Twoja Wewnętrzna Bitwa

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Bitwa, o której mowa w tytule tego posta odbywa się w każdym z nas, pomimo tego, że przeważnie nie zdajemy sobie z niej sprawy. Ja sam przez większość swojego życia nie miałem o niej bladego pojęcia ale w związku z tym, że ktoś mi ją uzmysłowił, postanowiłem podzielić się tą informacją tutaj.

Nie jest dla Ciebie pewnie żadną tajemnicą, że większość z nas, z jakiegoś powodu nie może zrealizować w swoim życiu tego, na czym nam zależy.

Niezależnie od tego, czy mówimy o marzeniach związanych z życiem prywatnym, czy „zawodowym”, większość z nas „szarpie” się i cała ta szarpanina kończy się dla nas przeważnie niepowodzeniem.

Mówiąc jeszcze inaczej – to, o czym świadomie myślimy i mówimy, że chcemy bardzo często nie staje się naszą rzeczywistością i powodem takiego stanu rzeczy jest…

…wewnętrzna bitwa pomiędzy świadomością i podświadomością.

Opowiedziałem o niej w poniższym video i mam nadzieję, że to czym się w nim podzieliłem, będzie mieć pozytywny wpływ na Twoje życie.

Kliknij tutaj aby pobrać publikację „KLUCZ Do Szczęścia”

Nie wiem jak to wszystko wygląda dla Ciebie ale dla mnie owa bitwa to nie jest bitwa dwóch wrogów.

Świadomość i podświadomość to nie są wrogowie, ponieważ jedna i druga wykonuje to do czego została stworzona. Jedynym problemem w tym wszystkim jest to, że podświadomość działa w oparciu o to, co zostało w niej zaprogramowane i bardzo często nie jest to zgodne z tym czego świadomie chcemy od życia.

Dla mnie poznanie tej informacji było jednym z największych przełomów w moim życiu (o czym mówiłem tutaj), co w dalszej kolejności pozwoliło mi zrozumieć, dlaczego tak wielu z nas nie życie w sposób, w jaki chce.

Jak widzisz, nie jest to spowodowane tym, że do czegoś się nie nadajemy. Nie jest to również spowodowane ilorazem inteligencji czy jakimkolwiek innym czynnikiem (tak naprawdę negatywne ocenianie samego siebie jest również zdeterminowane podświadomymi przekonaniami).

Powodem #1 są podświadome, negatywne i ograniczające przekonania.

Większość z nas ma „wbudowany” negatywny program na temat siebie oraz otaczającego nas świata.

To z kolei powoduje, że nasza percepcja czyli to jak widzimy świat, będzie zupełnie inna, niż człowieka, który ma „wbudowany” pozytywny program w podświadomości.

A mówiąc jeszcze inaczej…

Człowiek, w którym przeważają negatywne przekonania, nie będzie potrafił zrozumieć człowieka, która ma pozytywne przekonania i na odwrót.

Żadna z tych osób nie jest jednak ani lepsza, ani gorsza.

Różni je po prostu „oprogramowanie”, w oparciu o które funkcjonują.

To więc, że nie rozumiemy drugiego człowieka lub że nie zgadzamy się z nim, nie oznacza, że ten człowiek jest od nas w jakikolwiek sposób gorszy. Nie oznacza to również, że my jesteśmy od kogokolwiek gorsi.

Sytuacja wygląda podobnie w kwestii osiągania czegokolwiek w życiu.

Kiedy bowiem świadomie deklarujemy chęć osiągnięcia czegoś, „wokół” nas pojawiają się pomysły, okoliczności a także ludzie, dzięki którym realizacja celu jest możliwa.

Mając jednak negatywne i ograniczające przekonania w podświadomości, nie dostrzegamy tych wszystkich zasobów a nawet jeśli je dostrzeżemy, to ocenimy je w negatywny, czyli zgodny z przekonaniami sposób, ponieważ podświadomość determinuje każdą decyzję i wynikające z niej działanie zgodnie z tym co ma „zapisane”.

To właśnie dlatego każdy z nas może mieć inne zdanie i odczucia w odniesieniu do np. konkretnej możliwości, dzięki której możemy pozytywnie wpłynąć na jakość swojego życia, niezależnie od tego czy owa możliwość dotyczy sfery „duchowej”, czy materialnej naszego życia.

Co zrobić z negatywnymi i ograniczającymi, podświadomymi przekonaniami?

W moich oczach istnieją dwie rzeczy, które można zrobić:

1. Przeprogramować swoją podświadomość

Jak już powiedziałem w video powyżej, nasza podświadomość rejestruje każdej sekundy milion razy więcej bitów informacji niż nasza świadomość a więc tak naprawdę nie wiemy co się wokół nas dzieje.

Niemniej jednak możemy podjąć świadomą decyzję aby odpuścić sobie kontakt z tym wszystkim co przedstawia negatywne informacje i zastąpić to źródłami pozytywnych informacji jak np. książki, materiały audio lub video, dzięki którym program w podświadomości ma szansę się zmienić.

Warto przy tym mieć na uwadze, że każdy autor książki czy też każda osoba, na której chcemy się wzorować, ma również swój zestaw przekonań i nie wszystkie one są pozytywne.

2. Oczyścić podświadomość

W związku z tym, że codziennie „atakuje” nas wiele informacji, proces oczyszczania podświadomości nie ma tak naprawdę końca i dlatego warto jest przeprowadzać go codziennie.

O jednym ze sposobów na to napisałem krótką publikację, pt. „KLUCZ Do Szczęścia”, którą możesz pobrać tutaj.

Więcej na temat oczyszczania podświadomości z blokad możesz również dowiedzieć się w tych postach:

Jak Przyspieszyć Działanie Prawa Przyciągania

Prawo Przyciągania Czyli Co Naprawdę Przyciągamy Do Swojego Życia I Dlaczego

5 sposobów na pozbycie się negatywnych podświadomych przekonań na temat bogactwa (i wszystkiego innego)

Bardzo powszechne, podświadomie i ograniczające przekonanie, które może powstrzymać każdego

Mam nadzieję, że to czym się tutaj podzieliłem, będzie mieć pozytywny wpływ na Twoje życie i że intensywność Twoja wewnętrznej bitwy pomiędzy świadomością a podświadomością zostanie znacząco zredukowana.

Jeśli uznasz, że warto, podziel się tym postem z innymi, korzystając z poniższych „przycisków” i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej.

 


Michał Kidziński