Skąd bierze się strach, jaka jest jego rola i jak można sobie z nim poradzić

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Strach dotyczy każdego z nas, choć naturalnie każdy z nas odczuwa go z innych powodów.

Mówię o tym, że jedna osoba może wręcz panicznie bać się latać samolotem, podczas gdy dla innej tego typu podróż nie wiąże się z żadnymi emocjami. Ktoś inny jeszcze może bać się pająków, podczas gdy ktoś inny będzie trzymać w mieszkaniu ogromną tarantulę.

Innymi przykładami strachu mogą być: strach przed utonięciem, lęk wysokości, strach przed wystąpieniami publicznymi, strach w obliczu obcych osób, itd.

Jak jednak wszystko na tym świecie, również strach ma swój powód a zgodnie z moim zrozumieniem każdy strach ma to samo źródło. O tym czym ono jest, jaka jest rola strachu i jak można sobie z nim poradzić, możesz zobaczyć w poniższym video…

Skąd bierze się strach, jaka jest jego rola i jak można sobie z nim poradzić

Kliknij Tutaj Aby Zobaczyć Jak Można W Prosty Sposób Poradzić Sobie Ze Strachem

W jednym ze swoich video (konkretnie w tym) mówiłem o tym, że przez większą część czasu jesteśmy w stanie hipnozy, co oznacza, że reagujemy na wszystko zgodnie z danymi (wspomnieniami) zapisanymi w podświadomości.

Oznacza to tyle, że nasze reakcje są automatyczne, na co dowodem jest chociażby to, że nie potrafimy przewidzieć jaka będzie nasza kolejna myśl.

Pojawienie się uczucia strachu to również stan hipnozy i generowany jest zgodnie z zapisanymi wspomnieniami po to, aby nas chronić, ponieważ uczucie strachu powstrzymuje nas przed podjęciem działania, niezależnie od tego czy chodzi o wejście do wody, wejście po drabinie na wysokość 3 metrów czy o wystąpienie przed grupą ludzi.

O tym jaki to strach czy też jaki jest jego powód, decydują wspomnienia a samo pojawienie się strachu dzieje się w ułamku sekundy oraz bez naszego świadomego „wysiłku”.

W rzeczywistości więc wszystko wydaje się być proste, ponieważ uczucie strachu powstaje w obliczu konkretnych okoliczności tylko i wyłącznie dlatego, że mamy w umyśle zapisane konkretne wspomnienia (instrukcje) a sam umysł będzie działać zgodnie z nimi do momentu, kiedy czegoś z nimi nie zrobimy czyli do momentu, kiedy nie przerwiemy owego stanu hipnozy, czy jak wolisz – transu – aby zmienić zapisane w podświadomości dane.

Nie chodzi w tym wszystkim o to, żeby „wymazywać” swoje wspomnienia bo przeszłości nie jesteśmy w stanie zmienić ale z całą pewnością możemy spowodować aby owe wspomnienia nie generowały w nas emocji, a więc także strachu.

O tym jak się za to zabrać, zobaczysz w tym poście: Z czego wynikają problemy i co można zrobić, żeby poradzić sobie z nimi w prosty sposób i odmienić swoje życie.

Mam nadzieję, że to czym podzieliłem się w tym wpisie okaże się dla Ciebie wartościowe i pomocne, i że wykorzystanie tych informacji w praktyce pomoże Ci pozbyć się strachu, niezależnie od tego z czym jest on związany.

Jeżeli uznasz, że warto, podziel się tym postem z innymi, korzystając z poniższych „przycisków” i zostaw swoją opinię na ten temat w komentarzach.

Michał Kidziński