Mama, tato i pieniądze czyli o tym jaki wpływ mają nasi rodzice na to ile pieniędzy zarabiamy

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Dlaczego jedni ludzie przyciągają do siebie pieniądze „bez wysiłku” i niezależnie od tego jakiego rodzaju biznes wykonują?

Dlaczego niektórzy osiągają bardzo dobre wyniki finansowe, po czym wszystko tracą i ten cykl powtarza się na nowo i na nowo?

Dlaczego wiele osób nie jest w stanie osiągnąć swoich celów finansowych pomimo tego, że starają się ze wszystkich sił?

Dla mnie przełomową sprawą w kwestii odpowiedzi na te pytania była lektura książki „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie” autorstwa T. Harva Ekera.

Wyjaśnił on w niej coś bardzo ważnego a mianowicie to, że…

…to ile zarabiamy pieniędzy zależy w pierwszej kolejności od naszych myśli na temat pieniędzy.

Nie chodzi jednak tylko o myśli świadome ale o podświadome programy, na podstawie których owe świadome myśli się pojawiają, co prowadzi do wypowiadania konkretnych słów, podejmowania konkretnych decyzji i osiągania konkretnych rezultatów.

Można to przedstawić w taki sposób:

Podświadome programy => Myśli => Słowa => Działania => Rezultaty

Zauważ proszę, że nie ma w tym momencie znaczenia jaki sposób zarabiania pieniędzy wybierzemy, ponieważ na osiągane rezultaty wpływ mają w pierwszej kolejności podświadome programy a więc…

Podświadome programy => … => Rezultaty

Pytanie zasadnicze brzmi więc:

Skąd biorą się podświadome przekonania?

Nasz podświadomość jest niesamowita a jej możliwości są wręcz nieograniczone.

Dla przykładu…

W tej chwili, właśnie teraz, kiedy czytasz te słowa, Twoja świadomość jest w stanie zarejestrować kilka informacji jakie do Ciebie dopływają, natomiast podświadomość rejestruje tych informacji milion (!!!) razy więcej.

To jednak nie wszystko.

W wielu publikacjach można dowiedzieć się, że nasz podświadomy program, w którym zawarte są informacje na temat życia, szczęścia, miłości, zdrowia a także pieniędzy i dobrobytu, kształtuje się w większości do 8-ego roku naszego życia.

A to z kolei oznacza, że nasi rodzice mają ogromny wpływ na to jak postrzegamy otaczający nas świat.

Nie, nie w tym rzecz, że są oni czemukolwiek winni, ponieważ większość rodziców nie jest świadoma wielu rzeczy, podobnie jak ich rodzice, dziadkowie, pradziadkowie, itd.

Można więc powiedzieć, że konkretne programy są „dziedziczone” i przekazywane kolejnym pokoleniom i dzieje się to na poziomie podświadomym.

W związku więc z tym, że mama i tato to najważniejsze osoby dla każdego dziecka (czy się z tym zgadzamy czy nie), relacja nasza z nimi ma wpływ na to jak wygląda nasze życie również od strony finansowej.

Pani Izabela Czarko-Wasiutycz wyjaśnia to w poniższym wywiadzie.

Pieniądze i dobrobyt a związek z rodzicami – Izabela Czarko-Wasiutycz

Źródło: http://porozmawiajmy.tv/pieniadze-i-dobrobyt-a-zwiazek-z-rodzicami-izabela-czarko-wasiutycz/

Izabela Czarko-Wasiutycz to od 2006 roku dyplomowany terapeuta ustawień hellingerowskich, Master NLP po Polskiej Akademii NLP Pawła Jana Mroza i coach. Więcej na jej temat możesz dowiedzieć się na stronie: http://ogrodysukcesu.pl/

Jedno dla mnie jest dość jasne: nie jesteśmy świadomi wielu rzeczy w naszym życiu, na co przykładem może być to, że czasami „walimy głową w mur”, starając się zarobić mniejsze lub większe pieniądze, podczas gdy odpowiedź leży często właśnie w relacjach z naszymi rodzicami a także w tym, jakiego rodzaju podświadome programy przejęliśmy m.in. od nich.

Pozwól, że powtórzę jedną rzecz:

Mama i tato nie są winni temu, że ich dzieciom nie wiedze się dobrze np. pod kątem finansowym. Oni również przejęli pewne programy od swoich rodziców a ci od swoich, itd.

Nie jest jednak tak, że nie można tego zmienić. Pierwszym krokiem jakiejkolwiek zmiany jest świadomość tego co chcemy zmienić więc myślę, że powyższy materiał video a także to o czym Pani Izabela Czarko-Wasiutycz powiedziała na koniec czyli uczciwa i szczera rozmowa z samym sobą są dobrymi krokami ku temu, żeby tę świadomość poszerzyć.

Inne materiały związane z pieniędzmi…

Na tej stronie podejmowałem już temat pieniędzy kilkukrotnie. Poniżej są linki do tych artykułów:

Dziwny sposób aby zdobyć więcej pieniędzy
Jak PRAKTYCZNIE zdobyć więcej pieniędzy – część #1
Jak PRAKTYCZNIE zdobyć więcej pieniędzy – część #2
Jak PRAKTYCZNIE zdobyć więcej pieniędzy – część #3

Mam nadzieję, że wszystkie te informacje będą miały pozytywny wpływ na Twoje dokonania na polu finansowym.

Jeśli uważasz, że warto, podziel się tym artykułem z innymi, korzystając z poniższych „przycisków” i zostaw swoją opinię w komentarzach.


Michał Kidziński