Przyjaźń Z Podświadomością – Dlaczego Warto Ją Zawrzeć I Jak To Zrobić

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

W wielu postach na tym blogu podejmowałem już temat podświadomości ale nie jest tak bez powodu.

Moja przygoda ze zgłębianiem tematu tego jak działa umysł i jaki ma on wpływ na nasze życie, zaczęła się kiedy byłem nastolatkiem. Nie, wtedy nie była to świadoma decyzja w stylu: „Muszę zrozumieć jak działa podświadomość i wykorzystać tę wiedzę dla swoich korzyści…”.

Wyglądało to bardziej tak, że będąc nastolatkiem zacząłem czytać książki w tym temacie, które – patrząc z perspektywy czasu – przygotowywały mnie do coraz lepszego jego zrozumienia. Chodzi mi o to, że gdybym wtedy zaczał dowiadywać się tego, czego uczę się dzisiaj, to zapewne niewiele bym z tego zrozumiał. Można to porównać np. do matematyki, gdzie trudno byłoby zrozumieć czym są np. logarytmy w pierwszej czy drugiej klasie szkoły podstawowej. Najpierw trzeba poznać podstawy aby z czasem potrafić zrozumieć coraz bardziej złożone tematy.

Tak czy inaczej, moim największym odkryciem albo przynajmniej jednym z największych (więcej o nim opowiedziałem tutaj) było to, że…

…jakość życia jest w pierwszej kolejności zdeterminowana tym, jakie dane zostały zapisane w podświadmości.

Dla mnie stało się jasne, że podświadomość odgrywa niesamowicie istotną rolę w moim życiu a jakiś czas później zrozumiałem również, że aby naprawdę odmenić swoje życie w dowolnym obszarze na lepsze, trzeba się z podświadomością zaprzyjaźnić.

Co to oznacza? O tym już dowiesz się w poniższym video…

Przyjaźń Z Podświadomością – Dlaczego Warto Ją Zawrzeć I Jak To Zrobić

Kliknij Tutaj Aby Dowiedzieć Się Jak Działa Podświadomość, Jak Się Z Nią Zaprzyjaźnić I Tym Samym Odmienić Swoje Życie Na Lepsze

Jedną z bardzo ważnych rzeczy, o której nie powiedziałem w powyższym video jest sama kwestia postrzegania siebie oraz negatywnych dla nas wydarzeń czy okoliczności.

Widzisz, kiedy w naszym życiu ma miejsce coś, co jest dla nas negatywne, to zadajemy sobie pytanie: „Co ze mną jest nie tak?” i może to mieć miejsce w sytuacji, kiedy:

– coś nas boli
– chorujemy na coś
– mamy problem w kwestii pieniędzy
– mamy problem ze stworzeniem szczęśliwego związku
– nie udaje nam się czegoś osiągnąć
– itd.

Postrzegamy w tej sytuacji siebie jako kogoś „niekompletnego”, „gorszego”, „nie zasługującego na coś”, podczas gdy tak naprawdę każdy problem i każde niepowodzenie to sukces, o czym mówiłem więcej tutaj. Owe negatywne dla nas okoliczności i wydarzenia mają bowiem swój początek w podświadomym umyśle i zapisanymi w nim danymi czyli wspomnieniami, zgodnie z którymi on funkcjonuje.

Kolejna rzecz to taka, że to co w życiu osiagamy, dzieje się automatycznie, ponieważ nie wiedząc nic o tym jak funkcjonuje umysł, jedynie reagujemy zgodnie z zapisanymi w nim danymi.

Mogą to być pozytywne uczucia (np. spokój, szczęście) lub negatywne (np. strach, złość). Zauważ proszę, że pojawiają się one w ułamku sekundy, bez naszego świadomego wyboru i w zależności od tego co aktualnie dzieje się wokół Ciebie.

Tak jak wspomniałem w powyższym video, konkretne negatywne (ale także pozytywne) uczucie może pojawić się w konkretnych okolicznościach u jednej osoby ale u drugiej te same okoliczności nie wywołują już takich emocji i jest to dowód, że to właśnie dane oraz powiązania pomiędzy wspomnieniami jakie umysł stworzył w przeszłości, powodują nasze reakcje na wszystko.

Wszelkiego rodzaju dolegliwości czy też choroby (albo to co chorobami nazywamy) mają swój początek również tam – w podświadomości a więc są rezultatami, jakie stają się naszym udziałem ze względu na to co przechowujemy w umyśle i to samo dotyczy naszych relacji z innymi ludźmi – członkami rodziny lub osobami spoza niej.

Skoro Podświadomość Rządzi…

Mówiąc jeszcze inaczej, to jak myślimy, decydujemy i działamy, jest w pierwszej kolejności zdeterminowane tym jakie dane zostały zapisane w naszych umysłach od momentu, kiedy przyszliśmy na ten świat. Na wiele rzeczy nie mamy więc wpływu bo jako dzieci uczymy się funkcjonować na tym świecie zgodnie z tym czego uczą nas rodzice, opiekunowie, członkowie rodziny, nauczyciele, itd. i nie chodzi w tym wszystkim o to, że ktokolwiek jest tutaj czegoś winny bo zarówno rodzice jak i inne osoby, które miały na nasze wychowanie wpływ, przekazali nam wszystko to, czego sami nauczyli się w swoim życiu.

Nikt więc nie jest niczemu winny ale każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje życie i…

…jeśli rezultaty, jakie stają się naszym udziałem, nie podobają nam się, to dobra wiadomość jest taka, że wszystko można zmienić a pierwszym miejscem, do którego trzeba się zwrócić jest podświadomość a więc zrozumieć to jak działa i wprowadzić w niej takie zmiany, które w naturalny sposób spowodują zmianę osiąganych rezultatów.

Tak w naturalny bo jeśli zmienią się dane w podświadomości to rezultaty osiągane „na zewnątrz” nie mają innego wyjścia 🙂

O tym jak działa podświadomość, jak się z nią zaprzyjaźnić i jak wprowadzić w niej zmiany, możesz dowiedzieć się tutaj.

Mam nadzieję, że to czym podzieliłem się w tym poście, okaże się dla Ciebie wartościowe i pomocne. Podziel się proszę w komentarzu, co o tym myślisz i udostępnij ten post dalej, jeśli uznasz, że warto to zrobić.


Michał Kidziński

P.S. Kliknij Tutaj Jeśli Chcesz Wiedzieć Skąd Biorą Się Problemy, Jak Je Rozwiązywać I Jak Osiągać W Życiu LEPSZE Rezultaty W Dowolnej Dziedzinie.