„Nie zależy mi” czyli jaka postawa pomaga w realizacji marzeń

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Kiedy kilka lat temu po raz pierwszy przeczytałem o tym, o czym za moment będziesz mógł się dowiedzieć w poniższym video, byłem dość mocno zdziwiony.

Kwestia dotyczyła bowiem tego, jaka postawa albo też inaczej – jakie nastawienie – pomaga w realizacji marzeń i celów.

Kilka dni temu z kolei usłyszałem o tym samym z ust innego człowieka, który osiągnął spore sukcesy jako sportowiec ale także jako przedsiębiorca.

Na podstawie własnych doświadczeń mogę z całą pewnością potwierdzić, że postawa, o której mówię jest bardzo pomocna i dlatego w poniższym video zdecydowałem się nią podzielić…

„Nie zależy mi” czyli jaka postawa pomaga w realizacji marzeń

Kliknij tutaj aby pobrać ebook’a „KLUCZ Do Szczęścia”

Jak wspomniałem, to czym podzieliłem się w tym video może wydawać się nielogiczne. Dla mnie tak właśnie było ale ważne w tym wszystkim jest to, żeby uświadomić sobie, że…

…postawa „nie zależy mi” polega przede wszystkim na nie uzależnianiu swojego szczęścia od osiągnięcia założonego celu i na byciu otwartym.

Owszem, wydaje nam się, że kiedy określamy czego chcemy od życia, to jest to dla nas możliwie najlepsze dla nas rozwiązanie i kiedy nie udaje nam się owego „czegoś” osiągnąć, jesteśmy nieszczęśliwi.

Często jednak nie rozumiemy, że możemy osiągnąć znacznie więcej jeśli tylko pozostaniemy otwarci i zrozumiemy, że niepowodzenie, które teraz traktujemy jako coś negatywnego, może być początkiem osiągnięcia, o którym nawet nie marzyliśmy.

Jako ludzie nie jesteśmy bowiem w stanie dostrzec wszystkich możliwości jakie istnieją ponieważ jesteśmy bardzo mocno ograniczeni, zarówno w kwestii tego jak niewiele widzimy (światło widzialne to bardzo niewielki zakres tego co nazywamy polem elektromagnetycznym) oraz w kwestii tego jak niewielkiej ilości informacji, jakie do nas docierają, jesteśmy świadomi (więcej o tym mówiłem tutaj: 2 proste zmiany prowadzące do zmiany rzeczywistości).

Kolejna rzecz to taka, że każdy z nas posiada podświadome przekonania, które są czymś w co uwierzyliśmy pomimo tego, że nie musi być to prawdą i na ich podstawie określamy co jest możliwe a co nie a to powoduje również, że w sytuacji, kiedy stoimy przed możliwością, dzięki której moglibyśmy osiągnąć założony cel, rezygnujemy z niej, ponieważ mamy już określone zdanie.

[Więcej o tym czym są podświadome przekonania, jaki mają wpływ na nasze życie i jak się ich pozbyć, możesz dowiedzieć się tutaj.]

Jedno Zdanie, Które…

Pisząc ten post, przypomniało mi się coś, co jest związane z byciem otwartym.

Czasami jest tak, że tracimy wiarę i przestajemy marzyć, ponieważ doznaliśmy w życiu wielu niepowodzeń pomimo tego, że staraliśmy się z całych sił aby coś osiągnąć i kimś się stać.

Trudno jest w takich momentach komukolwiek doradzać. W ogóle doradzanie komukolwiek to nie jest prosta sprawa.

Myślę jednak, że to jedno zdanie może okazać się pomocne aby poczuć się lepiej i odzyskać wiarę: Jedno zdanie, które może pomóc odzyskać wiarę i gotowość do zmiany.

Co o tym myślisz? Uważasz ten post za wartościowy i pomocny? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się nim dalej, jeśli uznasz, że warto jest to zrobić.

Michał Kidziński