Podświadome programowanie – co to jest, jak wpływa na życie i jak je zmienić

Co zrobiłeś, kiedy obudziłeś się dziś rano? Jaka była twoja pierwsza myśl? Jak się czułeś?
Czy nie chciałeś wstawać i żałowałeś, że nie poszedłeś spać wcześniej i nie spałeś dłużej?
A może byłeś całkowicie rozbudzony, wypoczęty i podekscytowany rozpoczęciem dnia?
Co miałeś na śniadanie? Jadłeś śniadanie? Kawa czy herbata?
Włączyłeś wiadomości czy medytowałeś?
Co zdecydowałeś się ubrać?
Jak myłeś zęby?
Jakich kosmetyków używałeś?
Jak dostałeś się do pracy?

Może się wydawać, że każdą z tych decyzji podejmowałeś samodzielnie ale prawda jest taka, że funkcjonujemy głównie nieświadomie.
Każda świadoma decyzja i działanie jest wynikiem nieświadomego warunkowania i podświadomego programowania.
Rzeczy, które lubisz i nie lubisz, irytację twojego zwierzaka, wszystkie twoje preferencje są określone przez to, co jest przechowywane w twojej podświadomości.
Chociaż mogą wydawać się twoim świadomym wyborem, daleko im do tego.
Jak działa podświadome programowanie?
Podświadome programowanie każdej osoby jest wyjątkowe i to właśnie sprawia, że doświadczenie świata każdej osoby jest wyjątkowe.
Żeby lepiej to zrozumieć, pomyśl o arkuszu kalkulacyjnym Excel…

