Jeśli się z Ciebie śmieją to bardzo możliwe, że idziesz w dobrym kierunku

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Jednym z najczęstszych powodów, dla którego nie podejmujemy działania w kierunku tego co chcemy osiągnąć czy też kim chcemy się stać, jest obawa przed opinią innych ludzi.

Mówiąc inaczej, obawiamy się tego co powie rodzina, znajomi a nawet nieznajomi (np. w mediach społecznościowych) na to, że robimy coś, co ma nas zbliżyć do konkretnego celu. Boimy się tego, że ktoś nas może skrytykować, negatywnie oceniać czy po prostu wyśmiać.

W moich oczach, w tej sytuacji dobrze jest zrozumieć dwie rzeczy. Po pierwsze…

 

Jeśli się z Ciebie śmieją to bardzo możliwe, że idziesz w dobrym kierunku

Druga rzecz, która według mnie jest w tej materii ważna, to to, że…

 

Reakcja Na Ocenianie, Wyśmiewanie I Krytykowanie Jest… Automatyczna

Zawsze znajdzie się ktoś, kto zechce nas ocenić, niezależnie od tego co robimy i do czego dążymy. Myślę jednak, że ważniejsza od tej oceny jest nasza reakcja na nią bo ostatecznie możemy zmienić jedynie samych siebie (konkretniej naszą reakcję) a nie kogoś (w tym przypadku kogoś kto ocenia i wyśmiewa)

Są bowiem ludzie, którzy nie przejmują się tym, że ktoś ich ocenia, krytykuje i wyśmiewa ale są również tacy, którzy na samą myśl, że mogliby zostać poddani ocenie, są sparaliżowani i wolą nie podejmować żadnego działania.

Warto przy tym zrozumieć, skąd to się bierze. Niezależnie od tego jaka jest nasza reakcja, zawsze ma ona charakter automatyczny i oparty o to, jakie dane mamy zapisane w podświadomości.

To więc, że przejmujemy się negatywnymi opiniami ze strony innych ludzi, oparte jest o nasze wspomnienia i generalnie rzecz biorąc, nasza automatyczna reakcja ma nas chronić przed „niebezpieczeństwem”.

Tak, niebezpieczeństwem, ponieważ ktoś kto śmiertelnie obawia się oceny ze strony innych ludzi, mógł doświadczyć wielu negatywnych sytuacji tego typu, kiedy był jeszcze dzieckiem a osobami, które wyśmiewały, oceniały lub krytykowały, to mogli być rodzice, członkowie rodziny, nauczyciele albo koleżanki lub koledzy w szkole.

W związku z tym i zapisanymi w umyśle wspomnieniami, ktoś taki reaguje w sposób automatyczny zaniechaniem działania ze względu na obawę przed wyśmianiem i krytyką. Mówiąc inaczej, woli nie wykonać kroku w kierunku realizacji marzeń (przyjemność) w obawie przed negatywnymi słowami pod swoim adresem (ból).

Tak właśnie działa umysł każdego z nas. Posiada zapisane wspomnienia i w oparciu o nie stara się zapewnić nam bezpieczeństwo.

Odnosząc się więc do kwestii naszej reakcji na opinię ze strony innych ludzi, jest ona negatywna tylko i wyłącznie ze względu na to jakie dane posiadamy w podświadomości a to oznacza, że…

 

Strachu Przed Ocenieniem, Wyśmiewaniem I Krytykowaniem Można Się Pozbyć

Aby mogło to mieć miejsce, kluczem jest zrozumieć jak działa ludzki umysł i jak skutecznie wprowadzić w nim zmiany albo mówiąc inaczej – jak zmienić dane, w oparciu o które reagujemy m.in. na opinie innych ludzi bo zmieniając wspomniane dane, zmienia się automatycznie nasz sposób myślenia i nasze reakcje.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się jak działa umysł i jak wprowadzić w nim zmiany dowiesz się tutaj.

Mam nadzieję, że to czym podzieliłem się w tym poście, okaże się dla Ciebie wartościowe i pomocne, i że strach przed opinią innych ludzi nie powstrzyma Cię przed dotarciem do dowolnego celu 🙂

Co o tym wszystkim myślisz? Uważasz ten post za wartościowy i pomocny? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się nim dalej, jeśli naturalnie uznasz to za dobry pomysł.

 


Michał Kidziński

P.S. Kliknij Tutaj Jeśli Chcesz Wiedzieć Skąd Biorą Się Problemy, Jak Je Rozwiązywać I Jak Osiągać W Życiu LEPSZE Rezultaty W Dowolnej Dziedzinie.