Uczenie się od mistrzów nie wystarcza aby zostać mistrzem

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Nie jest żadną tajemnicą, że najprostszą drogą do tego, żeby osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie, jest uczyć się od mistrza czyli od kogoś, kto już osiągnął ten poziom, do którego my dążymy.

Uczyć się od mistrzów można w różny sposób, jak np.:

– czytając napisane przez nich książki
– słuchając ich wypowiedzi
– oglądając video z ich udziałem
– biorąc udział w ich wystąpieniach publicznych
– szkolić się indywidualnie u nich

W ten sposób uzyskujemy odpowiedź na pytanie: „Jak?”, co jest bardzo ważne i pomocne, ponieważ dzięki temu możemy uniknąć popełnienia wielu błędów, które owi mistrzowie popełnili na swojej drodze do mistrzostwa.

Tym jednak, o czym warto pamiętać jest fakt, że…

Uczenie się od mistrzów nie wystarcza aby zostać mistrzem

W poniższym video możesz zobaczyć co mam na myśli…

Z Naukowego Punktu Widzenia Mistrzostwo Jest Zagwarantowane

Zostało zbadane, że odpowiednia ilość godzin praktyki pozwala osiągnąć biegłość (inaczej: bycie dobrym) w dowolnej dziedzinie oraz mistrzostwo.

Warto jest jednak zaznaczyć, że mówimy o praktyce a nie o czytaniu, słuchaniu czy oglądaniu mistrzów w dziedzinie, w której sami chcemy osiągnąć mistrzostwo.

Samo czytanie, słuchanie czy oglądanie jest bardzo ważne ale dopiero robienie tego, czego się nauczyliśmy prowadzi do jakichkolwiek wyników.

Dla przykładu, osiągnięcie poziomu dobrego i w dalszej kolejności mistrzostwa możliwe jest dzięki rozmawianiu w tym języku z kimś, kto danym językiem się posługuje.

Osiągnięcie mistrzostwa w konkretnej dyscyplinie sportowej to odpowiedni czas spędzony na praktyce, polegającej na wykonywaniu wytrenowanych czynności w konfrontacji z przeciwnikiem (np. w sztukach walki) lub z przeciwnikami (jak ma to miejsce np. we wspomnianym w video bieganiu na nartach).

Osiągnięcie mistrzostwa w przemawianiu publicznym to odpowiednia ilość godzin spędzonych na … przemawianiu, które może mieć formę nagranego i opublikowanego na YouTube video, webinaru na żywo czy przemawiania na żywo do ludzi.

Jak już wspomniałem wcześniej, do poziomu mistrzowskiego prowadzi poziom dobry, o którym więcej opowiedziałem w tym video: Tyle godzin potrzeba aby w czymkolwiek stać się dobrym i SKOMPRESOWAĆ czas.

Generalnie więc można powiedzieć, że jedyną drogą do mistrzostwa jest odpowiednia liczba godzin spędzonych na praktyce i zgodnie ze zdobytą wcześniej od mistrzów wiedzą.

Każdy Mistrz Był Kiedyś To Kitu

Jest to określenie, które można znaleźć w książce, pt. „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie” autorstwa T. Harv’a Eker’a i w moich oczach przedstawia ono całą prawdę.

Każdy bowiem, kto zaczyna coś robić po raz pierwszy, nie ma pojęcia jak to robić a efekty samego działania są przeważnie do niczego i nawet jeśli już mamy teoretyczną wiedzę na dany temat, trudno oczekiwać, że podjęcie działania po raz pierwszy może przynieść wyjątkowe rezultaty bo tak najpewniej nie będzie.

Mistrzostwo we wszystkim wymaga treningu, działania, popełniania błędów, wyciągania wniosków, treningu, działania, popełniania błędów, wyciągania wniosków, itd., mając na uwadze, że…


Źródło: Demotywatory.pl

Co o tym myślisz? Masz podobne zdanie w tym temacie czy wręcz przeciwnie? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się tym postem z innymi, jeżeli uznasz, że warto jest to zrobić.

 


Michał Kidziński