Tyle godzin potrzeba aby w czymkolwiek stać się dobrym i SKOMPRESOWAĆ czas

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Jak myślisz? Czy można w jakiś sposób określić, ile czasu potrzeba, żeby stać się w czymkolwiek dobrym?

Odnoszę się w tym momencie do każdej umiejętności lub dziedziny, którą chcemy opanować.

To może być sztuka walki, język obcy, hobby czy chociażby biznes czy też – jak w m.in. w moim przypadku – marketing internetowy.

Prawdą jest bowiem to, że dzisiaj większość z nas ciągle się spieszy i często brakuje nam cierpliwości, co owocuje tym, że chcemy stać się w czymś dobrzy np. po tygodniu praktyki.

Okazuje się jednak, że owy dobry poziom można osiągnąć po pewnym czasie, a mówiąc inaczej – po konkretnej liczbie godzin praktyki.

Pytanie zasadnicze to „Ile godzin potrzeba?” a odpowiedź na nie znajdziesz w poniższym video…

Tyle godzin potrzeba aby w czymkolwiek stać się dobrym i SKOMPRESOWAĆ czas

Na początku wszystko wydaje się być trudne, prawda? Kiedy zabieramy się za nową czynność, idzie nam przeważnie ciężko i nie ma w tym ani nic dziwnego, ani złego. Wynika to głównie z tego, że jest to coś nowego, coś czego nigdy wcześniej nie robiliśmy.

Dlatego na początku wszystko to co związane jest z poznaniem owej umiejętności staramy się świadomie nadzorować, co powoduje czasami frustrację, ponieważ „nie wychodzi nam” to tak, jak chcielibyśmy.

Dobrze jest jednak zaakceptować, że potrzeba 700 godzin praktyki aby nadzór nad ową umiejętnością przejęła podświadomość, co oznacza, że od tego momentu wszelkie czynności związane z konkretną umiejętnością będą odbywać się poza naszą świadomością.

Odnosząc się do sztuk walki, reakcje na atak ze strony przeciwnika będą automatyczne i właściwe, jeżeli wcześniej nauczyliśmy się i praktykowaliśmy właściwe reakcje.

W kwestii języka obcego, „nagle” zaczniemy więcej rozumieć a także będziemy potrafili więcej powiedzieć, pomimo tego, że do momentu wkroczenia na poziom dobry mogło nam to nie wychodzić zbyt dobrze.

Można więc powiedzieć, że stawanie się dobrym w czymkolwiek to proces, przez który trzeba przebrnąć i tylko od nas zależy jak szybko się to stanie…

Kompresja Czasu

Odnosząc się bowiem w tytule tego posta do kompresji czasu, nie mam na myśli tego, że jesteśmy w stanie sprawić, żeby czas płynął szybciej ale to, że to od nas zależy jak szybko przebrniemy okres 700 godzin praktyki.

Podchodząc do sprawy czysto matematycznie, jeśli chcemy stać się w czymś dobrzy, poświęcając:

– 0,5 godziny dziennie, to zajmie nam to około 4 lata (1460 dni x 0,5 = 730 godzin)
– 1 godzinę dziennie, to zajmie nam to około 2 lata (730 dni x 1 = 730 godzin)
– 2 godziny dziennie, to zajmie nam to około roku (365 dni x 2 = 730 godzin)
– 3 godziny dziennie, to zajmie nam to niecałe 8 miesięcy (233 dni x 3 = 699 godzin)

Tak jak wspomniałem w video, nie w tym rzecz, żeby teraz liczyć każdą minutę jaką spędzamy na opanowaniu konkretnej umiejętności na poziomie dobrym.

Dla mnie osobiście o wiele ważniejsza jest świadomość tego, że taki proces istnieje i że zwyczajnie trzeba go przebrnąć, podejmując konkretne działanie, ponieważ efekt zawsze będzie taki sam co oznacza w tym przypadku osiągnięcie takiego poziomu, który pozwala na osiąganie pozytywnych wyników.

Nie ma tutaj drogi na skróty ale dobra wiadomość to taka, że to jak szybko przebrniemy przez wspomniane 700 godzin, zależy już od każdego z nas.

Co o tym myślisz? Uważasz ten post za wartościowy i pomocny? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się tym postem z innymi, jeżeli naturalnie uważasz, że warto jest to zrobić.

Michał Kidziński