Jak słowa i symbole wpływają na nasze DNA i tym samym na jakość naszego życia w każdym jego obszarze

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Słowa mają moc – tego typu stwierdzenia można usłyszeć lub przeczytać w wielu miejscach.

Jak jednak myślisz? Czy jest to prawda? A jeśli tak to o jak dużej mocy mówimy?

W tym artykule postaram się przedstawić informacje, które – mam nadzieję – pozwolą Ci odpowiedzieć na powyższe pytania.

W moim zrozumieniu to jak wygląda nasze życie, jest w pierwszej kolejności podyktowane tym, jak zaprogramowany jest nasz umysł albo inaczej – w oparciu o jakie podświadome przekonania i wspomnienia funkcjonujemy każdego dnia.

Z tego też względu zdecydowana większość naszych reakcji oraz to jak postrzegamy otaczający nas świat, ma charakter automatyczny.

Jeśli więc funkcjonujemy w oparciu o pozytywne przekonania, to rezultaty, jakie osiągamy w życiu będą dla nas pozytywne, natomiast negatywne przekonania na temat nas samych oraz otaczającego nas świata będą determinować pojawianie się negatywnych dla nas wyników.

W tym poście z kolei chciałbym odnieść się do tego, jak dźwięki a więc również wypowiadane przez nas słowa, wpływają na jakość naszego życia, ponieważ dzięki dźwiękom możemy przeprogramować swój umysł a nawet DNA…

Rosyjscy biologowie molekularni odkryli bowiem, że słowa, który wypowiadamy każdego dnia, mają ogromny wpływ na nasze DNA. Wypowiadając więc właściwe słowa (dźwięki) możemy sprawić, że nasze DNA „przeprogramuje” się w zgodny z tymi dźwiękami sposób, co w dalszej kolejności wpłynie pozytywnie na rezultaty jakie osiągamy w życiu w każdym jego obszarze.

Odnosząc się bp. do bogactwa rezultaty jakie osiągamy na tym polu są – jak wszystko inne – zależne od naszego „oprogramowania” i jeżeli owe oprogramowanie zawiera „wirusy” (czyli negatywne dla nas dane) to efektem będzie np. brak wystarczającej ilości pieniędzy, ciągła „walka” o przetrwanie, niewłaściwa praca a być może również inne problemy natury finansowej.

Większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, jednocześnie nie mogąc zrozumieć, dlaczego pomimo usilnych prób i ciężkiej pracy, nadal ledwie wiążą koniec z końcem, nie zdając sobie jednocześnie sprawy z tego, że posiadamy „dane” (wspomnienia, przekonania, mentalne blokady), które prowadzą nas do zgodnych z nimi rezultatami.

Dobra wiadomość to jednak taka, że negatywne dane, w oparciu o które funkcjonujemy każdego dnia, można zmienić, np. dzięki 6 słowom…

Zanim do nich przejdziemy, pozwól, że przedstawię kilka faktów, które potwierdzają, że wpływ dźwięków na nasze życie jest ogromny.

Informacje, które przedstawiam poniżej, uzyskałem od człowieka, który nazywa się Amish Shah, który pomimo tego, że wychował w biednej hinduskiej rodzinie w New Jersey oraz poważnych problemów, z którymi miał do czynienia jako nastolatek, znalazł się na liście Inc. 500, co oznacza, że był właścicielem 1 z 500 najszybciej rozwijających się firm w Stanach Zjednoczonych.

Jak sam przyznaje, swój sukces zawdzięcza w pierwszej mierze wykorzystaniu wiedzy na temat dźwięków oraz symboli, z którą miał kontakt już jako dziecko i z racji swojego pochodzenia.

Jego rodzice bowiem byli pasjonatami starożytnej wiedzy ezoterycznej.

Jak wspomina Amish: „Każdej nocy moja mama czytała mi starożytne pisma Sanskrytu … i uczyła mnie o rzeczach takich jak filozofia wedyjska.”

Ta właśnie wiedza i jej wykorzystanie pomogło mu odnieść wiele sukcesów w dorosłym już życiu a dzisiaj zajmuje się on jej szerzeniem, wykorzystując do tego celu internet (dzięki któremu zarobił wiele milionów $).

