Mistrz, zapaśnik i podświadome przekonania

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Moment zrozumienia tego czym są podświadome przekonania oraz tego jaki mają one wpływ na jakość naszego życia był dla mnie przełomowym.

Od tamtego bowiem czasu zacząłem zgłębiać (i nadal to robię) to jak działa nasz umysł, jak podejmujemy decyzje i dlaczego wierzymy w to, w co wierzymy.

Myślę jednocześnie, że podobnie jak wszystko inne, najlepiej wyjaśnić jest ich istotę w oparciu o historie i dlatego też postanowiłem podzielić się historią, która tego tematu dotyczy.

Nie jest to moja historia ale taka, którą jakiś czas temu usłyszałem i mam nadzieję, że pozwoli Ci ona zobaczyć, że podświadome przekonania to nic innego jak iluzja, w którą wierzymy

Kliknij więc PLAY aby ją poznać…

Mistrz, zapaśnik i podświadome przekonania

Kliknij tutaj jeśli chcesz pobrać „KLUCZ Do Szczęścia”

Jak widzisz, czasami to w co wierzymy, może zostać obalone a nawet zniszczone w przeciągu sekund.

Czasami jednak żyjemy zgodnie z pewnymi przekonaniami przez całe życie, nie zdając sobie z nich sprawy.

Skoro jednak czytasz teraz te słowa, oznacza to, że albo już masz tego świadomość, albo zacząłeś szukać tego, co ma wpływ na to jak wygląda nasze życie.

Dla mnie i w pierwszej kolejności są to podświadome przekonania, których jednak można się pozbyć.

To jednak nie wszystko…

Skoro bowiem żyjemy w zgodzie z czymś, w co uwierzyliśmy i co niekoniecznie musi mieć cokolwiek wspólnego z prawdą, oznacza to, że żyjemy w zgodzie z … iluzją.

Tak, większość z nas (w tym jak najbardziej również ja) żyje w zgodzie z czymś co z prawdą może nie mieć wiele wspólnego.

Dlatego właśnie w moim zrozumieniu nasz umysł przeszkadza nam dostrzec prawdziwą rzeczywistość, o czym mówiłem tutaj.

Zgadzam się jednocześnie z tym, że w życiu o wiele korzystniej jest kierować się sercem a nie umysłem choć jednocześnie wiem, że nie jest to proste, bo przecież…

…tak nie można…

…to nie wypada…

…co pomyślą inni ludzie…

…to nielogiczne…

…itd.

Jeśli umysł jest w naszym życiu na pierwszym miejscu (a w zdecydowanej większości tak właśnie jest) to nawet wtedy, kiedy „usłyszymy” głos swojego serca, będzie on (umysł) starał się podsunąć wszelkie możliwe myśli, które mają spowodować, że owy głos zlekceważymy.

Owe myśli są jednak efektem naszych przekonań, o czym mówiłem tutaj: Jaka będzie Twoja kolejna myśl.

Z tego też względu – i w moim zrozumieniu – tak ważne jest oczyszczać swój umysł ze zbędnych i nikomu niepotrzebnych „śmieci” (przekonań) i jak możesz przekonać się w publikacji „KLUCZ Do Szczęścia”, może to być bardzo proste.

Proste nie musi jednak oznaczać „łatwe” bo czasami pozbywanie się niepotrzebnego zestawu „śmieci” może zająć jakiś czas ale nie da się ukryć, że o wiele łatwiej jest iść do celu pozbawionym jakiegokolwiek zbędnego bagażu zamiast dźwigać na plecach ogromny i nikomu niepotrzebny ciężar, prawda? 🙂

Co o tym myślisz? Uważasz ten post za wartościowy i pomocny? Podziel się więc nim dalej i zostaw swój komentarz poniżej.

 


Michał Kidziński