Kim są toksyczni ludzie i jak sobie z nimi poradzić

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Żyjemy wśród ludzi, z których każdy jest wyjątkową indywidualnością.

Tak, Ty również jesteś kimś wyjątkowym, posiadającym wyjątkowe talenty, dary, cechy i nawyki (o tym jak ważne jest odkrycie swoich darów i co zrobić, żeby je odkryć, możesz przekonać się tutaj).

Część z nas jest nastawiona do życia pozytywnie, podczas gdy inna część nastawiona jest negatywnie.

Wynika to z różnych powodów.

Nasze nastawienie do życia często jest wynikiem tego co przeżyliśmy w przeszłości a mówiąc inaczej…

… jeśli w przeszłości mieliśmy wiele różnego rodzaju ciężkich i negatywnych momentów, to później możemy postrzegać całe nasze życie przez ich pryzmat, będąc nastawionym do wszystkiego i do wszystkich negatywnie.

Prowadzi to czasami do tego, że mamy kontakt z ludźmi, których można nazwać toksycznymi.

O tym co to są za ludzie i co można zrobić, żeby sobie z nimi poradzić, możesz dowiedzieć się w poniższym video autorstwa Pani Małgorzaty Wójcik.

Kim są toksyczni ludzie i jak sobie z nimi poradzić

Jeśli chcesz poznać bliżej historię Pani Małgorzaty Wójcik i zobaczyć jak w naukowy sposób odmieniła swoje życie, to kliknij tutaj.

Czymś co ze swojej strony chciałbym dodać do tego, co zobaczyłeś powyżej, to to, że…

… to może zabrzmieć dla Ciebie dziwnie lub nawet niedorzecznie…

… to, że w naszym życiu pojawiają się toksyczni ludzie jest naszą odpowiedzialnością.

Mówiłem, że może zabrzmieć niedorzecznie.

Przecież nikt z nas nie chce mieć do czynienia z kimś, kto ciągle narzeka, obwinia, ocenia, krytykuje i powoduje negatywną atmosferę, prawda?

Cóż, gdyby wszystko zależało od tego o czym myślimy świadomie, to nasze życie wyglądałoby całkiem inaczej.

Kwestia jest bowiem taka, że wszystko to:

– kim jesteśmy,
– co robimy,
– jak wygląda nasze życie,
– kto w nim odgrywa ważną rolę
– itd.

w pierwszej kolejności zależy od tego, co mamy w naszej podświadomości, ponieważ to instrukcje na poziomie podświadomym są odpowiedzialne za każdą, nawet najbardziej trywialną decyzję, jaką podejmujemy.

Chodzi więc o to, że pojawienie się kogoś, kto jest toksyczną osobą, jest efektem czegoś, co znajduje się w naszej podświadomości.

Najczęściej nie mamy o tym pojęcia i dobra wiadomość jest taka, że nie musimy mieć o tym zielonego pojęcia, aby pozbyć się owego podświadomego przekonania.

W większych szczegółach na temat tego czym są podświadome przekonania i jak można sobie z nimi poradzić, możesz dowiedzieć się tutaj.

Na podświadomym poziomie bowiem wszystko jest naszą odpowiedzialnością i nic co dzieje się w naszym życiu, nie dzieje się przez przypadek.

Możesz się z tym naturalnie zgadzać lub nie ale miej proszę na uwadze, że nasza podświadomość „zapisuje” wszystko to co do niej trafia a trafia o wiele więcej niż do naszej świadomości, więc my tak naprawdę nie mamy o większości rzeczy pojęcia.

Jeśli uznasz, że warto, podziel się tym postem z innymi i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej.

 


Michał Kidziński

P.S. Twoje zdrowie, szczęście, dostatek i bogactwo zależą w pierwszej kolejności od jednej tylko rzeczy. Kliknij tutaj aby się tego dowiedzieć.