Wim Hof O Tym Jak Stać Się Mistrzem Umysłu I Odmienić Swoje Życie

Opublikowane przez Michał Kidziński w dniu

Wiele powiedziano i napisano o tym jak ważny dla jakości naszego życia jest nasz umysł i że jeśli chcemy odmienić swoje życie na lepsze to pierwszym krokiem jest zacząć od zmiany sposobu myślenia.

Stworzono ku temu wiele technik i sposobów ale przeważnie jest tak, że są to skomplikowane procesy i trudno jest je wykorzystać samemu.

Są jednak ludzie, którzy odkryli proste metody pracy nad swoim umysłem (np. ten człowiek) i przykładem takiej osoby jest Wim Hof, którego będziesz mógł poznać w poniższym video…

Jesteśmy Mistrzami Naszych Umysłów – Wim Hof

Film jest w języku angielskim ale można ustawić polskie napisy 🙂

Dokonania Wima robią ogromne wrażenie (na samą myśl o wchodzeniu na Mont Everest czy Kilimandżaro robi się zimno a on podejmował te wyzwania w samych spodenkach).

Nie to jednak w tym wszystkim jest najważniejsze.

Najważniejsze jest to, że swoją pracą udowodnił, że każdy człowiek może się tego nauczyć i w ten sposób wpłynąć pozytywnie na swoje życie.

Wpłynąć pozytywnie na swoje zdrowie fizyczne i psychiczne a tym samym na jakość osiąganych w życiu rezultatów.

3 Filary Metody Wima Hofa

Moim celem nie jest czegokolwiek Cię uczyć ale raczej przedstawić Ci zarys tej metody, natomiast to co z tą informacją zrobisz, zależy od Ciebie.

Metody opartej o 3 filary, które chciałbym poniżej krótko przedstawić.

#1. Oddychanie

Zauważyłem, że ta kwestia jest ważna w różnych metodach pracy nad swoim umysłem (m.in. w tej).

Wim zaleca oddychanie w sposób, który przedstawił w poniższym video.

#2. Kontakt z zimnem

Jest jasne, że wyjście w spodenkach na dwór, przy kilkustopniowym mrozie od tak, bez przygotowania, nie jest dobrym pomysłem.

Dlatego warto zacząć od zimnych pryszniców i w ten sposób powiększać swoją tolerancję na zimno.

Owszem, wejście po raz pierwszy pod zimny prysznic to nie jest nic przyjemnego ale – zgodnie z powiedzeniem – trening czyni mistrza.

#3. Medytacja

Pod tym pojęciem Wim Hof rozumie przede wszystkim obserwację samego siebie, swojego organizmu i skupienie uwagi na tym momencie.

W jednym z video w darmowej aplikacji (tutaj możesz ją pobać) Wim mówi o tym, że taka medytacja może trwać 4 minuty.

Polega ona na przeprowadzeniu jednej sesji oddechowej (punkt #1) a następnie na spokojnym byciu w tym momencie i obserwacji siebie i swojego ciała (wszystko odbywa się przy zatrzymanym oddychaniu i po wypuszczeniu powietrza z płuc).

Nic na siłę…

Nie wiem, czy zechcesz wykorzystać tę metodę pracy nad sobą, swoim umysłem oraz ciałem.

Jeśli jednak tak właśnie zdecydujesz, miej proszę na uwadze coś bardzo ważnego.

Kluczową sprawą jest obserwacja swojego ciała nie przekraczanie swoich limitów (czas bez powietrza w płucach czy czas spędzony w otoczeniu zimnej wody) na siłę.

Wyniki zawsze będą lepsze jeśli poprzedzone zostaną systematycznym i konsekwentnym wykorzystaniem tej metody.

Więcej informacji o metodzie Wima Hofa

Jeśli temat Cię zainteresował i znasz język angielski to możesz zapisać się tutaj na darmowy minikurs, w ramach którego otrzymasz dostęp do 3 video wyjaśniających wszystkie 3 filary metody Wima Hofa.

Innym sposobem jest odwiedzenie kanału Wima Hofa, na YouTube, gdzie również będziesz mógł lepiej zapoznać się z samą metodą wysłuchać wywiadów z Wimem oraz opinii osób, które zdecydowały się wykorzystać tę właśnie technikę i odniosły ogromne korzyści.

W języku polskim świetny według mnie artykuł na temat tego człowieka oraz jego dokonań napisał Filip Dunajewski na swoim blogu.

Mam nadzieję, że to czego dowiedziałeś się tutaj, w tym wpisie okaże się dla Ciebie czymś wartościowym i pomocnym oraz czymś, co z powodzeniem wykorzystasz w swoim życiu.

Ostatecznie każdy z nas jest mistrzem swojego umysłu ale często nie jesteśmy tego świadomi.

Wim Hof pokazuje na swoim przykładzie, jak tę świadomość odzyskać i stać się dzięki temu szczęśliwym, zdrowym i silnym człowiekiem.

Ja w każdym razie życzę Ci, żebyś takim człowiekiem był 🙂

Michał Kidziński

P.S. Czym NAPRAWDĘ Są Problemy I Jak Je Rozwiązywać? Kliknij Tutaj Aby Się Tego Dowiedzieć.