Jeśli wprowadzisz określone formuły do konkretnych komórek, to po wprowadzeniu danych do arkusza kalkulacyjnego program wygeneruje wyniki i obliczenia na podstawie tych formuł.
Arkusz kalkulacyjny został zaprogramowany tak, aby generował wyniki na podstawie tych obliczeń i tak długo, jak te formuły pozostaną na swoim miejscu, będzie to nadal robić.
Jeśli chcesz uzyskać inne wyniki, musisz zmienić formuły. Samo wpisanie żądanych wyników bez zmiany formuł nie zadziała.
Tak samo jest z umysłem…
Rezultaty, jakich doświadcza każda osoba (zwłaszcza jej postrzeganie świata), opierają się na „obliczeniach”, do których wykonania została zaprogramowana jej podświadomość.
Te obliczenia są oparte na danych, które zostały pierwotnie wstawione do „arkusza kalkulacyjnego”.
Na przykład…
Koncert jest odwołany, ponieważ artysta odmówił kontynuowania trasy z powodu kłótni z kierownikiem.
Gdybyś miał wziąć wybranych członków publiczności i przeprowadzić z nimi wywiad, okazałoby się, że nie każda osoba reaguje w ten sam sposób.
Niektórzy poczują złość i będą winić artystę za nieprofesjonalność.
Niektórzy poczują się źli i będą winić menadżera za irytację artysty.
Niektórzy poczują się sfrustrowani i skupią się na fakcie, że zmarnowali czas, przygotowując się do tego.
Niektórzy będą odczuwać frustrację i skupiać się na utracie dobrze spędzonego czasu, który planowali.
Niektórzy będą smutni i będą płakać.
Inni zignorują incydent i skupią się na tym, co zamierzają zrobić, zamiast pójść na koncert.
Niektórzy poczują się nieufni i powiedzą, że wiedzieli, że to zły pomysł – i tak nigdy nie lubili tego artysty.
Liczba możliwych reakcji ze strony ludzi jest nieskończona.
Dlaczego ludzie tak różnie reagują na to samo wydarzenie?
Ponieważ każdy z nich patrzy na to przez różne filtry – przez różne programy.
Ci, którzy są źli na artystę, będą mieli odniesienia potwierdzające tę reakcję – będzie coś w ich przeszłości (co najprawdopodobniej nie będzie miało nic wspólnego z wykonawcami, ale poczują to samo), co dostarczyło „dowodu” na to, co teraz widzą w tej sytuacji. Dla tych ludzi jest całkiem oczywiste, że artysta jest winien i powinien stawiać swoich fanów na pierwszym miejscu.
Ci, którzy obwiniają agenta, w ten sam sposób będą mieli doświadczenia w przeszłości, które podświadomość zinterpretowała jako „dowód”, że ich obecna perspektywa jest jedyną oczywistą. Dla nich nie ma wątpliwości, że cała sprawa to wina agenta.
Smutni fani będą nosili podświadome odniesienia, że tego rodzaju sytuacja jest smutna.
Ci, którzy pójdą szybko naprzód, będą nosili wzmianki, że gdy dzieje się coś poza ich kontrolą, najlepiej jest zminimalizować skutki i iść do przodu.
W większości przypadków każda osoba zakłada, że reszta świata patrzy na to wydarzenie z tej samej perspektywy, jednak formuły w „arkuszu kalkulacyjnym” każdej osoby są różne – co oznacza, że obliczenia są różne – co daje różne wyniki.
Jak zaprogramowana jest podświadomość?
Jesteśmy stworzeni do automatycznego programowania poprzez doświadczenie życiowe.
Od momentu narodzin doświadczamy życia a każdy moment tego doświadczenia jest interpretowany, nadawane jest mu znaczenie i zapisywany do wykorzystania w przyszłości.
Gdy dziecko doświadcza świata i ludzi wokół siebie, jego podświadomość określa, kim jest i jak działa świat – i gromadzi te informacje.
Każde nowe doświadczenie jest następnie filtrowane przez dane z poprzednich doświadczeń.
W ten sposób uczymy się działać i przetrwać w naszym środowisku. W ten sposób formuły są automatycznie wprowadzane do naszych „arkuszy kalkulacyjnych”.
Przeprogramowanie podświadomości
Chociaż oryginalne programowanie odbywa się automatycznie i bez naszej świadomej wiedzy, mamy możliwość jego zmiany.
Mamy możliwość podjęcia świadomej decyzji o pracy z podświadomością nad zmianą formuł – co zaowocuje innymi obliczeniami i innymi wynikami.
Tak jak komputer może zostać przeprogramowany przez kogoś, kto wie, co robi tak zapisy, które przechowujemy w naszej podświadomości, mogą zostać przeprogramowane przez eksperta – podświadomość.
Jednym ze sposobów, który pozwala pracować bezpośrednio z podświadomością, aby szybko i efektywnie wprowadzać zmiany w oryginalnym oprogramowaniu jest metoda, która nazywa się Faster EFT
Metodę tę możesz lepiej poznać pod tym linkiem.
Przeprogramowanie podświadomości to klucz do zmian w życiu
Jak widzisz, to jak patrzymy na otaczający nas świat, jak na niego reagujemy i jakie rezultaty osiągamy w życiu, jest w pierwszej kolejności podyktowane tym, jakie dane posiadamy w podświadomości.
Niska samoocena, brak wiary w siebie, problemy z finansami, problemy w relacjach – to tylko niektóre z rezultatów, jakie otrzymujemy w życiu na podstawie danych czyli wspomnień zapisanych w podświadomości.
Dlatego właśnie dokonanie pozytywnych zmian w życiu może być zadaniem ekstremalnie trudnym, ponieważ oczekiwany rezultat jest w sprzeczności z tym na podstawie czego pracuje nasza podświadomość.
Wszystko z kolei może stać się prostsze w momencie, kiedy podejmiemy działanie, które ma na celu zmianę tych podświadomych danych z negatywnych na pozytywne.
Jeśli to się uda, to w naturalny sposób to jak patrzymy na świat, jak na niego reagujemy i jakie rezultaty osiągamy w życiu, ulegną zmianie.
Jednym ze sposobów aby tego dokonać jest wspomniany już Faster EFT, który w większych szczegółach możesz poznać tutaj.
Jeżeli znasz język angielski, to tutaj możesz zapisać się na darmowy, 5-dniowy kurs, podczas którego krok po kroku będziesz mógł zrozumieć jak zabrać się za dokonanie zmian w podświadomości.
Inne posty na temat podświadomości
Temat podświadomości podejmowałem w innych postach na tym blogu. Jeśli masz ochotę, to możesz się z nimi zapoznać pod poniższymi linkami:
Mistrz, zapaśnik i podświadome przekonania
Bardzo powszechne, podświadomie i ograniczające przekonanie, które może powstrzymać każdego
Stara i nieaktualna mapa a podświadome przekonania
Dlaczego warto i jak przeprogramować podświadomość
Przyjaźń Z Podświadomością – Dlaczego Warto Ją Zawrzeć I Jak To Zrobić
Mam nadzieję, że informacje zawarte w tym poście okażą się wartościowe i pomocne. Jeśli tak właśnie będzie to podziel się nim dalej i zostaw swoją opinię w komentarzach.

Michał Kidziński