Jak przyspieszyć działanie Prawa Przyciągania

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Prawo Przyciągania to temat, który rozpowszechnił się dość mocno na całym świecie dzięki filmowi „Sekret” i który wzbudza w nas różne emocje, od bardzo pozytywnych po skrajnie negatywne.

Podstawowym zarzutem w kierunku tego filmu a także samego Prawa jest to, że nie wystarczy określić czego się chce aby mieć to w swoim życiu.

Nie wystarczy pomyśleć, wyobrazić sobie i czekać aż upragniony efekt stanie się naszą rzeczywistością.

Kiedy ja po raz pierwszy zobaczyłem „Sekret” (pisałem o tym tutaj) także zrozumiałem go właśnie w ten sposób czyli:

– pomyśl czego chcesz
– wyobraź sobie końcowy wynik
– oczekuj aż pojawi się on w życiu

Rzeczywistość jednak okazała się inna ponieważ nie działało to dla mnie w ten sposób. W jakiś czas później zrozumiałem, że tym co przeszkadza nam wszystkim w wykorzystaniu Prawa Przyciągania są….

Blokady

Studiując temat Prawa Przyciągania dzięki książkom i różnego rodzaju materiałom video, zrozumiałem, że tak naprawdę przyciągamy do swojego życia zawsze to wszystko co jest zgodne z naszymi podświadomymi przekonaniami.

Po raz pierwszy uzmysłowił mi to Joe Vitale dzięki książce „Klucz do Sekretu”, w której wyjaśnił, że nasze podświadome przekonania a więc to w co wierzymy a co niekoniecznie musi być prawdą, determinuje naszą rzeczywistość.

Dla przykładu, jeśli w dzieciństwie i w procesie dorastania uwierzyliśmy w to, że szczęśliwe i bogate życie jest tylko dla wybranych (i nie dla nas) to takie właśnie przekonanie stanie się dla nas prawdą i zgodnie z nim będziemy żyć.

Większość z nas nie uświadamia sobie tego, co w dalszej kolejności prowadzi nas do coraz większej irytacji po tym jak zobaczyliśmy np. film „Sekret” i niewiele zmieniło się pomimo tego, że określiliśmy czego chcemy i zaczęliśmy to sobie wyobrażać.

Owe podświadome przekonania stanowią programy albo inaczej – instrukcje – zgodnie z którymi funkcjonuje nasza podświadomość, która kieruje każdą naszą decyzją i działaniem.

My jednak często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie są to przekonania i dlatego nie rozumiemy, dlaczego pomimo usilnych starań nie możemy osiągnąć tego do czego dążymy.

Być, Robić, Mieć

Istnieją 3 proste kroki do tego, osiągnąć każdy cel, natomiast pierwszym i niezbędnym krokiem jest BYĆ właściwą osobą.

Co to oznacza?

Przede wszystkim to, że kiedy nasze przekonania nie są w zgodzie z tym, czego chcemy od życia, to owe „coś” nigdy nie stanie się naszą rzeczywistością. Nasze podświadome „oprogramowanie” jest niewłaściwe w stosunku do tego co chcemy zdobyć.

Można powiedzieć, że owe przekonania stanowią rodzaj filtru, który skutecznie odseparowuje nas od tych informacji i możliwości, których wykorzystanie pozwalałoby nam osiągnąć zamierzony cel.

Dlatego też Joe Vitale we wspomnianej książce „Klucz do Sekretu” przedstawił różne metody na to, żeby owych przekonań można było się pozbyć.

Jedną z nich jest metoda, która może Ci się wydać dziwna, nienormalna albo – mówiąc krótko – która jest stekiem bzdur.

Zanim jednak cokolwiek ocenisz, miej proszę na uwadze, że…

…dla człowieka, który nigdy nie słyszał, widok kogoś tańczącego w rytm melodii będzie czymś nienormalnym ale to wcale nie oznacza, że ten tańczący człowiek jest nienormalny.

Często staramy się zrozumieć wszystko w logiczny sposób ale czasami logika nie wystarczy. Nie jesteśmy tylko logiczni i dlatego pewne rzeczy nie mieszczą się nam w głowie, kiedy staramy się zrozumieć je pod kątem logiki. Nie oznacza to jednak, że to co jest dla nas nielogiczne nie działa.

Oczyszczanie Podświadomości dzięki Technice Emocjonalnej Wolności

Owa technika jest bardzo prosta i zauważyłem, że w języku angielskim można znaleźć mnóstwo materiałów stworzonych przez wiele osób, które tej techniki uczą.

Można również dotrzeć do wielu pozytywnych opinii na jej temat ze strony ludzi, którzy ją stosują.