Najważniejsza według niego część tej wiedzy to ta na temat dźwięków.

Starożytne języki takie jak hebrajski, sanskryt i tybetański znały ją dobrze, tworząc złożone systemy dźwięku, które angażują nie tylko lewą półkulę mózgu (logiczną) ale także prawą stronę, związaną z intuicją i introspekcją.

Mówiąc inaczej…

… kiedy używasz słów poprawnie, mogą one rezonować w różnych częściach umysłu i centralnego układu nerwowego, zmieniając tym samym oprogramowanie, zgodnie z którym działasz każdego dnia na takie, które pozwala osiągać zdecydowanie lepsze rezultaty.

Jeżeli brzmi to dla Ciebie niewyobrażalnie lub niedorzecznie, to poczekaj, ponieważ poniżej znajdziesz…

…dowody niesamowitej mocy dźwięków.

Jeśli jesteś pasjonatem historii to prawdopodobnie słyszałeś o greckim filozofie Pitagorasie i jak wykorzystywał on wibrujące dźwięki strunowe do uzdrawiania ludzi.

Innym, dobitnym dowodem są eksperymenty doktora Masaru Emoto na słowach i intencjach, i tym jak mogą one zmienić strukturę molekularną kryształów wody (a jest to o tyle ważne, że ludzki organizm składa się w 70% z wody!).

Kolejny dowód to „Lewitacja akustyczna” czyli proces wynaleziony w Argonne National Laboratory, który wykorzystuje fale dźwiękowe do lewitacji ciekłych środków farmaceutycznych i zwiększa ich skuteczność.

Niektórzy pionierzy zaczęli stosować tę wiedzę, aby pomóc ludziom, jak np. w nowej gałęzi medycyny, znanej jako „medycyna wibracyjna”, która bada jak dźwięk oddziałuje z strukturą molekularną.

Są również pionierzy tacy jak znany naukowiec doktor Baskaran Pillai, który używa dźwięków znanych jako „fonemy”, aby pomóc swoim pacjentom przeprogramować swoje nawyki, emocje i zachowania.

Są to tylko niektóre przykłady potwierdzające ogromny wpływ dźwięków a więc także wypowiadanych przez nas słów na nasze DNA. Istotnym jest więc zacząć używać takie słowa (dźwięki), które mogą wywołać pozytywne zmiany na tym poziomie a co za tym idzie, przyczynić się do pozytywnych rezultatów w naszym życiu.

Z tego też względu chciałbym przedstawić Ci…

6 słów, które mogą wpłynąć pozytywnie na Twój dobrobyt

Oto one:

Aum. (om)
Gum. (gam)
Shreem. (szrim)
Maha. (maha)
Lakshmi yei. (lakszmijej)
Namaha. (namaha)

Słowa te pochodzą ze starożytnej mantry sanskrytu używanego przez tysiące lat dla dobrobytu i dobrego samopoczucia. Ich znaczenie z kolei jest następujące:

Aum oznacza czystą siłę,
Gum oznacza usunięcie przeszkód,
Shreem jest głosem obfitości,
Maha symbolizuje wzrost energii,
Lakshmi yei reprezentuje cel,
Namaha reprezentuje ukończenie.

Jest to naturalnie niewielka liczba słów, których można codziennie używać do przemiany swojego DNA i tym samym pozytywnego wpływu na swój dobrobyt.

Co bardzo ważne w tym przypadku, to fakt, że…

nie potrzebujesz żadnych konkretnych przekonań duchowych czy religijnych, aby którekolwiek z tych słów mogło dla Ciebie działać.

Nie potrzebujesz też dużo wolnego czasu i wysiłku.

Musisz tylko wejść w określony stan umysłu i spędzić kilka krótkich chwil, wypowiadając je codziennie, aby rozpocząć proces „przeorganizowania” głęboko w Tobie.

A skoro mówimy już o „określonym stanie umysłu” to możemy przejść do symboli, które odgrywają również bardzo istotną rolę w naszym życiu i mogą okazać się pomocne w osiągnięciu tego stanu.

Symbole i ich moc…

Tak naprawdę chciałbym odnieść się do jednego z nich, ponieważ badania udowodniły, że samo już patrzenie na niego zmienia częstotliwość fal mózgowych z Beta na Alfa a ten stan jest wyjątkowym w procesie kreacji.

