Jak radzić sobie z negatywnymi ludźmi

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Każdy z nas może mieć kontakt lub być samemu kimś, kto wszystko widzi „w czarnych barwach”, kto na wszystko narzeka i kto we wszystkim widzi problemy, i nie stara się dostrzec możliwych rozwiązań.

Kwestia jest jednak tutaj taka, że negatywnie nastawieni ludzi mają negatywny wpływ na innych, z którymi mają kontakt.

Można to porównać do wirusa, który rozprzestrzenia się od człowieka do człowieka, „zarażając” kolejne osoby.

Jak więc można poradzić sobie z tą sytuacją? Co zrobić, kiedy mamy kontakt z ludźmi, którzy powodują, że czujemy się źle? Poniższe video przedstawia pewne proste rozwiązanie…

Jak Radzić Sobie Z Negatywnymi Ludźmi – 4 Proste Kroki

Jeśli powyższe video spodobało Ci się, udostępnij ten post np. na swoim koncie na Facebook’u i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej, za co z góry dziękuję.

Istotnym pytaniem, jakie może powstać przy okazji tego tematu jest:

Dlaczego Negatywni Ludzie Pojawiają Się W Naszym Życiu?

W video wspomniałem o tym, że negatywni ludzie nie są bezwartościowi lub „gorsi” od tych, których nastawienie do życia jest pozytywne. Każdy człowiek ma ogromną wartość a to, że jego sposób myślenia jest taki a nie inny, nie jest jego winą.

Tak, moje zrozumienie jest takie, że nikt, kto ma negatywne nastawienie, nie jest temu winny ale każdy jest odpowiedzialny za swoje zachowanie.

O czym mówię?

Każdy z nas, każdego dnia odbiera miliony bitów informacji każdej sekundy ale świadomi jesteśmy tylko kilku bitów informacji.

Co dzieje się z resztą?

Zgodnie z wieloma źródłami, podświadomość rejestruje każdej sekundy milion razy więcej bitów informacji niż świadomość a to oznacza, że świadomie nie mamy pojęcia co tak naprawdę się dzieje.

Podświadomość jednak rejestruje wszystko i na tej podstawie buduje „programy” na każdy temat, w oparciu o które pojawiają się w nas myśli oraz działania w konkretnej sytuacji.

Prawda jest bowiem taka, że na wszystko reagujemy automatycznie i zgodnie z zapisanymi w podświadomości przekonaniami.

Jeśli słyszymy takie słowa jak: szczęście, zdrowie, rodzina, bogactwo, pieniądze, edukacja, itd., to w naszej głowie pojawiają się myśli i dzieje się to automatycznie.

Tak, może nam się wydawać, że mamy pełną kontrolę nad pojawiającymi się myślami i emocjami, które pojawiają się w nas w odniesieniu do konkretnego słowa lub do konkretnej sytuacji ale tak nie jest.

Wszystko podyktowane jest tym co zostało zapisane w podświadomości.

Dowodem może być chociażby to, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaka będzie nasza kolejna myśl (mówiłem o tym tutaj) a jedynie zdać sobie z niej sprawę, kiedy już się pojawi.

To więc podświadome przekonania (programy( sprawiają, że w naszym życiu pojawiać się mogą negatywni ludzie.

Ja rozumiem to tak…

Jeżeli w moim życiu pojawia się ktoś, kto mówi mi, że jestem do niczego, to oznacza to, że gdzieś we mnie istnieje takie przekonanie, że jestem do niczego.

Jeżeli w moim życiu pojawia się ktoś, kto mówi mi, że to co robię w życiu, nie ma wartości, to oznacza to, że gdzieś we mnie jest przekonanie, że to co robię nie ma wartości.

Itd.

Dzielimy z innymi ludźmi podobne podświadome programy czy jak wolisz – przekonania – i to właśnie one sprawiają, że tacy a nie inni ludzie pojawiają się w naszym życiu.

Dlatego też zgodnie z moim zrozumieniem, przedstawione w video 4 proste kroki, aby radzić sobie z negatywnymi ludźmi zadziałają jeszcze lepiej, kiedy zrozumiemy, że…

…każdy człowiek pojawia się na naszej drodze, żeby coś nam uświadomić.

Jeśli jest to negatywna osoba, która krytykuje, wyśmiewa lub sprawia w jakikolwiek inny sposób, że czujemy się gorzej, to jest to jednocześnie informacja, że my sami posiadamy w podświadomości przekonanie, które pokrywa się z tym, czego w związku z kontaktu z tą osobą doświadczamy.

Dlatego też w moich oczach tak ważne jest dbanie o higienę swojej podświadomości i oczyszczanie jej z owych negatywnych i ograniczających przekonań.

O tym jak można to robić, możesz dowiedzieć się w darmowej publikacji, pt. „KLUCZ Do Szczęścia”, którą możesz pobrać tutaj.

Rzeczywistość każdego z nas jest zdeterminowana w pierwszej kolejności przez podświadome przekonania, więc jeśli w jakimkolwiek jego obszarze dzieje się coś negatywnego, to jest to znak, że coś negatywnego przechowujemy w podświadomości.

Dobra wiadomość jest taka, że można się tego pozbyć a wtedy owi negatywni ludzie mogą się także zmienić lub po prostu zniknąć z naszego życia i stanie się tak dlatego, że my sami „zrobiliśmy porządek” u siebie.

Co o tym myślisz? Uważasz ten wpis za wartościowy i pomocny? Zostaw proszę opinię w komentarzach i podziel się nim dalej, korzystając z poniższych „przycisków”, jeśli naturalnie uznasz, że warto to zrobić.

 


Michał Kidziński