Jedyny przypadek, w którym rozwój osobisty nie ma wartości

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Rozwój osobisty to dość szeroki temat i w moich oczach związany jest on przede wszystkim z pracą nad sposobem myślenia oraz nad konkretnymi umiejętnościami, które są potrzebne aby osiągnąć coś, na czym nam zależy.

W związku też z tym rozwój osobisty jest jak najbardziej potrzebny ale istnieje jeden przypadek, w którym nie ma on wartości. Wiem, że to może brzmieć dziwnie ale zanim cokolwiek ocenisz, zobacz poniższe video…

Jedyny przypadek, w którym rozwój osobisty nie ma wartości

Pracę nad swoim rozwojem można realizować w różny sposób, ponieważ można to robić dzięki czytaniu odpowiednich książek, słuchaniu materiałów audio, oglądanie video lub udział w szkoleniach stacjonarnych i internetowych.

Ja w powyższym video odniosłem się do e-biznesu ale praca nad swoim myśleniem i umiejętnościami ma takie same znaczenie w każdej innej dziedzinie naszego życia.

Niezależnie jednak od tego, czym zajmujemy się w życiu, na czym nam zależy i co chcemy osiągnąć, rozwój osobisty nie ma żadnego znaczenia, jeśli nie podejmujemy działania w oparciu o zdobytą wiedzę a częstym powodem, dla którego owego działania nie podejmujemy, są…

Powszechne Ograniczające Przekonania

W moich oczach często jest tak, że pomimo ogromnej ilości wiedzy jaką mamy, nie podejmujemy działania ze względu na bardzo powszechne ograniczające przekonania, jak np.:

– „Nie jestem wystarczająco dobry…”
– „Zbyt mało jeszcze wiem…”

Problem w tym wszystkim polega głónie na tym, że są to przekonania a więc coś, co z prawdą nie musi i najczęściej nie ma nic wspólnego ale dla nas tę prawdę reprezentuje. Druga rzecz to taka, że nikt i nigdy nie będzie znać odpowiedzi na wszystkie pytania a każdy z nas może być zawsze jeszcze lepszy w tym czym się zajmuje i w czym chce być możliwie najlepszy.

Z tego też względu dobrze jest mieć na uwadze, że …

… nawet najgorsze działanie jest lepsze niż jego brak.

Dlaczego? Bo nawet jeśli za pierwszym, drugim czy dziesiątym razem coś nam się nie udaje, to przynajmniej możemy wyciągnąć właściwe wnioski i podejść do kolejnej próby z wcześniej zdobytym doświadczeniem.

Jeszcze jedna, ważna rzecz w kwestii rozwoju osobistego…

To, że rozwijając siebie, uczymy się od kogoś, kto w swojej dziedzinie osiągnął mistrzostwo czy – jak wolisz – poziom ekspercki, jest jak najbardziej właściwe. Niemniej jednak dobrze jest mieć na uwadze jedną rzecz: każdy jest „tylko” człowiekiem, który ma swoje przekonania, swoje doświadczenia, swoje sukcesy i swoje porażki.

Chodzi mi o to, że angażując się we własny rozwój dobrze jest pamiętać, żeby skupić się na „wyłowieniu” zasad, którymi kierują się ludzie, od których my się uczymy a nie strać się być jak ktoś od kogo w danej chwili się uczymy. Na ten temat nagrałem krótkie video, które możesz zobaczyć tutaj: Jedna rzecz, o której warto pamiętać, angażując się w rozwój osobisty i ucząc się od innych ludzi.

Mam nadzieję, że to czym się podzieliłem w tym poście okaże się dla Ciebie wartościowe i pomocny choćby w niewielkim stopniu i że wykorzystanie tych informacji przełoży się dla Ciebie na możliwie najlepsze efekty.

Co o tym wszystkim myślisz? Masz podobne zdanie na ten temat czy wręcz na odwrót? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się tym postem, jeżeli naturalnie uznasz, że warto to zrobić.

Michał Kidziński