Odnoszę się w tym momencie do symbolu, który nazywa się Sri-Yantra, który w Sanskrycie tłumaczy się jako „Symbol wszelkiego stworzenia”.

Mówi się o tym, że Sri Yantra ma ponad 12 000 lat. W tym czasie odkrywcy duchowi, jak mnisi oraz wedyjscy naukowcy wykorzystywali go do medytacji i osiągania nadludzkich stanów świadomości.

Z naukowego punktu widzenia sprawa wygląda również fascynująco…

W 1984 roku naukowcy z Uniwersytetu Moskiewskiego użyli elektroencefalografu (EEG) do obserwowania fal mózgowych badanych osób, którzy zostali poproszeni o patrzenie w Sri Yantrę.

Odkryli, że w ciągu kilku chwil ludzkie fale mózgowe zwolniły do ??poziomu Alfa czyli stanu umysłu związanego z intuicją, kreatywnością, relaksem i głęboką medytacją.

Nie tylko jednak to miało miejsce, ponieważ w mózgach tych osób zaczęły również tworzyć się nowe ścieżki neuronowe, co oznacza faktycznie programowanie i fizyczną aktualizację umysłu.

Wszystko to miało miejsce tylko dzięki patrzeniu się na ten symbol.

Na tym nie kończy się wyjątkowość Sri Yantry, ponieważ wiele dziwnie powtarzających się wzorów matematycznych, które można znaleźć w całej naturze, architekturze a nawet w naszych ciałach, można także znaleźć w geometrycznych liniach Sri Yantry: w tym Pi, Złoty Podział czy ciąg Fibonacciego.

Kolejnego niesamowitego odkrycia dokonał w swoim artykule badawczym „Sztuka jako technologia”, wielokrotnie nagradzany artysta Bill Witherspoon. Kiedy ten symbol ten został umieszczony na polu uprawnym w stanie Oregon, jego plony, żyzność gleby i poziom składników odżywczych dramatycznie wzrósł.

Jak było to możliwe?

Trudno oczekiwać w tej sytuacji jednoznacznej odpowiedzi ale naukowcy i nauczyciele duchowi teoretyzują, że Sri Yantra zawiera w sobie „plan architektoniczny” wszechświata i często łączą ją z kosmologicznym modelem przestrzeni kosmicznej, zwanym teorią Superstrun, która matematycznie wylicza elementy naszego całego wszechświata.

Sri Yantra to naturalnie jeden z wielu symboli, które mogą mieć głęboki wpływ na ludzki umysł, ciało i ducha.

Symbole te znane są od dawna, z tym że zdecydowana większość z nas nie ma na ten temat żadnego pojęcia, pomimo tego, że dzisiaj wykorzystywane są np. w nazwach firm lub produktów, co często ma prowadzić do wzbudzenia pożądania.

Tak, podobnie jak wszystko inne, symbole mogą być wykorzystywane do dobrych jak i złych celów, jak np. kontrola czy nawet manipulacja.

Ostatecznie to jednak od Ciebie zależy czy to czego dowiedziałeś się w tym artykule, wykorzystasz w pozytywny, czy w negatywny sposób. To o czym tutaj napisałem jest jedynie niewielkim wycinkiem całej wiedzy na temat dźwięków oraz symboli a także ich znaczenia oraz wpływu na nasze życie.

Mam nadzieję jednak, że te informacje zainspirują Cię do tego, żeby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat oraz wykorzystać ją dla dobra swojego i innych ludzi.

Istnieje także szansa, że Twoja wiedza na temat symboli jest o wiele większa niż to, o czym tutaj napisałem. Jeśli tak właśnie jest i jeśli zechcesz to podziel się swoją wiedzą w komentarzach a jeżeli uznasz, że warto, udostępnij ten wpis innym ludziom, wykorzystując do tego celu poniższe „przyciski”.

 


Michał Kidziński

P.S. Pozbycie się negatywnych i ograniczających przekonań to jeden z najważniejszych kroków do lepszego i szczęśliwego życia a jednym ze sposobów aby móc tego dokonać, jest wykorzystanie 4 prostych fraz. Kliknij tutaj aby poznać je wszystkie za darmo.