czymś, co ze swojej strony chciałbym dodać do tego o czym mogłeś dowiedzieć się z powyższej prezentacji jest to, że…

…większość przekonań a właściwie cały system przekonań na temat otaczającego świata tworzy się w czasie kiedy jesteśmy dziećmi, w pierwszych 6-8 latach naszego życia.

Bruce Lipton wyjaśnia to w ten sposób, że mózg dziecka do 6-8 roku życia pracuje przy częstotliwości, która odpowiada stanowi hipnozy.

Można powiedzieć, że te pierwsze lata naszego życia są poświęcone temu aby zbudować system przekonań, na podstawie którego umysł może spełniać swoje główne zadanie, czyli zapewnienie nam przetrwania.

O ile więc wiele przekonań jest w tej kwestii pomocnych, o tyle cała masa może okazać się przekonaniami, które stoją w sprzeczności z tym, co chcemy w życiu osiągnąć czy też z tym, kim chcemy się stać.

Problem w tym wszystkim polega jednocześnie na tym, że przeważnie nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Nie mamy pojęcia o tym, że podświadome przekonania są tymi, które w pierwszej kolejności kierują naszym życiem a tym samym nie potrafimy zrozumieć, dlaczego np. …

… ten sam problem pojawia się w naszym życiu ciągle i ciągle.

… nie możemy osiągnąć celu, na którym nam zależy.

Negatywny i pozytywny rezultat to sukces…

W pierwszej kolejności to przekonania determinują w nas powstawanie emocji, myśli oraz działań, które prowadzą do… konkretnych rezultatów.

Warto przy tym mieć na uwadze, że każdy rezultat – ten pozytywny i negatywny dla nas – jest niczym innym jak sukcesem, ponieważ powstał w oparciu o konkretne przekonania.

Problemy ze zdrowiem, relacjami z innymi ludźmi czy też te dotyczące materialnej strony życia to nic innego jak rezultaty powstałe dzięki przekonaniom, które posiadamy.

Z tego też względu chcąc zmienić osiągane rezultaty, trzeba pracować nad swoimi przekonaniami.

Sposobów na to jest wiele i według mnie nie sposób wybrać jakiś jeden, uniwersalny i najlepszy dla każdego.

Ja jedynie mogę zachęcić Cię do poznania jednej, prostej metody pracy nad przekonaniami. Możesz ją poznać klikając w ten link.

Inne posty dotyczące podświadomości i przekonań oraz ich wpływu na jakość życia.

Na tym blogu wiele razy odnosiłem się do tematu podświadomych przekonań. Jeśli więc chcesz ten temat zgłębić, to możesz to zrobić pod poniższymi linkami:

Stara i nieaktualna mapa a podświadome przekonania

5 sposobów na pozbycie się negatywnych podświadomych przekonań na temat bogactwa (i wszystkiego innego)

Bardzo powszechne, podświadomie i ograniczajace przekonanie, które może powstrzymać każdego

Dlaczego nie mamy w życiu tego co chcemy i jak to zmienić

Źródło Każdego Problemu

Mam nadzieję, że to o czym dowiedziałeś się w tym poście, okaże się dla Ciebie wartościowe i pomocne. Jeśli uznasz, że warto, podziel się nim dalej i zostaw swoją opinię w komentarzach.

Michał Kidziński

P.S. Kliknij Tutaj Jeśli Chcesz Zrozumieć Czym Naprawdę Są Problemy, Jak Je Rozwiązywać I Tym Samym Osiągać W Życiu Lepsze Rezultaty W Dowolnej Dziedzinie.