Prawo Przyciągania Czyli Co Naprawdę Przyciągamy Do Swojego Życia I Dlaczego

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

To był czerwiec, 2007 roku. Nie pamiętam jak wtedy trafiłem na ten film ale doskonale pamiętam to uczucie podekscytowania, jakie mi towarzyszyło z każdą kolejną minutą.

Wtedy coś już wiedziałem o tym, jak ogromną moc mamy w sobie i jak niesamowity jest nasz umysł ale pomimo tego ten film wywarł na mnie duże wrażenie.

Gdyby ktoś zrobił mi zdjęcie podczas oglądania tego filmu, to wyglądałbym mniej więcej tak…

Zapewne interesuje Cię tytuł tego filmu, prawda?

Cóż, istnieje ogromna szansa, że Ty również go widziałeś albo o nim słyszałeś, ponieważ ten tytuł to…

„Sekret”

Tak, chodzi o film mówiący o Prawie Przyciągania.

Tak, o ten sam film, który z jednej strony ma całą rzeszę przeciwników, którzy są przekonani, że ten film to jedno wielkie kłamstwo podczas gdy inni są nim zafascynowani.

Jedno jednak jest pewne…

Spośród wielu osób, które miały okazję zobaczyć ten właśnie film, znaczna część nie zmieniła swojego życia na lepsze.

Powstaje więc pytanie: „Dlaczego?”

Dla mnie – patrząc z perspektywy ponad 8 lat – ten film był początkiem zgłębiania tematu Prawa Przyciągania, tego jak funkcjonuje nasz umysł, od czego zależy nasza rzeczywistość i … dlaczego przyciągamy do naszego życia to co przyciągamy a jest jasne, że są to pozytywne i negatywne sytuacje.

Zanim więc przejdziemy dalej, pozwól, że zaznaczę, że…

…wszystko to o czym przeczytasz poniżej jest efektem mojej wiedzy oraz doświadczenia a więc nie chodzi o to, że masz się z tym zgadzać a ja w żaden sposób nie gwarantuję Ci jakiegokolwiek rezultatów w Twoim życiu, ponieważ te są Twoją odpowiedzialnością.

Jeśli się z tym zgadzasz, zapraszam dalej 🙂

Skoro przyciągamy to o czym myślimy, to dlaczego przyciągamy tak wiele „złego” ?

Nikt z nas przecież nie chce aby działo się w naszym życiu cokolwiek „złego”, prawda?

Każdemu przecież zależy na tym, żeby żyło nam się dobrze, żebyśmy byli szczęśliwi i zdrowi.

Patrząc na to z tej perspektywy, można dojść do wniosku, że „Sekret” i Prawo Przyciągania to kłamstwo.

Weźmy jednak pod uwagę dwie rzeczy a mianowicie…

 

#1. Nasz umysł lubi tworzyć skróty…

Znasz ten przykład z tekstem, w którym pomimo przestawienia liter w wyrazach i tak jesteś zdolny do tego, żeby go przeczytać?

Oto on:


Źródło: http://www.crazynauka.pl/tekst-z-poprzestawianymi-literami/

Jest to prosty dowód na to, że nasz umysł wszystko upraszcza co czasami może oznaczać nieodpowiednie zrozumienie tematu.

Ja mam wrażenie, że tak właśnie jest w przypadku „Sekretu” i Prawa Przyciągania.

Większość z nas rozumie bowiem ten temat tak:

1. Określ czego chcesz
2. Wyobraź sobie, że już to masz
3. Czekaj aż pojawi się to w Twoim życiu

Tak można było zrozumieć przekaz „Sekretu” ale główne dlatego, że umysły wielu osób pominęły dwie bardzo ważne rzeczy, o których powiem za moment.

 

#2. Przyciągamy to wszystko o czym myślimy ale na poziomie podświadomym

Benjamin Libet przeprowadził swojego czasu pewne badania, które dowiodły, że…

…każda, nawet najbardziej trywialna decyzja ma swój początek w podświadomości zanim trafi do świadomości.

Oznacza to, że wszystko to o czym myślimy oraz co robimy powstaje w podświadomości na ułamki sekund przed tym zanim owa myśl i działanie mają miejsce.

W ten sposób można dojść do wniosku, że to od jakości tego jakie są nasze podświadome przekonania zależy to co przyciągamy do swojego życia.

Dochodzimy więc do pytania:

Skąd więc biorą się owe podświadome myśli i przekonania?

