Jak w PRAKTYCZNY sposób zmienić sposób myślenia i tym samym ODMIENIĆ swoje życie

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Słyszałeś kiedykolwiek o tym, że myśli tworzą rzeczywistość? Co o tym myślisz? Zgadzasz się, czy masz przeciwne zdanie?

Trudno bowiem zgodzić się z tym, że każdy z nas tworzy swoją rzeczywistość ze wszystkimi problemami, chorobami i negatywnymi wydarzeniami, prawda?

Nie ma w tym żadnej logiki, prawda? Nikt przy zdrowych zmysłach nie chce dla siebie źle.

Dlaczego więc doświadczamy chorób?

Dlaczego mamy do czynienia z negatywnymi wydarzeniami?

Dlaczego jedna osoba widzi tę samą rzecz inaczej niż druga?

Dlaczego jedni osiągają to na czym im zależy a inni wręcz przeciwnie?

Dlaczego niektórzy boją się wysokości albo pająków a inni nie mają z tym problemu?

Tego typu pytania można zadawać w nieskończoność, szukając logicznego wyjaśnienia.

Nie tylko jednak to…

Nawet bowiem kiedy już zrozumiemy skąd biorą się nasze problemy oraz wszelkie negatywne wydarzenia w naszym życiu i – tym samym – jak każdy z nas kreuje swoją rzeczywistość, bardzo ważne jest wiedzieć jak dokonać zmian czyli co faktycznie zrobić, żeby odmienić swoje życie.

Jeśli chodzi o mnie to spośród całej wiedzy jaką osobiście zdobyłem, ta przekazywana przez Roberta Smitha jest w moich oczach najbardziej jasna i praktyczna.

Poniżej znajduje się 13 materiałów video, w których Robert Smith wyjaśnia wszystko od podstaw oraz pokazuje jak praktycznie zmienić swój sposób myślenia i tym samym wpłynąć pozytywnie na swoje życie.

Jak w PRAKTYCZNY sposób zmienić sposób myślenia i tym samym ODMIENIĆ swoje życie

Jeśli znasz język angielski i chcesz zgłębić temat, to odwiedź stronę FasterEFT.com

 

Jest jeszcze coś, co chciałbym dodać ze swojej strony w związku z całym tematem oraz informacjami, jakie można uzyskać z powyższych materiałów.

KREACJA czy REAKCJA?

Po zapoznaniu się z wiedzą Roberta Smitha oraz innych osób, które również podejmują temat wpływu podświadomych przekonań (wspomnień) na jakość naszego życia, doszedłem do wniosku, że każdy z nas ma w życiu wybór.

Wybór, o którym przeważnie nie mamy pojęcia, dopóki nie dowiemy się tego, o czym Ty mogłeś dowiedzieć się w tym poście.

Nie mając bowiem pojęcia o tym jak działa ludzki umysł oraz jaki jest wpływ danych zgromadzonych w podświadomości na jakość życia, tak naprawdę…

…jedynie reagujemy zgodnie z tymi danymi.

To tak, jak byśmy przez większą część czasu byli w transie i reagowali zgodnie z tym co zostało zapisane w umyśle (więcej na ten temat możesz dowiedzieć się tutaj: Dlaczego przez większość czasu jesteśmy w transie i jaki to ma wpływ na nasze życie).

Łatwo jest to sobie uświadomić, kiedy zaobserwujemy, że różne uczucia oraz myśli pojawiają się w nas automatycznie i w zależności od konkretnej sytuacji, mogą one być bardzo pozytywne lub skrajnie negatywne.

Przykładem może być chociażby całkowicie obca osoba, która wzbudza w nas negatywne uczucia, ponieważ będzie w niej coś, co jest podobne np. do nauczyciela ze szkoły podstawowej, którego nie lubiliśmy. Świadomie możemy nie wiedzieć dlaczego taka osoba wzbudza w nas negatywne emocje ale podświadomość zareaguje w „odpowiedni” sposób i w oparciu o wspomnienia związane z przytoczonym nauczycielem.

Dlaczego?

Zgodnie z tym o czym powyżej mówi Robert Smith wszystko to podyktowane jest wspomnieniami, na podstawie których stworzony został system przekonań i w ramach których umysł funkcjonuje i stara się nas obronić przed czymś „złym”.

Przy czym owe „złe” wcale nie musi takie być ale dla umysłu i na podstawie różnych doświadczeń takie właśnie jest.

Z tego też względu praca nad swoimi przekonaniami i uwolnienie tego co nam nie służy jest zwyczajnie czymś co może pomóc wpłynąć pozytywnie na zapisane w umyśle dane i tym samym na to jak postrzegamy otaczający nas świat oraz samych siebie.

Świadome Intencje a Podświadome Przekonania

Wszystkie podświadome przekonania, takie jak np.:

– „Nie jestem wystarczająco dobry.”
– „Nie zasługuję na…”
– „Nie jestem godny, żeby…”

mają swój początek w podświadomości i dopóki przekonania za nimi stojące nie zostaną uwolnione, żadna trwała zmiana nie może mieć miejsca.

Owszem, świadomie możemy tworzyć swoje intencje odnośnie tego jak chcemy aby wyglądało nasze życie ale dopóki podświadome przekonania będą w stosunku do nich w sprzeczności, te drugie zawsze będą górą.

W moich oczach jest to właściwe wyjaśnienie dla sytuacji takich gdzie ludzie np.:

– stale wiążą się z kimś „niewłaściwym”
– stale mają różnego rodzaju problemy zdrowotne
– nie radzą sobie w kwestiach finansowych

Kiedy jednak zrozumiemy, że wszystko, czyli pozytywne i negatywne rezultaty w naszym życiu to ciągle rezultaty, które mają swoje powody, zrozumiemy również, że każdy wynik (pozytywny i negatywny) to sukces, ponieważ z powodzeniem został stworzony w oparciu o konkretne dane (więcej na ten temat dowiesz się tutaj: Dlaczego każdy problem i niepowodzenie to w rzeczywistości sukces).

Sama wiedza to nie wszystko

Zdarza się również, że mamy świadomość tego, jaki wpływ na nasze życie mają negatywne i ograniczające, podświadome przekonania ale nie do końca wiemy co zrobić aby sobie z nimi poradzić.

To trochę tak jak byśmy wiedzieli, że komputer mamy zainfekowany wirusem ale nie wiemy co zrobić, żeby trwale go usunąć.

Takim antywirusem czy – jak wolisz – sposobem na usunięcie wszelkich niepotrzebnych i nie służących nikomu przekonań jest m.in. sposób, o którym dowiedziałeś się w powyższych materiałach video.

Sposób, którego ogromną zaletą jest to, że jest prosty i praktyczny. To jednak, czy zdecydujesz się go wykorzystać w swoim życiu pozostaje Twoją decyzją. Ja w każdym razie życzę Ci, żeby ten lub jakikolwiek inny sposób pozwolił Ci zmienić Twój sposób myślenia i wpłynąć możliwie najbardziej pozytywnie na Twoje życie.

Co o tym myślisz? Uważasz ten wpis za wartościowy i pomocny? Zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej i podziel się tym postem z innymi, jeżeli uznasz to za dobry pomysł.

 


Michał Kidziński