Skąd pochodzą nasze myśli?

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

W jednym ze swoich wcześniejszych postów na tym blogu opublikowałem video, w którym mówiłem o tym, że nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, jaka będzie nasza kolejna myśl.

(Jeśli chcesz zobaczyć to video, to wejdź tutaj: Jaka będzie Twoja kolejna myśl?)

Od kilku lat czytam i oglądam różnych ludzi, którzy zajmują się tematem naszego umysłu, jego wpływu na nasze życie a więc także tego, co sprawia, że w naszej głowie pojawiają się myśli.

Moje więc zrozumienie jest takie, że każdy z nas ma zapisany w umyśle zestaw przekonań czyli informacji, w które uwierzyliśmy a więc które dla nas są prawdą i na podstawie tych przekonań w naszej głowie pojawiają się myśli.

Jest to więc proces automatyczny, zdeterminowany w dużej mierze tym co usłyszeliśmy, co widzieliśmy i czego doświadczyliśmy w życiu.

Wszystkie więc myśli są konsekwencją tego jaki jest nasz umysłowy program a to sprawia, że stawiając umysł na pierwszym miejscu, nie dostrzegamy prawdziwej rzeczywistości, o czym mówiłem tutaj: Dlaczego umysł przeszkadza dostrzec prawdziwą rzeczywistość).

Wśród osób, które oglądałem i których książki czytałem nigdy nie było Eckharta Tolle ale z jakiegoś powodu na liście video „polecanych” dla mnie przez YouTube’a, pojawiło się video, pt.:

Eckhart Tolle PL – Skąd pochodzą nasze myśli?

Po jego obejrzeniu doszedłem do wniosku, że jest to bardzo zgodne z tym jak ja rozumiem proces powstawania myśli i z tego względu zdecydowałem się podzielić tym materiałem poniżej.

Kliknij PLAY, zobacz i zostaw swoją opinię w komentarzach a jeśli uznasz, że warto, podziel się tym postem z innymi.

Zgodnie z serwisem Wikipedia:

Eckhart Tolle (urodzony w Niemczech, w 1948 roku jako Ulrich Tolle) jest współczesnym nauczycielem duchowym i autorem książek z dziedziny duchowości. Nie jest związany z żadną konkretną religią ani tradycją. W wieku 22 lat rozpoczął studia na Uniwersytecie Londyńskim gdzie studiował filozofię, psychologię i literaturę. Po otrzymaniu tytułu licencjata otrzymał ofertę studiów doktoranckich na Uniwersytecie Cambridge (przyjęty w 1977 r.). W 2011 r., został wymieniony przez Watkins Review jako najbardziej wpływowy autor książek duchowych na świecie.

Nie wiem czy znasz tego człowieka, czy czytałeś jego książki lub czy oglądałeś video z jego przekazem. Ja, jak wspomniałem, nie miałem takiej okazji (być może 2-3 video kiedyś widziałem ale wtedy nie zainteresowały mnie one).

W moich oczach kluczowe jest w tym przekazie to, że nasz umysł i powstające w nim myśli to nie jesteśmy tak naprawdę my bo umysł nasz działa w oparciu o to, co zostało w nim zapisane a zapisane może być wiele informacji, które nie są prawdą.

Efektem jednak tych zapisanych informacji jest ocenianie, krytykowanie, porównywanie wszystkiego i wszystkich, których w swoim życiu spotykamy.

To dla mnie jest głównym powodem, dla którego warto jest postawić umysł jako tego, który jest naszym sługą a nie panem, o czym więcej mówi pani Nelly Radwanowska chociażby w tym video: Jak można opuścić Matriks umysłu.

Tym, co w moich oczach ma również znaczenie to praca nad usunięciem przekonań ze swojego umysłu, ponieważ niezależnie od tego czy są one pozytywne czy negatywne, zawsze są one ograniczone i zawsze „przeszkadzają” nam dostrzec prawdę.

O tym jak pracować nad oczyszczaniem umysłu powstało wiele książek i informacji. Ja przedstawiłem jedną z nich w publikacji, pt. „KLUCZ Do Szczęścia”, którą możesz pobrać tutaj.

Mam nadzieję, że to czym tutaj się podzieliłem powiększy Twoją świadomość i wpłynie pozytywnie na Twoje życie.

Nie zakładam, że będziesz zgadzać się z Eckhartem Tolle, ze mną czy z kimkolwiek innym ale w ogóle nie o to chodzi, żeby się z kimś zgadzać ale o to, żeby to czego się dowiadujemy w jakiś sposób nam pomogło.

Jeśli uznasz, że ten post jest wartościowy i pomocny, podziel się nim dalej i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej.

Michał Kidziński