Od samych narodzin nasza podświadomość rejestruje wszystko to co dzieje się wokół nas (niektórzy twierdzą, że jeszcze wcześniej) i kluczowym w tym wypadku jest kilka pierwszych lat naszego życia, ponieważ wszystko to co słyszymy, widzimy i czego doświadczamy, przyjmujemy za prawdę, pomimo tego, że wcale tą prawdą nie musi być.

W ten również sposób kreują się w podświadomości programy i przekonania na każdy temat w naszym życiu jak np.:

– miłość
– szczęście
– zdrowie
– relacje międzyludzkie
– pieniądze
– bogactwo
– itd.

A owe programy kierują naszymi działaniami i żeby określić czy są one pozytywne czy też nie, wystarczy zobaczyć jak radzimy sobie w konkretnej sferze życia.

Dla przykładu…

Jeśli ktoś ciągle wiąże się z partnerami, którzy finalnie dopuszczają się zdrady, to w podświadomości takiej osoby istnieje program, zgodnie z którym taka osoba myśli i podejmuje decyzje.

Jeśli ktoś chce rozwinąć dobrze prosperujący biznes ale zawsze kończy się to niepowodzeniem to taka osoba ma w podświadomości negatywny program na temat biznesu, pieniędzy lub bogactwa.

Jeśli ktoś ma problemy ze zdrowiem, to w podświadomości takiej osoby istnieje program, który determinuje to, że taka właśnie osoba je zbyt dużo, niezdrowo a sam organizm może nie pracować prawidłowo.

Chcę przez to powiedzieć, że na wszystko to co przyciągamy w swoim życiu pierwszorzędny wpływ mają podświadome przekonania, o których napisałem więcej w publikacji „KLUCZ Do Szczęścia”, którą możesz pobrać tutaj.

W ten sposób dochodzimy do wniosku, że…

…to NIE JEST TWOJA WINA, że nie przyciągasz do swojego życia tego, co chcesz.

To wina podświadomych i ograniczających przekonań. Odpowiedzialnością każdego z nas jest jednak coś z tym zrobić. Zrobić coś, co pozwoli uwolnić się od owych przekonań i w ten sposób przestać przyciągać negatywne sytuacje i osoby do naszego życia.

Tak, można też powiedzieć, że naszą odpowiedzialnością jest to co dzieje się w naszym życiu, również wtedy kiedy pojawiają się w nim negatywni, źli i toksyczni ludzie.

Dwie Rzeczy, Które Mają KLUCZOWE Znaczenie W Przyciąganiu Tego Co Chcemy Przyciągnąć Do Swojego Życia

Wspomniałem wcześniej, że większość z nas rozumie Prawo Przyciągania w ten sposób:

1. Określ czego chcesz
2. Wyobraź sobie, że już to masz
3. Czekaj aż pojawi się to w Twoim życiu

Brakuje tutaj dwóch kroków, których ja nauczyłem się od Joe Vitale, którego bardzo cenię zarówno za jego wiedzę w temacie rozwoju osobistego jak i biznesu (konkretnie marketingu internetowego).

Jeśli wiesz już czego chcesz i potrafisz to sobie wyobrazić, to koniecznością jest:

1. Oczyścić podświadomość z ograniczających przekonań (jest ku temu wiele sposobów, które możesz poznać choćby w książce „Klucz do sekretu” autorstwa właśnie Joe Vitale)

2. Podjąć działanie w obliczu inspiracji a więc wtedy, kiedy pojawia się pomysł (kiedy podświadomość jest oczyszczona, zauważa więcej okazji, które istnieją cały czas ale z racji negatywnych przekonań nie zwracamy na nich uwagi)

Podsumowując…

…przyciągamy do swojego życia wszystko zgodnie z naszymi podświadomymi myślami, które mają wpływ na każdą świadomą myśl i decyzję jaką podejmujemy w życiu i aby zacząć przyciągać pozytywne rezultaty, koniecznością jest określić to czego chcemy, wyobrazić sobie sytuację, w której już „to” mamy, oczyszczać podświadomość i podejmować działanie w obliczu inspiracji.

Tak z mojej perspektywy wygląda działanie Prawa Przyciągania.

Nie wymyśliłem tego sobie ale dowiedziałem się czytając wiele książek, słuchając wielu materiałów audio i oglądając mnóstwo video, i dla mnie ma to po prostu sens.

Jeśli i dla Ciebie ma to sens, podziel się tym postem z innymi i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej.

 


Michał Kidziński

P.S. Więcej na temat tego czym są podświadome przekonania i jak sobie z nimi poradzić możesz dowiedzieć się w publikacji „KLUCZ Do Szczęścia”. Kliknij tutaj aby ją pobrać.