Twoja Podświadomość Rządzi

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Większość z nas jest przekonana, że wszystko to co dzieje się w naszym życiu, wszystkie decyzje i działania jakie podejmujemy, mają charakter świadomy.

Ja sam przez większość swojego życia byłem przekonany, że jeśli podjąłem jakąś decyzję, to oznacza to, że wypływała ona z mojej świadomości.

Z czasem jednak i czytając książki naprawdę różnych autorów, zajmujących się różnymi dziedzinami naszego życia, doszedłem do wniosku, że wcale tak nie jest.

To, że podejmujemy jakąś decyzję i działania ma swój początek w podświadomości i w oparciu o to, czego doświadczyliśmy i w co uwierzyliśmy.

O tym jaki ma to wpływ na jakość naszego życia możesz dowiedzieć się w poniższym video…

Twoja Podświadomość Rządzi

Temat podświadomych przekonań, ich wpływu na nasze życie oraz tego, jak można się ich pozbyć podjąłem w publikacji, którą zatytułowałem „KLUCZ Do Szczęścia”. Jeśli chcesz ją przeczytać, kliknij tutaj.

Z mojej perspektywy i w większości wypadków jesteśmy tak naprawdę nieświadomi tego co dzieje się wokół nas.

Każdego bowiem dnia dociera do nas tak wiele informacji, że gdybyśmy chcieli je wszystkie pojąć świadomie, to najprawdopodobniej zwariowalibyśmy.

Pomyśl tylko o tym, że…

…w każdej sekundzie nasza świadomość rejestruje kilka bitów informacji, podczas gdy podświadomość milion razy więcej…

i radzi sobie z tym doskonale.

To jednak nie wszystko. Wszystkie te informacje, w które uwierzyliśmy tworzą w podświadomości przekonania, czyli pewnego rodzaju instrukcje, zgodnie z którymi podejmujemy decyzje i działanie w życiu.

Jedynym „problemem” jaki w moich oczach istnieje, to fakt, że podświadomość nie rozgranicza tego, czy informacja, w którą uwierzyliśmy ma charakter negatywny czy pozytywny i czy będzie ona nas wspierać czy sabotować (a zostało zbadane, że 32 razy szybciej jesteśmy gotowi uwierzyć w coś co jest negatywne, o czym więcej możesz dowiedzieć się tutaj).

Dla przykładu, jeśli jako dzieci i na podstawie tego co słyszeliśmy, widzieliśmy i czego doświadczyliśmy, uwierzyliśmy, że np.:

– jesteśmy głupi
– do niczego w życiu nie dojdziemy
– nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, żeby osiągnąć w życiu coś wyjątkowego
– nasza pasja to strata czasu
– finansowa obfitość nie jest dla nas
– życie jest złe i tylko nieliczni mają szczęście

to tego typu przekonania będą z poziomu podświadomości kierować naszymi poczynaniami.

My sami możemy nie rozumieć, dlaczego pomimo wszelkich starań nasze życie nie wygląda tak jak byśmy sobie tego życzyli w każdym jego aspekcie i jest to jak najbardziej zrozumiałe.

W końcu to zgromadzone w podświadomości przekonania tworzą pewnego rodzaju filtr, co powoduje, że nie docierają do naszej świadomości te informacje, których wykorzystanie pomogłoby nam osiągnąć to czego chcemy.

Na temat tego jak oczyszczać podświadomość powstało wiele książek, kursów czy seminariów i nie sposób jest powiedzieć, które z nich są najlepsze.

Dla mnie przełomowa w tym temacie była (i nadal jest) książka pt. „Zero Ograniczeń” autorstwa Joe Vitale oraz Ihaleakala Hew Lena i dlatego wspomniałem o niej w powyższym video.

Dla Ciebie jednak to może być coś zupełnie innego. Ważne, żeby to było coś, z czego będziesz chciał korzystać każdego dnia.

Ze swojej strony mogę Ci jedynie życzyć, żebyś z powodzeniem potrafił oczyścić swoją podświadomość na tyle aby odpowiedzi na Twoje pytania „dotarły” do Twojej świadomości i aby ich wykorzystanie pozwoliło Ci osiągnąć w życiu to co chcesz osiągnąć.

Jeżeli uważasz, że ten post przedstawia wartość, podziel się nim dalej, korzystając z poniższych „przycisków”. Zostaw również swoją opinię na ten temat w komentarzach.

Michał Kidziński