Niska samoocena – skąd się bierze i jeden ze sposobów aby poradzić z nią sobie

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Chyba każdy z nas miał lub nadal ma problem z czymś co można nazwać niską samooceną. Może ona dotyczyć różnych sfer naszego życia ale najważniejsze w tym przypadku jest zrozumieć, że nie jest ona niczym innym jak zestawem przekonań a więc czymś, w co uwierzyliśmy na podstawie tego co usłyszeliśmy, zobaczyliśmy lub czego doświadczyliśmy, i co wzbudziło w nas spore (negatywne) emocje.

To więc, że dzisiaj, kiedy już jesteśmy dorośli, patrzymy na siebie w taki sposób, że nie jesteśmy kimś wartościowym lub że na coś nie zasługujemy, jest w pierwszej kolejności spowodowane tym, że sami w to wierzymy.

Tak, wierzymy ale na poziomie podświadomym, co sprawia, że często nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy i dlatego ciężko jest nam czasami zrozumieć, dlaczego nie jesteśmy w stanie zrealizować tego, na czym nam w życiu zależy.

Jest tak przede wszystkim dlatego, że podświadome przekonania determinują powstawanie w nas konkretnych myśli, na podstawie których podejmujemy konkretne działania, co prowadzi nas do konkretnych wyników w życiu.

Niska samoocena prowadzi nas do negatywnych myśli w obliczu nadarzających się okazji do tego, żeby zrealizować swoje marzenie (np. myśli „I tak mi to nie wyjdzie…” lub „Nie zasługuję na to, żeby…”) a te nieuchronnie sprawiają, że podejmujemy niewłaściwe działania zamiast właściwych, co w konsekwencji daje nam nie takie rezultaty, jakich byśmy sobie życzyli.

Dla mnie takim uogólnieniem niskiej samooceny jest podświadome przekonanie, które brzmi „Nie jestem tego godny” a więcej o nim możesz dowiedzieć się tutaj: Bardzo powszechne, podświadomie i ograniczajace przekonanie, które może powstrzymać każdego.

W związku więc z tym, że końcowe rezultaty w naszym życiu zależą od naszych podświadomych przekonań, kluczem jest zrobić coś, aby się ich pozbyć.

W poście 5 sposobów na pozbycie się negatywnych podświadomych przekonań na temat bogactwa (i wszystkiego innego) przedstawiłem metody ku temu.

Jedną z nich jest metoda EFT a poniższe 3 materiały video pokazują jak właśnie dzięki tej metodzie pracować nad pozbyciem się przekonań, które sprawiają, że nasza samoocena jest niska.

Zanim włączysz pierwsze video i zanim (i jeśli w ogóle) zdecydujesz się wykorzystać tę metodę, miej proszę na uwadze, że to Ty jesteś odpowiedzialny za to, że ją wykorzystujesz i za każdy wynik, jaki stanie się Twoim udziałem, kiedy zaczniesz to robić.

Ja ze swojej strony niczego Ci nie gwarantuję ani nie obiecuję bo nie mogę tego zrobić. Liczę jednak na to, że wykorzystanie poniższych informacji będzie mieć pozytywny wpływ na Twoją samoocenę a tym samym na całe Twoje życie.

Czy na to zasługujesz? – Metoda EFT, Brad Yates

Wątpię, czy zasługuję na więcej – Metoda EFT, Brad Yates

Nie wiem, czy mam coś wartościowego do zaoferowania – Metoda EFT, Brad Yates

[Jeśli chcesz wykorzystać ten sposób pracy nad swoimi negatywnymi przekonaniami, tutaj znajdziesz zdecydowanie więcej materiałów video.]

Pozwól, że na koniec zaznaczą raz jeszcze coś bardzo ważnego…

Niska samoocena nie ma tak naprawdę nic wspólnego z prawdą ale jeśli na podświadomym poziomie uwierzymy, że nie jesteśmy czegoś godni i że nie mamy nic wartościowego do zaoferowania, to dla nas będzie to prawda, co w dalszej kolejności przełoży się na osiągane w życiu rezultaty.

Jednym ze sposobów aby usunąć podświadome przekonania, które sprawiają, że mamy niską samoocenę, jest metoda EFT i jak widzisz nie jest ona czymś skomplikowanym a jej wykorzystanie to inwestycja kilku minut czasu. Zasadniczą sprawą związaną z nią jest to, jakie jest nasze samopoczucie w obliczu konkretnego przekonania przed i po takiej krótkiej sesji.

Im bowiem silniejsze i mocniej zakorzenione jest przekonanie, nad którym pracujemy, tym więcej czasu trzeba poświęcić na pracę nad nim. Myślę jednak, że jeśli sama metoda spodoba Ci się, to będzie to dobrze spożytkowany czas.

Co o tym myślisz? Uważasz przedstawione tutaj informacje za wartościowe i pomocne? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się tym postem z innymi, jeżeli uznasz, że warto jest to zrobić.

 


Michał Kidziński

P.S. Inną metodą pracy nad swoimi negatywnymi i ograniczającymi przekonaniami jest ta, którą przedstawiłem w darmowym ebook’u, pt. „KLUCZ Do Szczęścia”. Kliknij tutaj aby ją pobrać.