Jedną z osób, która od ponad 10 już lat zajmuje się tym tematem jest Brad Yates (poniżej znajdziesz video z jego udziałem) który nagrał ponad 600 video na YouTube, gdzie pokazuje jak stosować Technikę Emocjonalnej Wolności w odniesieniu do różnego rodzaju podświadomych przekonań (np. w stosunku do pieniędzy, dobrobytu, zdrowia, relacji międzyludzkich).

Sama technika oparta jest o starożytną chińską medycynę i korzysta z tych samych ścieżek energii (meridian) natomiast sama koncepcja tej techniki oparta jest o to, że…

…nie przyciągamy w życiu tego co chcemy ponieważ stawiamy temu opór…

Opór to według Brada Yates’a zakłócenia w naszym systemie energetycznym a wykorzystanie Techniki Emocjonalnej Wolności pozwala zrównoważyć przepływ energii, usuwając w ten sposób owe zakłócenia.

Na czym to polega?

Jak już napisałem wcześniej, jest to bardzo prosta technika, która opiera się na „poklepywaniu” konkretnych miejsc i wypowiadaniu konkretnych fraz.

W poniższych video z kolei Brad Yates przedstawia jej zastosowanie w obliczu konkretnych przekonań i wynikających z nich problemów.

WAŻNE: Jeśli nie pojawią się polskie napisy, kliknij w ten „przycisk”: 

 

Sesja uniwersalna, 3-minuty – Brad Yates, metoda EFT po polsku

 

Wpływ emocji na zdrowie – Brad Yates, tapping EFT po polsku

 

Pozwalam sobie na bogactwo – Brad Yates, metoda EFT po polsku

 

To nie może być takie łatwe! – technika EFT, Brad Yates po polsku

Wiele więcej materiałów po polsku z udziałem Brada Yates’a znajdziesz na YouTube, tutaj.

Przyznaję, że kiedy po raz pierwszy o niej usłyszałem, nie za bardzo chciało mi się w nią wierzyć (logiczny umysł podał mi wiele powodów, dla których ta metoda jest pozbawiona sensu).

Być może Ty sam również podejdziesz do niej podobnie. Tego nie wiem. Wiem jednak, że nie przekonasz się jak ona działa dopóki nie spróbujesz i że wystawianie ocen tej metodzie na podstawie własnych (podświadomych) przekonań jest mocno ograniczone.

Nie staram się jednak przekonać Ciebie właśnie do tej metody. Jest przecież wiele innych sposobów na to, żeby uwolnić się od przekonań i emocji, które sabotują nasze wysiłki w drodze do celu.

Wybór co do tego, której metody chcesz używać należy zawsze do Ciebie.

Zasadniczą sprawą jest po prostu zrozumieć, że aby przyspieszyć działanie Prawa Przyciągania, należy pozbyć się przeszkód, które posiadamy i którymi są podświadome i ograniczające przekonania a Technika Emocjonalnej Wolności jest jednym ze sposobów, żeby to zrobić.

Uwaga na koniec…

Uwalnianie się od podświadomych i negatywnych przekonań to nie jest koniec. Wcześniej napisałem, że owe przekonania stanowią w moich oczach filtr, który skutecznie sabotuje nasze wysiłki i sprawia, że nie dostrzegamy możliwości i okazji do tego, żeby osiągnąć zamierzony cel.

Kiedy jednak z pomocą tej lub innej techniki pozbywamy się owych przekonań, zaczynamy dostrzegać więcej ale to oznacza również, że w obliczu dostrzeżonych okazji i możliwości musimy podjąć działanie.

Nie wiem jakie będzie to działanie w Twoim przypadku. To może być coś drobnego albo coś, co będzie wymagać inwestycji większej ilości czasu i energii. Miej jedynie proszę na uwadze, że działanie jest zawsze nieodłącznym elementem manifestacji tego co chcemy w życiu zdobyć.

Pamiętaj również o tym, że odpowiedzialność za każdy rezultat w Twoim życiu leży po Twojej stronie. Nie jestem żadnym terapeutą, lekarzem czy kimkolwiek jeszcze innym. Jestem człowiekiem a powód, dla którego przedstawiłem tutaj te informacje jest prosty – podzielić się czymś co może Ci pomóc, jeżeli naturalnie zdecydujesz się z niego korzystać.

Co o tym myślisz? Uważasz te informacje za wartościowe i pomocne? Zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej i podziel się tym postem z innymi, jeżeli naturalnie uważasz, że warto to zrobić.

 


Michał Kidziński

P.S. Temat podświadomych przekonań oraz inny (także bardzo prosty) sposób aby się ich pozbyć przedstawiłem w darmowej publikacji „KLUCZ Do Szczęścia”, którą możesz pobrać tutaj.