Puknij się w czoło (i nie tylko) czyli proces, który pomaga rozwiązywać problemy

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Kiedy mówimy do kogoś „puknij się w czoło”, mamy na myśli, że ten ktoś mówi coś niedorzecznego czy wręcz głupiego.

Ja jednak nie mam na myśli, że Ty – osoba, która teraz czyta te słowa – mówi cokolwiek głupiego.

Mam na myśli pewien proces, który może Ci pomóc w rozwiązywaniu Twoich problemów, niezależnie od tego w jakiej sferze życia masz problemy.

Widzisz, gdybyśmy spojrzeli na kwestię problemów z perspektywy mózgu, to…

…każdy problem, nawet ten najgorszy, jest niczym innym tylko rezultatem.

Wszystko w naszym życiu – pozytywne i negatywne rzeczy – to rezultaty jakie osiągamy zgodnie z tym co w umyśle zostało zapisane i na podstawie czego umysł spełnia swoje najważniejsze zadanie.

Jest tak dlatego ponieważ od momentu narodzin nasz mózg gromadzi dane z otoczenia i formułuje na tej podstawie schemat, zgodnie z którym będzie funkcjonować przez kolejne dni, tygodnie, miesiące i lata.

Wszystkie wydarzenia z udziałem rodziców, rodzeństwa, członków bliższej i dalszej rodziny, kolegów, koleżanek, nauczycieli, itd., stanowią elementy tej „układanki”.

O ile więc przyjemne i pozytywne wspomnienia mogą być paliwem dla pojawienia się w naszym życiu pozytywnych i przyjemnych wydarzeń, o tyle wspomnienia negatywne czy wręcz traumatyczne, stoją za pojawianiem się w naszym życiu sytuacji negatywnych.

Ważne w tym wszystkim jest to, że o wielu tych wspomnieniach możemy świadomie nie pamiętać.

Dlaczego?

Ponieważ owe wspomnienia są zapisane na podświadomym poziomie umysłu i składają się na instrukcje, zgodnie z którymi reagujemy w negatywny (np. strach) lub pozytywny (np. radość) sposób w obliczu konkretnych okoliczności.

To właśnie dlatego…

….jeden człowiek będzie panicznie bać się rozmowy telefonicznej z nieznajomym podczas gdy ktoś inny nie będzie w związku z tym odczuwać żadnych negatywnych emocji.

…jedna osoba może nie mieć żadnego problemu w kontakcie w płcią przeciwną podczas gdy ktoś inny na samą myśl o tym będzie odczuwać ścisk w żołądku i nie będzie potrafić wypowiedzieć choćby jednego zdania.

…jeden człowiek będzie zarabiać świetnie, podczas gdy ktoś inny pomimo (czasami) lepszych kwalifikacji będzie odczuwać dyskomfort w związku z tym, że mógłby dostać lepszą posadę i pieniądze.

…ktoś kto dba o siebie, może mimo wszystko odczuwać problemy związane ze zdrowiem.

Jedno w tym wszystkim jest pewne…

Często nie można w logiczny sposób odgadnąć powód problemów, z którymi się mierzymy.

Na logikę bowiem nikt nie chce być chory, biedny i samotny, prawda?

Za pozytywnymi i negatywnymi dla nas wynikami stoją jednak dane zgromadzone w podświadomości i to one decydują jak reagujemy na otaczający nas świat.

Dane, które każdy z nas może zmienić…

Jak?

Tutaj w grę wchodzi proces, o którym wspomniałem na początku.

Proces, który jest bardzo prosty ale – jak zawsze – trzeba zrozumieć na czym polega i jak go wykorzystać.

Myślę, że poniższa infografika pozwoli go zrozumieć.

Jeśli chcesz więcej wiedzieć na temat Faster EFT, to pod tym adresem Robert Gene Smith wyjaśnia go w większych szczegółach.

Problemy ze zdrowiem, problemy w relacjach międzyludzkich i problemy natury materialnej to nic innego jak rezultaty, które mają swój początek w podświadomości i zapisanych w niej danych.

Zmieniając więc te dane, można osiągnąć inne (lepsze) rezultaty czyli rozwiązać powstałe problemy a jednym ze sposobów na zmianę tych danych jest proces pt. Faster EFT.

Mam nadzieję, że to czym podzieliłem się w tym poście pomoże Ci rozwiązać Twoje problemy.

Michał Kidziński

P.S. Kliknij tutaj aby w większych szczegółach dowiedzieć się czym są problemy i jak je rozwiązywać.